999 rezultate për

themelore

2 milion euro dëm, 1 muaj paraburgim për zyrtarin e thesarit në Kosovë Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së parabur
Kërcënohet me jetë kreu i Komunës së Mitrovicës Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, është kërcënuar me jetë. Afër shtëpisë së tij ka policë, ndërkohë që ras
Dyshohet se u vra nga xhaxhai gjatë luftës, trupi i 16 vjeçares do të dërgohet jashtë shtetit Vazhdojnë hetimet për 16-vjeçaren e vrarë në kohën e luftës në malet e Llaushës, krim për të cilin akuzohet xhaxhai i sa
SKANDALI/ Shqipëria tërhiqet pjesërisht nga Konventa Europiane për Mbrojtjen e të Drejtave të Njeriut Shqipëria ka vendosur të tërhiqet përkohësisht nga neni 8 dhe 11 i Konventës për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive Them
Rregullat themelore të higjienës vetjake që i thyejmë çdo ditë Rregullat e higjenës dhe të kujdesit personal nuk janë aq të vështira, por ne i kemi të fiksuara gabimisht disa gjëra.
Thyen masat e qeverisë, gjobë deri në 2 mijë euro Edhe pse shumica ka vendosur t'i respektojë masat e marra nga qeveria, ka edhe nga ata që janë rebeluar. Kështu Proku
Kapet në Suedi i dyshuari për vrasjen e prindërve në Prizren (VIDEO) Prokuroria Themelore në Prizren, ka njoftuar se është arrestuar në Suedi A.H., i dyshuar për vrasjen e prindërve të tij
Arrestohet djali i familjes Hidri që vrau dy prindërit e tij në Prizren Institucionet e drejtësisë më në fund kanë arritur që t’i bien në gjurmët e djalit të vogël të famljes Hadri, i cili po
Dy e treta e të rinjve në Maqedoni janë analfabet funksional Gati dy e treta e të rinjve në Maqedoni janë analfabet funksional. Kjo është theksuar në raportin e ri të Bankës Bot
Rregullat themelore të higjienës vetjake që i thyejmë çdo ditë Rregullat e higjenës dhe të kujdesit personal nuk janë aq të vështira, por ne i kemi të fiksuara gabimisht disa gjëra.
Një polic humbi jetën e tre u plagosën, kërkohet paraburgim për të dyshuarin e sulmit në Zhur Prokuroria Themelore në Prizren, ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme në Gjykatën Themelore të parashtrohet kërkesa
Lirohet zyrtari i NISMA-s që kërcënoi me eleminim Albin Kurtin Kandidati për deputet i Nismës Socialdemokrate, Haxhi Hoti javën e kaluar përmes rrjetit social facebook kishte kërcënua
Dy prokurori në Kosovë për disa muaj pa kryeprokuror Prokuroria Speciale e Kosovës dhe Prokuroria Themelore në Prishtinë, ende nuk kanë prokurorë. Këto dy prokurori tash
Sulmoi prokuroin, kapet autori Prokuroria Themelore në Prizren, njofton opinionin se gjatë një aksioni të Drejtorisë Rajonale të Hetimeve në Prizren, n
Prokuroria dhe Ambasada amerikane flasin për zgjedhjet Institucioni i Prokurorit të Shtetit organizon tryezë të rrumbullakët me moton “Mbrojtja e Votës”, për zgjedhjet e parak
Lihet në burg gjyqtari Sali Berisha, dyshohet se mori ryshfet Është lënë burg gjyqtari i Gjykatës Themelore të Pejës, Sali Berisha i cili akuzohet për shpërdorim detyre dhe marrje ry
Grabitën bankën "Raiffaisen", gjykata merr vendimin për të dyshuarit Gjykata Themelore e Ferizajt u ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji, dy të dyshuarve për kryerjen e grabitjes
Gjykata gjobit shtetin e Kosovës me 95 000 euro për vrasjen e Diana Kastratit Gjykata Themelore e Prizrenit e ka detyruar Republikën e Kosovës që ta kompenzojë dëmin prej 95 mijë eurosh që Gjykata T
Gjakovë, u kapën me 31 kg drogë, paraburgim për dy të dyshuarit Gjykata Themelore në Gjakovë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjakovës, për caktimin e masës me nga një m
Dhunohet seksualisht dhe incizohet gjatë aktit një femër në Gjakovë Një femër në Gjakovë është dhunuar seksualisht dhe është incizuar gjatë aktit. Rasti ka ndodhur të enjten në orët e hers