999 rezultate për

tetoves

Arrestime nga Specialja në Maqedoni? Katër makina të EULEX futen në Maqedoni dhe nisen drejt Tetovës Katër vetura të misionit ndërkombëtar në Kosovë, EULEX sapo janë futur në Maqedoninë e Veriut, kanë njoftuar burime kufi
Super Shkëndija, "perla" e Ibrahimit kualifikon skuadrën shqiptare (VIDEO) Shkëndija me 10 lojtarë eliminon Botosanin në rrethin e tretë të Europa Ligë. Shkëndija e Tetovës ka arritur që të fi
TETOVË/ Zbulohet rrjeti i trafikantëve të heroinës, baza ishte pranë një kasolle Një grup shpërndarësish të heroinës është arrestuar në një kasolle në afërsi të fshatit Miletinë të komunës së Bërvenicë
ZYRTARE/ Ylli i Skëndërbeut firmos me Shkëndijën e Tetovës Bruno Dita është futbollist i Shkëndijës së Tetovës. Lajmi qarkullonte prej disa kohës, por tashmë sipas burimeve të Sup
Partizani tenton transferimin e ish-futbollistit të Shkëndijës së Tetovës Te Partizani priten ndryshime të mëdha në merkaton e kësaj vere, me skuadrën që mund të përjetojë një revolucion të vërt
Dikur komandat i UÇK-së, sot ruan dhen, ja historia e tij (VIDEO) Në Pollog, por edhe në Shqipëri të gjithë e njohin si Komandant Leka që nga konflikti i vitit 2001. Ai nga viti 1988
Komuna e Tetovës paralajmëron shpërndarjen e maskave mbrojtëse deri te shtëpitë e qytetarëve Tridhjetë mijë maska mbrojtëse ka marrë komuna e Tetovës nga institucionet qeveritare për të cilat nga Shtabi i Krizës b
Ja sa është numri i të infektuarve në komunat rurale të Tetovës (VIDEO) Kryetarja e Komunës së Tetovës Teuta Arifi ka njoftuar se në këtë komunë janë identifikuar edhe 5 burime të ri të infeks
Shkëndija e Tetovës në radhët e saja gjithmonë ka pasur futbollistë të talentuar Kur Berat Imeri ishte kapiten i juniorëve të Shkëndijës. Po kush janë emrat tjerë të asaj gjenerate të artë? Shkëndij
Kryetarja e Tetovës kundërshton masën e Qeverisë Masat e reja të Qeverisë që i obligojnë qytetarët e Tetovës, Kumanovës dhe Prilepit për përdorimin e maskave, janë të pa
Bogovina e Tetovës vatër e re e koronavirusit, të paktën 10 të infektuar dhe 156 në izolim Në Bogovinë të Tetovës të paktën dhjetë pacientë me koronavirus pasi një mjek familjar ka rezultuar fillimisht pozitiv,
Reisi në Tetovë: "Jemi me popullin", 3 mijë maska mbrojtëse për Spitalin Klinik të Tetovës Sot jemi këtu për të ndihmuar Spitalin Klinik të Tetovës jo vetëm me maska, por edhe me mjete të tjera. Duhet të jemi me
Klubi i Shkëndijës ndihmon Spitalin e Tetovës me mjetet e nevojshme për të luftuar coronavirusin (VIDEO) KF Shkëndija si klub me përgjegjësi sociale bashkohet me çdo iniciativë për të ndihmuar njerëzit në nevojë dhe të prekur
COVID 19/ Spitali Klinik i Tetovës përgatitt 400 shtretër Kryetarja e Komunës së Tetovës Teuta Arifi, thotë se pas paraqitjes së rastit të parë dhe më pas rritjes së numrit të të
6 persona nga Tetova me Koronavirus (VIDEO) 3 persona nga komuna e Tetovës, 1 nga komuna e Bogovinës, 1 nga komuna e Zhelinës dhe 1 nga komuna e Jegunovcës janë per
Bombë në derën hyrëse të burgut të Tetovës Para pak çastesh në afërsi të derës hyrëse të burgut të Tetovës është gjetur një bombë. Bomba e hedhur fatmirësisht nuk
Qytetarët pa interes ndaj Covid-19, mjekët nga Tetova: Situata të merret më seriozisht (VIDEO) Nga dita e premte e deri më sot, vetëm gjashtë qytetarë kanë vizituar punktet e hapura për Covid 19, nga Shtëpia e Shënd
Tre mijë shtëpi në Tetovë pa ujë të pijshëm, banorët të shqetësuar nga korona virusi, kërkojnë ujë sa më shpejt (VIDEO) Tre mijë shtëpi, nga varrezat e qytetit të Tetovës e deri tek tregu i kafshëve në Reçicë të vogël janë pa ujë të pijshëm
Bora bllokon malësinë e Tetovës, ankohen banorët (VIDEO) Reshjet e fundit të borës kanë lënë të bllokuar për më shumë se 30 orë banorët e fshatit Vicë të malësisë së Sharrit.
Ballistët e Tetovës e përkrahin Kosovën në duel me Maqedoninë e Veriut Kanë mbetur edhe dy muaj për takimin në mes të Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës Gjysmëfinalja në mes të Kosovës dhe M