999 rezultate për

tetovĂ

Lutja për Shqipërinë nga Tetova, nxënësit shpalosin flamurin gjigant (VIDEO) Të gjitha janë solidarizuar me vendin tonë në këto ditë dhimbjesh. Nxënësit e shkollës së mesme të mjekësisë “Nikolla
Shqiptarë nga Anglia dhe Maqedonia e Veriut për të parë Shqipëri-Francë (VIDEO) Tifozë shqiptarë që jetojnë në Angli kanë ardhur në Tiranë për të parë kombëtaren kuq e zi, e cila luan përballë gjelave
Rrëfimi i 17-vjeçares nga Tetova: Më kanë rrëmbyer UFO-t, hoxha më rrahu Sot është 31 Tetor, Halloween, data e ringjalljes të të gjithë shpirtrave. Legjenda thotë se shpirtrat mblidhen së bashk
Tetova ka mungesë të madhe të çerdheve Një numër i madh i fshatrave të komunës së Tetovës por edhe të komunave rurale që janë pjesë e saj, janë ende pa çerdhe
Përfshihet nga flakët autobusi nga Tetova që udhëtonte drejt Kroacisë Një autobus me targa të Tetovës, i cili po udhëtonte nga Shkupi për në Split, mëngjesin e sotëm rreth orës 3:00 pranë pu
Këto pamje vijnë nga Tetova pas ditës së tregut Perime të kalbura, qese plastike, dhe mbeturina të tjera. Kjo është fotografia e rrugëve dhe trotuareve në vendin e quaj
Humb jetĂ«n 18 vjeçari nga Tetova, "BallistĂ«t" nĂ« zi NĂ« orĂ«n 23:00 ka ndodhur njĂ« aksidеnt i rĂ«ndĂ« nĂ« rrugĂ«n 160 nĂ« TetovĂ« ku njĂ« i ri 18 vjeçar ka ndĂ«rruar jetĂ«. S
EMRAT/ Shkatërrohet një grup kriminal në Maqedoninë e Veriut (FOTO LAJM) Një grup kriminal që merrej me tregtinë e armëve është shkatërruar në Maqedoninë e Veriut. Policia ka zbuluar shitjen
Kërkohet dorëheqja e një ministri të Zaevit, zbuloni arsyen VMRO-DPMNE i bëri thirrje Ministrit të Kulturës, Asaf Ademi, që të japë dorëheqje, ndërsa Ministria urgjentisht të tërhe
Shkëndija eliminohet nga Kupa e Maqedonisë Shkëndija e Tetovës është eliminuar në çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, shkruan Albeu.com. Tetovarët u mposhtën n
Flet stërmbesa e Skënderbeut: Si e vërtetova se jam pasardhësja e tij Sophie Castriota u bë lajm në mediet rozë, kur u tha se ajo është stërmbesa e heroit Gjergj Kastrioti Skënderbeut. Që
Tetova e nis ditën me një aksident Në orët e mengjesit në magjistralen Tetovë-Shkup, afër urës së Treboshit është rrokullisur një makinë. Sipas informat
Polici shantazhon një grua nga Tetova, zbulohet arsyeja Një grua nga rajoni i Tetovës, në Stacionin Policor Tetovë, dje pasdite ka denoncuar se është shantazhuar dhe fizikisht
Tetova voton bindshëm pro ndryshimit të emri, dalin shifrat Më shumë se 1 milion e 800 mijë votues në Maqedoni patën mundësinë që gjatë së dielës të vendosin për fatin e vendit.
Rrëzohet nga motorri një vajzë nga Tetova Dje rreth orës 14:20, në rrugën “Ivo Lola Ribar”, përpara udhëhëkryqit me rrugën “Potoçka”, një motorr “Kavasaki”, pa ta
Ndërron jetë profesori i njohur nga Tetova Si pasojë e një sëmundje të rëndë u nda nga jeta Prof. Dr. Vullnet Palloshi, i cili ishte një ndër inxhinierët e parë sh
Shkatërrohet një grup kriminal në Maqedoni Policia e Maqedonisë në koordinim me Prokurorinë Publike për ndjekje të krimit të organizuar dhe policisë serbe ka reali
Kapen hajdutët që vodhën kishat në Tetovë Sektori për punë të brendshme në Tetovë në tërësi i zbardhi gjashtë vjedhjet e rënda që gjatë këtij muaji u bënë në kish
Dramatike, vajza nga Tetova me pizhame hip në urë Më 7 maj, rreth orës 04.50 minuta, personi A.L. 26 vjeç nga Tetova, ka alarmuar se në fshatin Raotincë –Tetovë, te ura e
Tetovarët protestojnë kundër hapjes së kazinos përballë UT Qytetarët e Tetovës kanë protestuar përgjatë rrugëve të qytetit, kundër kazinove dhe bastoreve sportive. Shqetësues për