999 rezultate për

testuar

Me gaz lotsjellës dhe skafandra, policia bëhet gati për protestën e opozitës Mbështetësit e opozitës në të gjithë vendin janë nisur për në Tiranë për të protestuar në orën 18:30 para zyrës së Ramës
"Pse nuk më ftove për të më testuar nga koka të këmbët?" Diplomatja i shkruan Ramës Ilda Topalli, ish-sekretarja e parë e Konsullatës së Përgjithshme në Stamboll, e cila u shkarkua nga Gent Cakaj, i është
"Mos hajde në Shkodër", protestuesit bllokojnë urën e Bahçallëkut (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka planifikuar të udhëtojë sot drejt Shkodrës për të mbajtur një sërë takimesh por PD i ka dalë pa
Eksperimenti pabesueshëm: Çfarë i bën një predhë makinës Land Rover? (VIDEO) Tanku është arma më e fuqishme e këmbësorisë të paktën që prej Luftës së Dytë Botërore. Megjithatë, ka prej atyre që
Kush është personi në foto? Ja e vërteta! Një portal opozitar nga Maqedonia ka publikuar ditën e sotme një foto të vitit 1999, ku shihen disa aktivistë nga Maqedo
Stresi bën lëvizjen e papritur për protestën e opozitës Protestës së sotme kundër qeverisë, u është bashkuar edhe rreperi i njohur shqiptar Arkimed Lushaj (Stresi). Ndonëse
Dafina Zeqiri del në shesh për të protestuar (FOTO LAJM) Dafina Zeqiri i është bashkuar protestës në Drenas kundër dhunës ndaj vajzave dhe grave, e organizuar nga iniciativa e t
Banorët e Unazës mbërrijnë në Surrel, policia i pret rrugën Me pishtarë në duar, banorët e Astirit kanë mbërritur pranë banesës së Kryeministrit Rama në Burrel. Por ata janë nda
Ushtria shqiptare zbarkon në Mitrovicë, çfarë po ndodh në qytetin e kontestuar (FOTO LAJM) Një grup i forcave të armatosura të Republikës së Shqipërisë gjenden në këto momente në territorin e Kosovës duke u stër
Zbulohet vaksina kundër kancerit? Studikuesit e "Scripps Research Institute" kanë testuar me sukses tek minjtë një vaksinë, e cila sipas tyre parandalon 1
Kjo është thirrja e veteranëve për të protestuar në Drenicë kundër Vuçiçit Dega e Shoqatës së Veteranëve në Skenderaj përmes një njoftimi zyrtarë ka thënë se sot Presidenti i Serbisë Aleksandër V
Penallti e kontestuar, Skënderbeu kalon në avantazh ndaj Laçit (VIDEO) Skënderbeu ka kaluar në avantazh ndaj Laçit në "Elbasan Arena". Ai që ka kaluar në avantazh është Sabien Lilaj në mi
Marrëveshja për detin Shqipëri-Greqi protestohet edhe në Prishtinë Prishtina ka qenë destinacioni i radhës i shoqërisë civile në Shqipëri për të protestuar kundër marrëveshjes së detit me
Qëllohet me kallashnikov nga 10 m largësi për të testuar antiplumbin e ri, shpëton paq ( VIDEO) Pronari i një kompanie që merret me prodhimin e pajisjeve ushtarake në Ukrainë, ishte aq shumë i bindur që produkti i ti
Grekët ironi me turqit: Avionët amerikanë në Egje, rrëzojini po jua mbajti! Tensioni është i lartë mes Turqisë, Greqisë dhe Qipros pas disa incidenteve në ishujt e kontestuar mes tyre, të cilat ka
Sllovenia merr kontrollin e një gjiri me sovranitet të kontestuar Sllovenia nuk raportoi asnjë incident madhor të shtunën në ditën e parë të ushtrimit të sovranitetit mbi gjirin e Pirani
Bulliqi: Deri në vitin 2009 e kemi pasur territorin Kryetari i Komisionit për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi, Shpejtim Bulliqi gjatë raportimit para anëtarëve të
Humbjet radhazi nuk e zbehin lulëzimin e Kamzës 3 humbjet radhazi kanë bërë që Kamza të rrëshqasë në klasifikim në vendin e 6 me 23 pikë, edhe pse kontakti me zonën eur
Foto e rrallë/ Thaçi duke protestuar kundër regjimit E shohim tash në kostum zyrtar në funksionin e Presidentit të Kosovës. Mirëpo, Hashim Thaçi kujtohet edhe për marshet
Shumë pak qytetarë për të protestuar kundër rritjes së energjisë Dhjetëra qytetarë kanë zhvilluar një aksion para Zyrës së Rregulltarit të Energjisë (ZRRE) duke vënë thëngjill dhe panka