999 rezultate për

themelimit

Jo koronavirusi, cili është mesazhi i Metës sot Ditën e sotme presidenti Meta është shkëputur nga mesazhet ndaj koronavirusit duke i kushtuar rëndësi Bankës së Shqipëri
VV uron LDK-në për ditën e themelimit: Lindi si lëvizje politike, shoqërore e intelektuale Lëvizja Vetëvendosje ka bërë një dedikim duke uruar Lidhjen Demokratike të Kosovës, me rastin e shënimit të 30 vjetorit
LDK sot feston, nuk ka takim me VV Kanë mbetur edhe pak ditë nga seanca konstituive e cila do të mbahet më 26 dhjetor, ndërsa dy partitë e para nga zgjedhj
"Në emër të kujt po flisni?" Vajza e Dritëroi nxjerr letrat e themelimit të PS (FOTO LAJM) Ishte kongresi i dhjetë i Partisë së Punës së Shqipërisë ai që ndryshoi komplet rrjedhën e historisë së kësaj force poli
Akademik Artan Fuga: Ju tregoj rrenat e themelimit të PS Nga Artan Fuga Thonë që është përvjetori i themelimit të Partisë Socialiste! Urime! Por, unë i di ku janë të gj
Negociata në 2019, cilat janë kushtet që duhet të plotësojë Shqipëria Hapja e negociatave është shtyrë për në 2019, dhe deri atëherë Shqipëria duhet të plotësojë disa kushte. Në dokumenti
27 vite parti, Rama merr urimin e papritur nga "kritiku" më i madh Pavarësisht se marrëdhëniet mes tij dhe kryeministrit Edi Rama nuk duken aspak të mira, Ilir Meta, president i vendit ka
Policia ndërhyn në festën e 8 vjetorit të themelimit të SKV-së, ka të arrestuar Organizata Studentore “Studim, Kritikë, Veprim” ka festuar 8 vjetorin e themelimit me një ndejë në Parkun e Qytetit në P
Haradinaj lëshon bombën: LDK ka qenë kundër themelimit të ushtrisë Kryeministri Ramush Haradinaj ka vazhduar përplasjet me GP të LDK’së në Kuvend. Ai akuzoi sot LDK’në se në ambasadën ame
Qeveria jep dritë jeshile themelimit të Ansamblit të këngëve dhe valleve shqipe Qeveria e Republikës së Maqedonisë në mbledhjen e saj të 57 – të morri vendim për themelimin e Ansamblit të këngëve dhe
LDK shënon 28 vjetorin e themelimit Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) sot shënon 28 vjetorin e themelimit të saj. Për nderë të kësaj date, kryetari i LD
Koreja e Veriut feston 72-vjetorin e themelimit të Partisë së Punës Koreja e Veriut shënoi 72 vjetorin e themelimit e Partisë së Punës. Televizioni shtetëror KRT, transmetoi një video
Mustafa lajmëron fillimin e themelimit të Asociacionit Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa i cili është takuar me ministrin e Jashtëm të Gjermanisë Sigmar Gabriel, gjatë një k
Shtëpia e Bardhë uron Bashkimin Evropian për 60 vjetorin e themelimit Shtëpia e Bardhë me anë të një letre ka uruar Bashkimin Evropian për 60 vjetorin e themelimit. Në një deklaratë nga s
SHBA urdhëron ndalimin e menjëhershëm të themelimit të Ushtrisë së Kosovës Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie, i ka bërë thirrje autoriteteve të Kosovës që t'i ndalin menjëherë procedur
Malazezët e Kosovës janë pro themelimit të ushtrisë Malazezët e Kosovës janë pro krijimit të Ushtrisë së Kosovës. Këtë e kanë konfirmuar nga shoqata e malzezëve të Kosovës
Rrënimi i murit në veri, BE paralajmëron themelimin e Asociacionit me komunat serbe Pas rrënimit të murit në Veri të Mitrovicës, shefja e Zyrës së BE'së në Kosovë, Natalya Apostolova, ka hapur temën e the
Asociacioni nuk do ndikohet nga Serbia, BE nuk jep asnjë garanci Bashkimi Evropian nuk ka dhënë asnjë garanci nëse Asociacioni i Komunave Serbe nuk do të ndikohet nga Serbia, pas themel
Meksi uron 12 dhjetorin: Gëzuar ditën e themelimit të PD-së Ish-kryeministri Aleksandër Meksi ka përcjellë një urim për të gjithë demokratët, lidhur me themelimin e partisë. "T
PD feston 26 vjetorin e themelimit, Basha: Shqiptarët sot në ikje, si 26 vite më përpara Partia Demokratike sot feston 26 vjetorin e themelimit të saj dhe në këtë ditë të shënuar për demokratët , kryetari i PD