999 rezultate për

themelet

Evropa - themelet, vlerat dhe sfidat e saj nga Prof. Lisen BASHKURTI Java e parë e Majit na risjell në mëndje Evropën, historinë, identitetin, kontributet e saj
Gega: Ky nuk është Partizani im, iu prekën themelet Ishte arkitekti i Partizanit kampion të vitit të kaluar, por, çuditërisht ndërpreu marrëdhëniet me klubin pasi nuk gjeti
EMRAT/ 40 viktima nga tërmeti që shkundi nga themelet Durrësin e Thumanën Vazhdon të rëndohet bilanci me personat e pajetë të nxjerrë nga rrënojat. Ministria e Mbrojtjes ka publikuar listën me e
Pallati shkundet nga themelet, pamje që të rrënqethin mishin nga Shëngjini (VIDEO) Që prej orës 03:50 Shqipëria është në panik total për shkak të tërmetit që goditi vendin, ku deri më tani janë shënuar e
Mbreti Zog - hodhi themelet e shtetit modern shqiptar nga Ekrem Spahiu* Presidenti i Republikës së Shqipërisë, me rastin e 100 vjetorit të shpalljes së Pavarsisë, më 17 në
Osmani në Prekaz: Ibrahim Rugova e Adem Jashari ndërtuan themelet e shtetit Vjosa Omsnai, kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, ka qëndruar sot në Kompleksin Memorail në Prekaz. Osma
Po hapte themelet, ustai tregon si gjeti 200 arkivole fëmijësh teksa gërmonte tokën Fetah Hamataj ka marrë me vete një karton të palosur, të cilin e shpalos dhe e palos gjatë kohës që na tregon sekretin q
Berisha reagon pas protestës tre orëshe: U drodhën themelet e kakistokracisë Ish-kryeministr, SAli Berisha ka reaguar menjëherë pas mbylljes së protestës tre oreshe të opozitës. Berisha deklaro
Dalin fotot, këta janë politikanët me vila në Gjirin e Lalzit (që Zoti po ua tund nga themelet) Nga Bledi Mane-Public Enemy* Nje qoshke e fshehur harlisur me shkurre e ferra ne anen perendimore te Liqenit te
Pas Liceut Artistik, hidhen themelet e një shkolle të re muzike në kryeqytet Shumë shpejt kryeqyteti do të ketë një shkollë të re muzike. Në njësinë Nr. 8 në kryeqytet, e cila është dhe një nga lag
Tronditen themelet e qeverisë greke, 1 milion qytetarë në protestë për emrin Maqedoni (FOTO LAJM) Ditën e sotme në Athinë, në sheshin Sintagma, po zhvillohet protesta më e madhe e organizuar ndonjëherë. Pritet të m
Rrëshqet dheu në lagjen e Muhaxherëve, shemben themelet e shtëpive (VIDEO) Një rrëshqitje e dheut ka ndodhur në Lagjen e Muhaxherëve në Prishtinë nga një ndërtim i lartë që ndërtohet aty Arsim
Gjenden eshtrat e një njeriu në themelet e një Qendre Shëndetësore në Korçë Në fshatin Koritë të Korçës janë gjetur eshtrat e një njëriu. Eshtrat janë zbuluar nga banorët në themelet e Qendrës
Papa Françeskut trondit themelet e Kishës: Burrat e martuar mund të bëhen priftërinj (FOTO LAJM) Papa Francesku thuhet se ka kërkuar që burrat e martuar në Brazil të lejohehen të bëhen priftërinj, një veprim i diskutu
Nis rindërtimin nga themelet të shkollës 9 – vjeçare “Servete Maçi” Shkolla 9 vjeçare “Servete Maçi”, e njohur ndryshe edhe si shkolla e muzikës, po rindërtohet nga e para. Pas hapjes
Hidhen themelet për ndërtimin nga e para të shkollës “Kosova”, Një prej institucioneve simbol të arsimit në kryeqytet, shkolla “Kosova”, e cila u shkatërrua qëllimisht disa vite më pa
Bonucci tregon arsyen pse zgjodhi të largohej për tek Milan Një nga mbrojtësit më të mirë vitet e fundit tek Juventus, këto dit është një ndër më të urryerit. Madje dhe ai vetë
Shqipëria humbi mbrëmë, por De Biasi hodhi themelet e së ardhmes (FOTO LAJM) Kombëtarja shqiptare mbrëmë pësoi humbjen e tretë radhazi në eliminatoret e Kupës së Botës, por nuk munguan as lajmet e
Reagon “Aleanca për Shqiptarët”: Fjalim prej një aktivisti mediokër, së shpejti vendosim themelet e shtetit ligjor Ka ardhur edhe reagimi nga “Aleanca për Shqiptarët” në Maqedoni ndaj vendimit të Gjorge Ivanov për të mos i dhënë manda
PRONAT/ Rama: Ligji i ri e shkul nga themelet sistemin e kalbur I pranishëm në përurimin e ambjenteve të reja të Agjencisë së Kthimit dhe Kompensimit të Pronave, kryeministri Rama ësht