999 rezultate për

thelbesor

Nga drita deri tek sasia e ujit, këshilla thelbësore rreth kujdesit të bimëve Kur të blini lule, mendoni mirë për zgjedhjen që bëni, sepse luleve duhet përshtatur ambientin ku rriten. Se për çfarë l
Hahn: Vlerësoj vendimin e Gjermanisë Votimin PRO hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë, edhe pse me kushte për vendin tonë, e ka përshëndetur ed
U ul me Ramën, Ambasada e SHBA-ve përgëzon Bashën Në një deklaratë në faqen zyrtare në Facebook të Ambasadës Amerikanë në Tiranë, shkruhen përgëzime për kryetarin e Parti
Flasin ekspertët: 5 gjëra thelbësore që duhet të dish për partnerin para se të martohesh Ndoshta ju jeni në një lidhje ose keni bashkë disa vite. Cilido që të jetë rasti, ka disa pyetje të rëndësishme për t’ia
S'ka ndryshime thelbësore në aktakuzë për ngjarjet në Kuvend “Akuza për rastin e “27 Prillit” nuk ka pësuar ndryshime thelbësore dhe ngelet e njëjta vepër penale”, këtë e tha sot pë
Bleona Qereti ka një kusht thelbësor për burrin e ardhshëm: Avion privat! Për publikun, Bleona Qerreti njihet tashmë si personazh që flet hapur e me një lloj sinqeriteti carmatosës. Para di
Sulmi ndaj gazetares Lala, reagon OSBE Pas sulmit ndaj shtwpisw sw gazetares Klodiana Lalws ka reaguar OSBE. OSBE është shprehur se dënon ashpër këtë ngjarj
Ndyshime thelbësore në arsimin fillor Nga muaji shtator numri i orëve në shkollën fillore do të ulet, kështu ka deklaruar ministrja e arsimit dhe shkencës Ren
10 hapat e kujdesit të lëkurës këtë periudhë, ja produktet thelbësore Drita, temperaturat dhe lagështia e ajrit kanë ndikim të drejtpërdrejtë në lëkurë: në fillim të çdo stine duhet të ndrys
Fizioterapia pas ndërhyrjeve kirurgjikale, thelbësore për të "ngritur" në këmbë pacientët e dëmtuar! Fizioterapia pas një ndërhyrje kirurgjikale është thelbësore për rekuperimin e plotë të pacienit. Dy fizioterapistë
Gjërat thelbësore që duhet të dini kur përballeni me një polic (FOTO LAJM) Ballafaqimi me oficerët e zbatimit të ligjit do t'ju sjellë në një pikë ose në një tjetër, dhe është e rëndësishme të nj
Fotot që provojnë se humori është thelbësore për çdo familje! (FOTO LAJM) Një ndjenjë e mirë e humorit mund të zgjidhë çdo problem - mund të shpëtojë edhe një martesë. Kjo është arsyeja pse
Vazhdon ëndrra amerikane! Ja kritetet thelbësore që duhen plotësuar Ditën e djeshme u hap Lotaria Amerikane, një mundësi e artë për të plotësuar ëndrën amerikane. “Mos prisni deri në j
Tahiri reagon ashpër, paralajmëron ndryshime thelbësore në Shërbimin Korrektues Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka reaguar ashpër pas lajmit që një i burgosur është arratisur nga QKUK. Ai për kë
5 gjërat thelbësore që duhet të dijë çdo njeri për grupin e gjakut Paralelisht me mënyrën tonë të jetesës dhe ushqimin, grupi i gjakut luan njëashtu një rol të rëndësishëm në trupin tonë.
Beta karoteni, përbërës thelbësor për shëndetin e përgjithshëm Beta karoteni, një nga përbërësit organik më të shëndetshëm, është esencial për mirëmbajtjen e vizionit të shëndetshëm,
Raporti i Pribesë: PSP të vazhdojë të punojë derisa përgjegjësit të vihen para drejtësisë! Bashkimi Evropian ka publikuar raportin e grupit të Rajnhard Pribesë lidhur me sundimin e së drejtës në Maqedoni. Raport
Forumi në Francë, Rama: Unë i bëj vetes këto dy pyetje thelbësore Kryeministri Edi Rama ka marrë sot pjesë sot në një forum në Francë, Global Positive Forum. Bëhet fjalë për një eve
Interi ia bën Bayernit si në 2010, këtë herë Eder zëvendëson Militon (VIDEO) Ka ndodhur ajo që nuk pritej në ndeshjen Bayern Munich - Inter. Italianët siç ndodh shpesh herë kanë arritur të dalin tr
Vuçiç- BE-së: Dua afat konkret për anëtarësimin e Serbisë! Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç i ka kërkuar Bashkimit Evropian që të vendosë një afat konkret për anëtarësimin e