999 rezultate për

testit

Plasi kopja sheshit, shtyhet pa afat konkursi për gradën "Komisar" Konkursi për gradën "Komisar", është vendosur që të shtyhet për një datë tjetër por të pacaktuar. Ky vendim është ma
E padëgjuar, shqiptarët do të testohen me këtë pajisje kur të futen në Greqi Kur George Orwell shkruajti librin e famshëm "1984" nuk do ta kishte menduar kurrë ndoshta se gjithçka e parashikuar aty
Dalin rezultatet e testit të matematikës, shifra shokuese e ngelësve Tashmë kanë dalë edhe përgjigjet e testit të matematikës. Në faqen zyrtare të Qëndrës së Shërbimeve Arsimore kanë dal
Mësohet kur dalin rezultatet e maturës Nxënësit e shkollave të mesme që i janë nënshtruar testit shtetëror të maturës do të marrin rezultatet e tij nesër. M
Njoftim i rëndësishëm për maturantët e Kosovës Për shkak të disa problemeve teknike dhe Festës së Bajramit të Madh, publikimi i rezultateve të testit të Maturës Shtetë
Skandali, teza e Matematikës del dy orë para mbarimit të testit (FOTO LAJM) Ditën e sotme 37 mijë maturantë në të gjithë vendin kanë zhvilluar provimin e tretë të Maturës Shtetërore atë të Matemat
Sekretari i NATO-s pas marrëveshjes: Maqedonia e ka derën e hapur Konsensusi i arritur ndërmjet Athinës dhe Shkupit rreth kontestit të emrit maqedonas e hap rrugën drejt NATO-s. Këtë e d
Matura shtetërore/ Dalin përgjigjet e sakta të testit të letërsisë Maturantët sot kanë zhvilluar provimin e dytë të detyrueshëm të Maturës Shtetërore: atë të letërsisë. Në tezë këtë he
Matura shtetërore, dalin përgjigjet e sakta të testit të gjuhës së huaj (FOTO LAJM) Rreth 37 mijë matyrantë dhanë ditën e djeshme provimin e detyruar të Gjuhës së Huaj. Testimi i gjuhës së huaj me 25 p
Nesër fillon Testi i Maturës, vazhdon shpërndarja e pyetjeve online (FOTO LAJM) Maturantët kosovarë prej nesër (e hënë) do t’i nënshtrohen Testit Shtetëror të Maturës, i cili mbahet në dy pjesë. Si
168 nxënës në Gjilan i nënshtrohen fazës së parë të testit PISA Ka nisur të enjten faza e parë e testit PISA 2018, ku 168 nënës të tetë shkollave të Gjilanit do të provojnë dijen e tyr
Zaev: Jemi shumë afër zgjidhjes së kontestit të emrit Është arritur përparim për pjesën më të madhe rreth pyetjeve për kontestin me emrin, mbesin vetëm mënyra e përdorimit dh
Del përgjija e testit B për Romela Begaj E prisnim si një mankth për të gjithë sportin shqiptar dhe tashmë ka ardhur dhe zyrtarizimi, Romela Begaj ka dalë poziti
Zaev trondit rajonin: Maqedonia shtrihet në tre shtete Kryeministri maqedonas Zoran Zaev ka dhënë një intervistë për magazinën më të madhe europiane, "Der Spiegel", ku ka folu
Merrte para në këmbim të testit së patentës, dënohet nga gjykata Gjykata Themelore në Gjakovë, të hënën, e ka dënuar me dy mijë euro gjobë, ekzaminerin Luan Haxhishabani, pasi është shp
Zaev optimist për zgjidhjen e kontestit me Greqinë Institucionet e Maqedonisë janë të vetëdijshme se pa një kompromis me Greqinë për çështjen e emrit, nuk mund të pritet z
Osmani: Mendoj se po i vjen fundi kontestit me emrin Ekziston një zgjidhje e pranueshme për të dyja palët, mendoj se kemi arritur deri tek fundi i problemit, thotë nënkryemi
Valë e re bisedimesh, Osmani shkon në Athinë Gjatë këtij muaji është hartuar një agjendë e ngjeshur e aktiviteteve të zyrtarëve të lartë të Shkupit dhe Athinës, si d
Partitë politike shqiptare pro zgjidhjes së kontestit të emrit Partitë shqiptare në Maqedoni do të kishin përkrahur çdo veprim që do të çonte deri tek zhbllokimi i kontestit të emrit
Shpallen 100 fituesit në Akademinë e Sigurisë Përmes një procesi transparent dhe të monitoruar, si gjatë zhvillimit të testimit dhe të korrigjimit me skantron, u zhvi