999 rezultate për

tetorit

Për herë të fundit? Në natën mes 24 dhe 25 tetorit kthehet ora diellore Dy gjëra janë tashmë të qarta. E para që pas pak ditësh, pikërisht në natën mes 24 dhe 25 tetorit, kthehet ora diellore
Tensionet në Mesdhe, Macron pozicionohet në krah të Greqisë Tensionet mes Greqisë dhe Turqisë në Mesdhe vazhdojnë me tone të nxehta. Presidenti i Francës Emmanuel Macron shpreh
Icardi nostalgjik, kujton tripletën e shënuar tre vite më parë (FOTO LAJM) Jemi vetëm dy ditë para derbit të Milanos dhe gradualisht vëmendja e botës së futbollit po zhvendoset pikërisht drejt sf
Tre të rinj të zhdukur prej 3 tetorit, zbardhet dëshmia e vëllait të Vilson Çutajt Dëshmi të reja janë zbuluar për sa i përket ngjarjes së ndodhur në fshatin Vrith të Malësisë së Madhe, ku rezultojnë të
Osmani kujton zgjedhjet e 6 tetorit: Vullneti i qytetarëve do të rikthehet edhe më i fuqishëm Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se në zgjedhjet e vitit të kaluar qytetarët treguan haptas se nuk
Ndeshjet e tetorit, Reja: Jemi në një moment të vështirë, objektivat nuk ndryshojnë Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Edoardo Reja ka dalë sot në një konferencën për mediat, ku ka shpallur lis
Brataj paralajmëron një tjetër pik: Në mesin e tetorit do rriten shifrat Kreu i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj ka bërë deklaratën e fortë se efekti i COVID-19 do të rritet sërish në mes të
Publikohet lista e Kosovës për ndeshjet e tetorit, vendoset për Muriqin (FOTO LAJM) Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes e ka publikuar listën e futbollistëve për tri ndeshjet e këtij
Ndeshjet e tetorit, Southgate publikon listën me lojtarët e ftuar Gareth Southgate ka publikuar listën me futbollistët e ftuar për ndeshjet e tetorit. Trajneri i Anglisë ka ftuar për
"Dy njerëz të ndryshëm", Lori Hoxha tregon ndryshimin e saj gjatë një viti (FOTO LAJM) Trashëgimtarja e “Top Channel” e ka treguar shpesh ‘dashurinë’ e saj për muajin tetor, i cili është edhe muaji i saj i l
Ëndrra amerikane, kushtet e aplikimit për llotarinë e 2021-shit Teksa ëndrra amerikane për aplikantët e 2020 skadon më 30 shtator, programi i rradhës nis në mesditën e 2 tetorit për 55
Ndërrohet ora, nga sot fillon llogaritja verore e kohës Nga sot është rikthyer ora verore, ku në ora 02.00 të mëngjesit akrepat kanë lëvizur 60 minuta para që do te thotë ora k
A do ta arrijë LDK dhe LVV marrëveshjen për qeverinë e re në Kosovë? Kanë mbetur edhe tri ditë deri në seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës në të cilën pritet të zgjidhen edhe organet
Rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit do të shpallen në këtë orë nga KQZ-ja Komisioni Qendror Zgjedhor, sot, në orën 10:30, do t’i shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve që janë mbajtur pa
Merr fund pritja: Ja kur do të shpallet rezultati përfundimtar i zgjedhjeve të 6 tetorit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që nesër të procedojë me certifikimin e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve pa
Muriqi shpallet zyrtarisht lojtari më i mirë i tetorit në Turqi Vedat Muriqi është vlerësuar si lojtari më i mirë i muajit tetor në Superligën e Turqisë dhe kjo është tashmë zyrtare.
Fundi i tetorit, por Bieta nuk i ndahet plazhit (FOTO LAJM) Duket se fundi i tetorit, ka mbajtur kaq ngrohtë saqë VIP-at kanë shijuar edhe disa ditë të reja plazhi. Bieta, Alban
Kjo është arsyeja pse Sadiku nuk luajti me Kombëtaren në ndeshjet e tetorit Armando Sadiku, doli ditën e sotme në një konferencë për shtyp, para ndeshjes që Malaga e tij luan në udhëtim këtë fundj
BE: Zgjedhjet në Kosovë, të organizuara mirë dhe transparente Kryesuesja e Misionit të Bashkimit Evropian për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë, Viola von Cramon-Taubade
Dimër para kohe, priten ngrica dhe reshje bore gjatë tetorit Britanikët mund të përballen me dimrin më të ftohtë që ka qenë për 30 vitet e fundit. Temperaturat mund të marrin një