999 rezultate për

tetova

Nazmiu nga Tetova, një marangoz i rrallë Ky është xha Nazmiu nga Tetova. Ai është ndër marangozët e rrallë që kanë mbetur në Tetovë dhe që ende me shumë zell e p
Shpërbëhet banda e hajdutëve në shtëpitë e Tetovarëve Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë ka ngritur padi penale kundër një të mituri 17-vjeçar nga fshati Uzurmisht, për
Ky është i riu nga Tetova që ndërroi jetë në aeroplan Një ngjarje e rëndë ndodhi në fluturimin nga Shkupi për në Bazel të kompanisë "Wizz Air" ku humbi jetën Donco Martinoski
Tragjedi në avion, vdes i riu nga Tetova Një i ri ka vdekur sot përpara se të niste aeroplani nga Aeroporti Ndërkombëtar Shkup, mësohet nga burimet e aeroportit
Tetova dhe Gostivari, vendet ku celulari përdoret më tepër në timon Në Tetovë dhe Gostivar është bërë shprehi e madhe shfrytëzimi i telefonit celular gjatë vozitjes, sidomos tek më të rinj
Arrestohen katër tetovarë Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë ka ngritur kallëzim penal kundër Z.A. (16) nga fshati Uzurmisht i Tetovës., i ci
Derbi tetovar mbyllet me paqe, Shkëndija dhe Renova nuk shkojnë më shumë se 1-1 Kupën e Maqedonisë shijoi sot derbin e Tetovës, mes Shkëndijës së Tetovës dhe Renovës së Xhepçishtit. Ndeshja tetovare p
Rrahu gruan 20 vjeçare sepse i humbi shkrepsja, arrestohet tetovari Tetovarja 20 vjeçare I.A., ka paraqitur dhunë familjare nga ana e bashkëshortit të tij S.A. (29), informojnë nga MPB.
Vajza nga Tetova grabit të atin 18 vjecarja nga fshati Tudence e Tetovës dy shohet se nga kasaforta e babait të saj ka vjedhur arid he para mbi 10 mijë
Tirana, Prishtina, Ulqini, Presheva dhe Tetova lëshojnë një deklaratë të përbashkët Kryetarët e Komunave të Prishtinës, Preshevës, Tetovës, Ulqini , Gostivarit, Prizrenit dhe Bashkive të Tiranës dhe Fieri
Tetovari vjedh taksinë në Tiranë, ndalohet pas ndjekjes Një shtetas maqedonas pasi ka vjedhur taksinë tek rruga e "Barrikadave" në Tiranë, tentoi të largohej. Policia u vu
Tetova në rrezik nga përmbytjet Reshjet e shiut që kanë kapluar Maqedoninë kanë shkaktuar më shumë problem në rajonin e Tetovë. Për shkak reshjeve në
Vetura godet një tetovare në Shkup Një banore e Tetovës (51) duke drejtuar biçikletën e saj është goditur nga një makinë në lëvizje. Ajo është goditur n
Kryeministri Zaev ngushëllon familjen Zylbeari nga Tetova Edhe kryeministri Zoran Zaev ka ngushëlluar familjen Zylbeari nga Tetova, e cila humbi tragjikisht 5 anëtarë të familjes
Ziadin Sela nga Tetova ka një porosi për Ali Ahmetin Këshilli vendor i Aleancër për Shqiptarët mbrwmw në Tetovë mbajti tubim me qytetarët dhe aktivistët partiak. Lideri
A do të gazifikohet Tetova e Gostivari në 2019? Banorët e Tetovës, Gostivarit e Manastirit duhet që brenda dy vitesh të kenë gaz natyror, por vetëm nëse qeverisja lokal
Gjendet marihuanë në shtëpinë e një tetovari Në bazë të urdhrit gjyqësor, efektivët e policisë, dje në periudhën prej orës 16 deri në 18 kanë kryer bastiejs në shtëp
Treboshi, fshati tetovar i burrave me plisa! Fshati gjendet në zemër të Pollogut 5 km larg Tetovës. Zanafilla e fshatit daton që nga fillimi i shekullit të kaluar, n
Gjenden tre nga pesë vajzat e zhdukura në Shkup e Tetovë Policia ka mundur të gjejë të miturat dhe tani ato janë kthyer tek prindërit e tyre. Në ndërkohë, policia heton edhe zhd
Tetova e angazhuar maksimalisht për sezonin dimëror Sektori për veprimtari komunale, mbrojtje të mjedisit jetësor dhe natyrës me fillim të sezonës dimërore ka bërë pregadit