999 rezultate për

testimit

Para samitit me Trump, Koreja e Veriut nis çmontimin e vendit të testeve bërthamore Koreja e Veriut ka bërë të ditur se do të çmontojë vendin e saj të testeve bërthamore, dhe lajmi bëhet i ditur nga agjen
Ministri merr dy vendime për Maturën Shtetërore Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka marrë sot dy vendime që kanë të bëjnë me mbarëvajtjen e
Shpallen rezultatet për 526 infermierë Pas provimit për licencim ose të drejtës për të ushtruar profesionin, infermierët, ashtu si mësuesit, iu nënshtruan hall
Detaje të reja rreth pagesës për kosovarët që shkojnë në Shqipëri Qe nga mesdita e sotme, çdo veturë që do të kalojë në tunelin e Kalimashit, pjesë e Rrugës së Kombit, do të paguajë 5 eu
Nxitoni të aplikoni! Vende të reja pune për infermier dhe teknik imazherie Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale shpalli sot afatet e aplikimit për pozicionet e punës infermier, fizioter
Reforma në OSHEE, testohen 600 punonjës të Tiranës Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka nisur reformën në sektorin e burimeve njerëzore. Sikurse deklaroi dy
Australia kërcënon Kim Jong Un Australia do t’u bashkohet me aksioneve ushtarake kundër Koresë së Veriut nëse Kim Jong-un vendos të sulmojë me raketa A
Nesër ministrja e arsimit kërkon heqjen e testimit ekstern (VIDEO) Kandidatja për ministre e Arsimit dhe Shkencës, Renata Deskovska, gjatë një konference për shtyp tha se shumica e re par
Arbri gjeniu 5 vjeçar i nënshtrohet testimit, rezultati është mbresëlënës (VIDEO) Ai është vetëm 5 vjeç por nuk është si të gjithë fëmijët e tjerë. Aftësitë e tij jo vetëm që kalojnë, aftësitë mendore t
Dalin pyetjet e testimit ekstern në Maqedoni Qendra për Provimet Shtetërorë ka publikuar sëfundmi pyetjet e testimit ekstren për nxënësit e shkollave të mesme dhe fi
Kriteret dhe normat që duhen kapur për të qenë pjestar i FNSH dhe RENEA-s (FOTO LAJM) Forcat Speciale bëjnë herë pas herë pranime të reja në radhët e tyre në varësi të nevojave që ka struktura e tyre. Prani
Kriteret dhe normat që duhen kapur për të qenë pjestar i FNSH dhe RENEA-s (FOTO LAJM) Forcat Speciale bëjnë herë pas herë pranime të reja në radhët e tyre në varësi të nevojave që ka struktura e tyre. Prani
Publikohet xhirimi sekret i testimit të armëve nukleare të SHBA-ve (VIDEO) Autoritetet amerikane kanë hequr pjesën e sekretit nga 750 filma për testimin e armëve nukleare ndërmjet viteve 1945- 19
Presidenti Trump reagon ashpër ndaj testimit të raketave nga Koreja e Veriut Pentagoni ka dënuar testin e fundit raketor të kryera nga Koreja Veriore dhe ka njoftuar se Shtetet e Bashkuara janë në
Nxënësit në Kumanovë protestuan kundër maturës shtetërore (VIDEO) Nxënësit e shkollave të mesme në Kumanovë, protestuan kundër testimit ekstern dhe konceptit të maturës shtetërore. Ata k
PD: Rama dhe Nikolla detyrojnë mësuesit ti nënshtrohen testimit politik Kreu i Departamentit të Arsimit në PD, Luçiano Boçi, ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Rama dhe ministres së Arsimit, L
Vendimi i qeverisë, e gjithë administrata në provim Këshilli i Ministrave ka miratuar vendimin që detyron që të gjithë nëpunësit civil t'i nënshtrohen testimit periodik të
Këmbanë alarmi, mjekë të vdekur në listën e testimit të Ministrisë së Shëndetësisë Ndonëse kjo gjë nuk është normale, fatkeqësisht ende vijojnë të rregjistruar në listën e testimit mjekë që kanë vdekur.
Marsh proteste kundër testimit ekstern Nën organizimin e Plenumit të Arsimtarëve, sot në ora 14:00 do të nisë marshi protestues kundër testimit ekstern, i cili
Publikohen lëndët e testimit ekstern për nxënësit Janë publikuar lëndët e testimit ekstern për nxënësit që do të testohen më datë 2 qershor. Testimi do të realizohet nga