999 rezultate për

thacit

​Gjykimi ndaj Thaçit pritet të fillojë vitin e ardhshëm Ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po vazhdojnë qëndrimin në paraburgim në Hagë, ndaj të cilëve janë ngritur ak
U infektua me COVID-19, si është gjendja e nënës së Hashim Thaçit Nëna e ish-presidentit të vendit, Hashim Thaçit, Hyre Thaçi është në gjendje të qëndrueshme. Familja e ish-president
Nëna e Hashim Thaçit shtrohet në QKUK pas infektimit me COVID-19 Nëna e presidentit Hashim Thaçi, Hyra Thaçi, është shtruar në Klinikën Infektive në QKUK pasi është infektuar me COVID-1
Tension në procesin ndaj Thaçit e krerëve të UÇK, prokurorja përplaset me avokatët Po zhvillohet sot seanca në Gjykatën e Hagës në lidhje me vijimësinë e masës së sigurisë së Hashim Thaçit the krerëve të
Prokuroria nuk jep datë për përfundimin e hetimeve ndaj Thaçit e të tjerëve Prokuroria e ZPS-së ka thënë se procesi i hetimeve mund të vazhdojnë dhe se nuk kanë ndonjë datë se kur mund të përfundo
Avokati i Thaçit kërkon që dorëzimi i dokumenteve të jetë i organizuar Në Hagë është duke u mbajtur seanca e dytë statusore e katër ish-pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës të cilët
LIVE/ Nis seanca gjyqësore ndaj Thaçit, Veselit, Selimi dhe Krasniqit Ka filluar seanca e re gjyqësore ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep Selimit. Kjo është sea
Gjykata Speciale sot mban seancë për rastin e Thaçit, Veselit, Selimit e Krasniqit Gjykata Speciale do të mbajë seancë të re ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit. Seanca
"Kurti e shkarkoi Gashin për shkak të revoltës brenda partisë" Pala mbrojtëse e presidentit Hashim Thaçi ka kërkuar nga Specialja lirim të parakohshëm të ish-presidentit. David Hooper
Specialja publikon dosjen e plotë: Plot 235 faqe ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit dhe Selimit Në pikat e aktakuzës, për të cilat ish-krerët e UÇK-së i dërguan në fillim të muajit nëntor në Hagë, janë për vrasje, to
Rama: I uroj festën Thaçit dhe bashkëluftëtarëve të tij që sot nuk gjenden në shtëpi Pas mbajtjes në Vlorë të ceremonisë së ngritjes së flamurit, ku presidenti i Republikës, kryeministri dhe kreu i Kuvendi
DW: Si u rrëzua amendamenti i Hashim Thaçit Mandati i Dhomave të Specializuara, apo siҫ njihet në opinion Gjykata Speciale do të zgjasë deri në njoftimin e Kë
"Nga shko Hashim këta dorëzohen vetë", Kurti fjalë të tjera për shkuarjen e Thaçit në Hagë Kur Albin Kurti pyetet se a do t’i dorëzonte ish-komandantët e UÇK’së në Gjykatë Speciale nëse do të ishte në pushtet, i
Avokati i Thaçit: Kërkesa për arrestim ka redaktime të çuditshme David Hooper, avokat i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi ka ritheksuar se do të synojë që ta mundësojë lirimin me
Nis konferenca në Hagë ndaj Thaçit, Veselit, Selimit e Krasniqit Ka nisur konferenca mbi ecurinë e çështjes gjyqësore ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit, Jakup Krasniqit.
Caktohet data kur do të mbahet seanca e dytë e Thaçit në Hagë Seanca e dytë dëgjimore për ish-Presidentin Hashim Thaçi është caktuar të mbahet në datën 18 nëntor në orën 11:00. N
Babai i Hashim Thaçit: Luftoi për liri, pres që djali të kthehet faqebardhë Haxhi Thaçi, babai i ish Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi u shpreh se djali i tij qëllimin e vetëm e ka pasur që të
Në lidhje me djalin e Thaçit? Reagon për herë të parë Kejvina (FOTO LAJM) Kejvina Kthella është një ndër modelet më të komentuara shqiptare, e cila merr gjithmonë vëmendje me çdo paraqitje të sa
Lidhja sekrete e Kejvinës me djalin e Thaçit, nga jeta mes luksit te marrëdhenia pas konfiskimit të pasurisë Bastisja në shtëpinë e ish-Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ishte kryelajmi i ditës së djeshme në mediat e Kosovës
Ka në trup tatuazhin e Thaçit, modelja e pikëlluar: Me ty në përjetësi (FOTO LAJM) Pas konfirmimit të aktakuzës nga Gjykata Speciale për ish-presidentin Hashim Thaçi, i cili më pas dha dorëheqjen dhe shk