999 rezultate për

theksojne

Burri vret gruan dhe tenton vetëvrasjen në Vlorë (FOTO LAJM) Një krim i rendë ka ndodhur para pak minutash në Vlorë. Mësohet se bashkëshorti ka qëlluar me armë zjarri ndaj bashkësho
Edhe në Tetovë shfaqet një rast me fruth Një punonjës i kujdesit shëndetësor, i punësuar në Shkup është rasti i parë i paraqitur me sëmundjen e fruthit në Tetovë
Spanjollët e theksojnë se falë Albright u bombardua Serbia Ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe një nga mbështetëset më të mëdha të shtetit të Kosovës, Madeleine
Ky është rreziku i madh gjatë fluturimeve me avion krahas aksidenteve Nëse jeni një ndër ata udhëtarë të cilët më shumë dëshirojnë të ulen afër dritares, do të duhej kushtuar kujdes paralajm
Ndërhyrja e Erdogan? Zbardhet shkaku pse Tsipras bojkotoi Ramën Më 8 prill në Korçë pritej të zhvillohej takimi Rama- Tsipras, takim i cili do të vendoste "pikat mbi i" për shumë çësht
Ju mpihen shpesh duart, urgjent tek mjeku Ekspertët theksojnë që nëse shpesh ju mpihen duart rrezikoni dy gjendje të rrezikshme. Duart përmbajnë receptorët më
Adoleshenca zgjatet, ekspertët theksojnë rrezikun e të mbeturit fëmijë Adoleshenca tani zgjat nga 10 deri në 24 vjeç. Si afati i fundit i saj është menduar gjithmonë mosha 19 vjeç, por në dit
Taravari shkarkon drejtorët e spitaleve Ministria e Shëndetësisë pas inspektimit të kryer në Spitalin klinik në Shtip ka kostatuar disa parregullsi në punë, sje
E FUNDIT/ ISIS merr peng shkollën me qindra fëmijë dhe mësues 300 militantë të armatosur të ISIS kanë hyrë në një shkollë duke mbajtur peng dhjetra nxënës dhe mësues të saj në qyteti
Eurodeputetët: Qeveria e re të zbatojë reformat prioritare! Deputetët evropianë Eduar Kukan, Knut Fleckenstein dhe Ivo Vajgl të cilët ishin ndërmjetësues në Marrëveshjen e Përzhinë
Marshimi i Zharrëzës, edhe 40 km për të ardhur në këmbë Tiranë (VIDEO) Grupi i banorëve të Zharrëzës janë tashmë duke udhëtuar në këmbë nga Kavaja për në Durrës me destinacion final Tiranën.
Me kë do bëjnë koalicion partitë shqiptare? Me kë do të bëjnë koalicion partitë e bllokut shqiptarë të cilët kanë fituar në total 20 mandate në zgjedhjet e parakohs
Mediat zvicerane: Ja lojtari më i rrezikshëm i Shqipërisë Lojtari i Kombëtares shqiptare, Shkëlzen Gashi është rreziku kryesor për Zvicrën në përballjen e 11 qershorit për ‘Euro
E rrallë, peshk me këmbë në Tajlandë (VIDEO) Një peshkatar tajlandez ka kapur një peshk të çuditshëm. Përmes videos shikohet se peshku që mban në dorë peshkatari ka
Bashkëpunëtorët nazistë të Serbisë theksojnë injorimin e Holokaustit Ndërsa Serbia merr në konsideratë nëse të rehabilitojë ose jo liderin pro-nazist Milan Nedic, profesori britanik Jovan B
3 emrat që mund të zëvendësojnë Conten tek Italia (FOTO LAJM) Antonio Conte mund t'i japë lamtumirën Italisë në fund të kampionatit evropian në Francë. paralajmërimi ka ardhur nga me
Sulmohet stacioni policor, 13 të vdekur në Kinë Të paktën 13 persona janë vrarë gjatë një sulmi në një stacion policor të rajonit Xianjing të Kinës. Sipas agjencisë zyr
Çaji i gjelbër nuk duhet konsumuar kur pimë ilaçe Konsumi i çajit të gjelbër është mjaft i dobishëm për shëndetin, madje mendohet se përmirëson kujtesën. Por sipas një st
Dëshirat e qytetarëve për 2014-ën Ashtu siç çdo Vit të Ri, edhe viti 2014 më pak ose më shumë është viti i pritjeve të mëdha, shpresa të reja dhe dëshirav
Vlorë, rrëshqitjet e tokës rrezikojnë banesat Shumë zona ne qytetin e Vlorës e fshatrave përreth janë prekur nga erozioni. Rreth 36 shtepi rrezikohen sërish nga eoriz