999 rezultate për

teze

Shqiptari bën për spital tezen dhe i merr 45 euro Një 37-vjeçar me origjinë shqiptare është arrestuar në zonën e Castellos, nën akuzën e grabitjes. Mediet fqinje rapor
Ja çfarë fshihet pas protezës për rimodelimin e hundës (FOTO LAJM) U bë disa kohë që në internet po shiten disa proteza të cilat thuhet se arrijnë të bëjnë drejtimin e hundës. Qëllimi i k
Maturantët në provim, tezat e provimit dalin sheshit (FOTO LAJM) Dita e sotme solli fillimin e provimeve të maturës për të gjithë maturantët e shkollave të mesme.Ditën e sotme po zhvill
Bushati sulmon hapur Ramën: I rrezikshëm ndryshimi i kufijve, mbështeti tezën serbe Në një intervistë për gazetën e njohur austriake, Der Standard, Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka folur për shumë
Gjuetari i UFO-ve hedh tezën tronditëse: Monroe u vra nga CIA për këtë arsye Një gjuetar UFO-sh është shprehur se modelja dhe aktorja e famshme Marilyn Monroe është vrarë nga CIA që të mos zbulonte
Funeral e më pas dasëm, të dyja në një ditë për të shmangur shpenzimet Një nuse ka shkaktuar zemërim tek miqtë e saj pasi kërkoi që të bashkonte ceremoninë mortore të tezes me dasmën e saj.
Kapen 144 kg kokainë në Maltë, vinte pët në Shqipëri Nuk kanë kaluar asnjë një javë që nga kapja e një sasie të madhe kokaine në portin e Maltë që kishte si destinacion Shqi
Rabiot te Juventus, më shumë se një hipotezë Pasi siguroi Aron Ramsey-n për sezonin e ardhshëm, Juventusi dëshiron të japë një tjetër përforcim në mesfushës dhe obje
Dybala te Liverpool, më shumë se një hipotezë Liverpool duket se nuk heq dore nga Paulo Dybala. Sulmuesi i Juventus është nxjerrë thuajse në merkato dhe shumë klube
E ndihmoi për të shkuar në Angli, mbesa surprizon tezen (VIDEO) Dallëndyshja është tezja e Donatelës dhe e ëma e Eneidit, por mbi të gjitha dashuria e tyre e përbashkët. Prej vitesh at
I vrau mamanë dhe tezen, fëmijët kërkojnë të rrinë me dajën Akoma nuk është harruar ngjarja e rëndë ku bashkëshorti vrau gruan e tij duke lënë jetimë fëmijët minorenë 7 dhe 10 vjeç
Oriola prezanton tezen e saj, por nuk po i besojmë dot syve (FOTO LAJM) Tezja e modeles së njohur Oriola Marashi quhet Paula Jakaj. Eshtë teze vërtet por duket si një vajzë shumë e njomë në
Kush ka teze botën ka, ja pse janë të rëndësishme për fëmijët tuaj Tezet luajnë rol unik në jetën e një fëmije, ndërkaq luajnë rol esencial në edukimin dhe rritjen e një fëmije. Të qen
Prindër në moshën 12-vjeçare, çifti minoren mund të përballet me drejtësinë Një vazjë vetëm 12-vjeçre në Perth të Australisë perëndimore është bërë nënë duke shokuar opinionin publik. 12 vjeça
Ku ndodhen fëmijët që babai u vrau nënën dhe tezen Disa ditë pas krimit makabër ku një 34-vjeçar vrau me thikë gruan dhe motrën e saj 18-vjeçare, kryetari i bashkisë së Ba
Ish zv.ministri i Arsimit zbulon plagjaturën e vajzës së Dhori Kule, pedagoge në UT Vijon seria e denoncimit të doktoraturave plagjaturë nga ana e Taulant Mukës dhe studiuesit Vladimir Kola. Këtë herë ata
Akuza: Monika Kryemadhi e ka të kopjuar doktoraturën (FOTO LAJM) Ish-zv/ministri i Arsimit Taulant Muka nuk ka ndërmend të ndalet së nxjerri në publik doktoraturat e kopjuara të politik
Historiani hedh poshtë tezën e Mustafa Nanos: Nëna e Skënderbeut, 100% shqiptare Nga Ilmi Veliu* Në vitet e tetëdhjeta, për shkak të interesimit tim të madh për të kaluarën shqiptare dhe hulumtimeve
Media malteze: Kosova na turpëroi (FOTO LAJM) Fitorja e Kosovës ndaj Maltës është raportuar edhe nga mediat e shtetit që ishte vendas sonte. Kosova mposhti Maltën
Këta janë hajdutët e çuditshëm, me eskavator vjedhin gjithë bankomatin (VIDEO) Këta hajdutë në Danimarkë nuk e dinë se çfarë është frika. Në qytezën e Ringe, ata përdorën një ekskavator të madh pë