999 rezultate për

theksoi

Putin: Mbështesim çdo zgjidhje për Kosovën Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha të martën se Rusia do të mbështes çdo zgjidhje për çështjen e Kosovës me të cil
Summer: Një lojtar cilësor, por ... Granit Xhaka është përfolur shumë për një kalim te Bayerni në verë. Megjithatë reagimi i klubit bavarez për këtë çështje
SHBA, "indiferente" ndaj çështjes së emrit Ndihmëssekretarja amerikane për Evropë, Victoria Nuland thotë se problemi i emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë nuk do të j
Gruevski: Kemi dëshmi të forta për vrasësit Kryeministri Nikolla Gruevski deklaroi se MPB ka dëshmi të forta sa i përket akuza të ngritura ndaj grupit të arrestuar
Padi për terrorizëm për 5 persona " Ndaj 5 personave është ngritur padi penale për veprën penale "terrorizëm". Prej tyre 2 janë në arrati. Terrorizmi ësht
Turqia ofron mbështetje për Kosovën Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, i cili në krye të një delegacioni parlamentar po qëndron për vizitë zyrt
Bayern Munchen blen Dante Është zyrtare: Bayern Munchen ka mbyllur operacionin e blerjes së futbollistit brazilian Dante, qendërmbrojtës i Borussi
Berisha-Shaheen: Po punohet për heqjen e imunitetit Në vijim të vizitës së tij në SHBA, kryeministri Berisha u takua në Washington DC me senatoren Jeanne Shaheen, kryetare
Mejdani: Kandidimi i Nanos, lojë politike Ish-presidenti, Rexhep Mejdani është shprehur sot për ndryshimin e Kushtetutës sa i përket zgjedhjes së presidentit duke
Ultrasit i thyejnë hundën futbollistit Michael Kadlec, mbrojtësi i Bayer Leverkusen, është sulmuar nga tifozë radikalë të Këlnit të cilët i kanë thyer hundën.
Berisha: Prioritet, infrastruktura moderne Kryeministri Berisha ka deklaruar sot se Shqipëria me infrastrukturën më modern mbetet prioritet i qeverisë. Duke folur
Fundin e karrierës e ëndërroja te Juve Del Piero dhe Juventus do të ndahen në përfundim të sezonit aktual, por jo me dëshirën e kapitenit të bardhezinjve: " Ën
Ish Komandant Hoxha: Vrasjet nga shërbimet sekrete Xhezair Shaqiri, ish-komandant Hoxha i UÇK-së deklaroi se pesë maqedonasit në Smilkovc të Shkupit në asnjë rast nuk janë
Haxhinasto këshillon Shkupin: Ruani qetësinë Zv.kryeministri dhe njëherësh ministri i jashtëm Edmond Haxhinasto kërkoi nga të gjitha palët në Maqedoni të ruajnë qetë
Ahmeti, avokati më i mirë i sllavëve Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ka theksuar se shqiptarët në Maqedoni pa qenë të barabartë në vendimmarrje dhe buxhet,
Rama: Pak komente, shumë festime Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama uroi besimtarët me rastin e festës së Pashkëve. Pas vizitës në katedralen e Shën
Meta: Duhet model i ri për Kodin Zgjedhor Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta deklaroi sot se Kodi Zgjedhor kërkon patjetër formulë të re me qël
Ahmeti takon ambasadoren e Holandës Kryetari BDI Ali Ahmeti ka takuar Ambasadoren e Mbretërisë së Holandës, Mariet Shurman ku u shkëmbyen opinione rreth akt
Ahmeti takohet me ambasadorin kroat Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti u takua me ambasadorin e Kroacisë në Maqedoni, Zlatko Kramariç. Kryetari i Bashkimit Demokr
Maqedonia të jetë më fleksibile me Greqinë Ish sekretari i përgjithshëm i NATO-s Xhorxh Robertson ka vlerësuar se Maqedonia deri më tani duhej të jetë pjesë e NATO