999 rezultate për

testimit

Nxitoni të aplikoni! Vende të reja pune për infermier dhe teknik imazherie Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale shpalli sot afatet e aplikimit për pozicionet e punës infermier, fizioter
Reforma në OSHEE, testohen 600 punonjës të Tiranës Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka nisur reformën në sektorin e burimeve njerëzore. Sikurse deklaroi dy
Australia kërcënon Kim Jong Un Australia do t’u bashkohet me aksioneve ushtarake kundër Koresë së Veriut nëse Kim Jong-un vendos të sulmojë me raketa A
Nesër ministrja e arsimit kërkon heqjen e testimit ekstern (VIDEO) Kandidatja për ministre e Arsimit dhe Shkencës, Renata Deskovska, gjatë një konference për shtyp tha se shumica e re par
Arbri gjeniu 5 vjeçar i nënshtrohet testimit, rezultati është mbresëlënës (VIDEO) Ai është vetëm 5 vjeç por nuk është si të gjithë fëmijët e tjerë. Aftësitë e tij jo vetëm që kalojnë, aftësitë mendore t
Dalin pyetjet e testimit ekstern në Maqedoni Qendra për Provimet Shtetërorë ka publikuar sëfundmi pyetjet e testimit ekstren për nxënësit e shkollave të mesme dhe fi
Kriteret dhe normat që duhen kapur për të qenë pjestar i FNSH dhe RENEA-s (FOTO LAJM) Forcat Speciale bëjnë herë pas herë pranime të reja në radhët e tyre në varësi të nevojave që ka struktura e tyre. Prani
Kriteret dhe normat që duhen kapur për të qenë pjestar i FNSH dhe RENEA-s (FOTO LAJM) Forcat Speciale bëjnë herë pas herë pranime të reja në radhët e tyre në varësi të nevojave që ka struktura e tyre. Prani
Publikohet xhirimi sekret i testimit të armëve nukleare të SHBA-ve (VIDEO) Autoritetet amerikane kanë hequr pjesën e sekretit nga 750 filma për testimin e armëve nukleare ndërmjet viteve 1945- 19
Presidenti Trump reagon ashpër ndaj testimit të raketave nga Koreja e Veriut Pentagoni ka dënuar testin e fundit raketor të kryera nga Koreja Veriore dhe ka njoftuar se Shtetet e Bashkuara janë në
Nxënësit në Kumanovë protestuan kundër maturës shtetërore (VIDEO) Nxënësit e shkollave të mesme në Kumanovë, protestuan kundër testimit ekstern dhe konceptit të maturës shtetërore. Ata k
PD: Rama dhe Nikolla detyrojnë mësuesit ti nënshtrohen testimit politik Kreu i Departamentit të Arsimit në PD, Luçiano Boçi, ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Rama dhe ministres së Arsimit, L
Vendimi i qeverisë, e gjithë administrata në provim Këshilli i Ministrave ka miratuar vendimin që detyron që të gjithë nëpunësit civil t'i nënshtrohen testimit periodik të
Këmbanë alarmi, mjekë të vdekur në listën e testimit të Ministrisë së Shëndetësisë Ndonëse kjo gjë nuk është normale, fatkeqësisht ende vijojnë të rregjistruar në listën e testimit mjekë që kanë vdekur.
Marsh proteste kundër testimit ekstern Nën organizimin e Plenumit të Arsimtarëve, sot në ora 14:00 do të nisë marshi protestues kundër testimit ekstern, i cili
Publikohen lëndët e testimit ekstern për nxënësit Janë publikuar lëndët e testimit ekstern për nxënësit që do të testohen më datë 2 qershor. Testimi do të realizohet nga
WhatsApp vjen në versionin e thirrjeve WhatsApp duket se gjithmonë përpiqet të sjell risi në mënyrë që të jetë sa më i përdorshëm, ketë herë ai ka nisur testim
Mjekët sërish në protestë kundër testimit Në protestën e dytë, mjekët janë shprehur sërish kundër testimit, per kushte më të mira pune si dhe përmirësimin e pages
Mjekët së bashku në protestë kundër dhunës dhe testimit Bluzat e bardha janë bashkuar së bashku në një protestë ku theksin e vënë tek dhuna dhe testimi. Mjekë dhe infermierë të
Vasili kundër testimit të mjekëve Petrit Vasili është shprehur kundër testimit të mjekëve, duke e cilësuar si një arnim të panevojshëm. Kreu i grupit parl