999 rezultate për

testimi

COVID-19/ Vaksina Pfizer i jep fund testimit, rezulton 95 % efektive tek çdo moshë Një analizë përfundimtare e fazës së tretë të vaksinës ndaj koronavirusit nga kompania Pfizer tregon se ajo ishte 95% ef
Ushtria amerikane fillon testimin e tankës më të re Bradley Komanda e Testimit Operacional të ushtrisë amerikane tashmë ka filluar testimin e variantit të fundit të familjes së aut
Ministrja Denaj tregon pse nuk aplikohet testimi masiv tek mësuesit Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj e ftuar në emisionin “Real Story” në News 24 ka shpjeguar pse qeveria n
Dalin rezultatet e skuadrës së Napolit për Covid-19 Të gjithë lojtarët e Napolit kanë dalë negativ në testimin e parë për COVID-19. Një lajm i mirë për skuadrën e Napoli
Pas testimit të dytë konfirmohen 14 raste me koronavirus te Genoa Raundi i dytë i testimit ka konfirmuar 14 rastet pozitive të koronavirusit te Genoa, të cilët presin vendimin e Serie A
Çfarë do të thotë të dalësh negativ apo pozitiv? Mësoni si funksionojnë testimet për Covid-19 Brenda pak muajsh pandemia e Covid-19 është spostuar nga një kontinent tek tjetri. Sot numërohen më shumë se 31 milion t
Reagojnë autoritetet italiane për skandalin e testimit të Suarezit në gjuhën italiane Më shumë detaje po dalin nga hetimi mbi provimin e gjuhës italiane të Luis Suarezit. Sulmuesi i Barcelonës fluturoi n
Njoftim i rëndësishëm për ata që kanë aplikuar për tu bërë pjesë e Policisë së Shtetit Policia e Shtetit ka bërë sot një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata të rinj, vajza e djem të cilët duan të jenë p
Pezullohet një nga studimet për vaksinën kundër COVID-19, efekti anësor që trembi studiuesit Studimet në fazat e fundit të vaksinës së mundshme të kompanisë AstraZeneca për COVID-19, janë pezulluar përkohësisht nd
Francë, test në aeroport për pasagjerët e vendeve të rrezikshme Edhe Franca ka bërë ndjekur hapat e Gjermanisë. Sipas Ministrisë së Brendshme Franceze, pasagjerët kanë filluar të t
Hapi i madh: Italia nis testimin e vaksinës anti-COVID te njerëzit Pas gjunjëzimit që i bëri COVID-19, Italia nisi sot eksperimentimin e vaksinës anti-COVID te njerëzit. Vaksina është
MSH merr vendimin: Tamponi ndaj koronavirusit të kryhet edhe në spitale private Ministria e Shëndetësisë njofton se Komiteti i Ekspertëve ka vendosur që testimet sereologjike, që mundësojnë të kuptosh
Rastet në rritje, zgjerohet kapaciteti i testimit për COVID-19 ministria ka bërë të ditur së është hapur laboratori i dytë në QSUT për të testuar rastet e dyshuara si të infektuar me
Hapet laboratori i dytë për testimet ndaj Covid-19 në vend Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu inspektoi sot laboratorin e Qendrës Spitalore Univers
Infektohet punonjësi, mbyllen zyrat e Urdhrit të Farmacistëve Zyrat e Urdhrit të Farmacistëve janë mbyllur menjëherë pasi një punonjës ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Në një
Dalin pamjet e para të Land Roverit të ri, duket i "frikshëm" (FOTO LAJM) Firma britanike për prodhimin e makinave, Land Rover, ka lansuar modelin e ri ‘Discovery’, i destinuar për vitin 2020.
Përfundon testimi serologjik për Covid-19 në stafet mjekësore në Shqipëri Përfundon testimi serologjik për Covid-19 në stafet mjekësore. Nga analizat e kryera ne personelin e qendrës spitalore “
SHBA ndihmon Shqipërinë në luftën kundër COVID-19, mbërrijnë në ISHP 3500 komplete testimi SHBA ka dhënë një tjetër ndihmë për Shqipërinë, në luftën kundër virusit vdekjeprurës COVID-19. Lajmin e ka bërë të d
Champioship në vështirësi, tetë persona rezultojnë pozitiv për COVID-19 Raundi i fundit i testimit të koronavirusit EFL ka rikthyer tetë rezultate pozitive nga gjithsej 2213 teste mbi lojtarët
Sërish rritje e ndjeshme e të infektuarve, 21 raste në 24 orë Vazhdon rritet numri i te prekurve me koronavirus në vendin tone, duke shkuar ne 1164 persona, me 21 raste te reja ne 24