999 rezultate për

testim

Dita e tretë e testimeve në Premier League, katër persona rezultojnë pozitivë Në Angli presin të rifillojë kampionati, por lajmet që vijnë nga testimi i futbollistëve dhe pjesëtarëve të stafit të kl
Katër raste të reja me coronavirus në Premier League Premier League ka konfirmuar se katër lojtarë dhe në staf kanë rezultuar pozitiv nga tri klube në testimet e fundit.
Dy raste pozitiv me covid-19 në Premier League pas testimeve të dyta Premierliga po kryen testimet sipas protokollit, në kuadër të planeve për rikthimin në fushat e blerta. Raportimet e
Vetëm 8 raste të reja, si u zgjerua sot harta Ka shkuar në 989 numri i personave të infektuar me koronavirus në vendin tonë, me 8 raste te reja. Te dhenet e reja
Manastirliu jep detaje për testet serologjike: Janë testuar më shumë se 1300 persona Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu në një postim në facebook ka njoftuar se puna për tes
Shpërthejnë rastet e reja, sa pacientë janë aktivë ndaj koronavirusit Sipas deklaratës së ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 186 qytetarë si të dyshuar të prek
Ronaldo përfundon karantinën, arrin në Continassa dhe i nështrohet testit për Covid-19 Ylli i Juventusit pas 14 ditëve të kaluara në izolim në vilën e tij në Torino do të kthehet sot për të stërvitur në Cont
Rriten ndjeshëm rastet aktive, si paraqitet situata në spitalet COVID Në 24 orët të fundit janë testuar 219 qytetarë të dyshuar si të prekur me Covid-19 dhe kanë rezultuar pozitivë 18 qyteta
Suedia "kokë më vete", nuk do ketë testime para ndeshjeve Lojtarëve dhe trajnerëve në Suedi nuk do t’ju kërkohet të bëjnë një test për COVID-19 para seancave stërvitore ose ndesh
Vetëm 1 pacient në terapi intensive, Shqipëria drejt fitores së betejës me koronavirusin Ministria e Shëndetësisë konfirmoi sot 4 raste të reja me koronavirus, teksa theksoi se 78% e të prekurve janë shëruar.
Kina urdhëron testimin e acideve nukleike të popullatës në Wuhan Në qytetin Wuhan, qendra e shpërthimit të koronavirusit në të gjithë botën, do të bëhet një test masiv dhjetë ditor i ac
Tre në terapi intensive, si paraqitet situata e pacientëve me koronavirus Sot është shënuar numri më i ulët i rasteve ditore pozitive, vetëm 4 të tilla, e përllogaritur në 8 javët e fundit. D
Sot numri më i ulët i rasteve pozitive, cilat mbeten vatrat më të rrezikshme Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar sot vetëm 4 raste të reja, shkon në 872 numri i të prekurve. Ky është numri më i
Vetëm 6 raste të reja, sa ka shkuar numri i të infektuarve në vend Ka shkuar ne 856 numri i te prekurve me koronavirus në vendin tone, me 6 raste te reja, saktesisht tre raste ne Tirane d
Shtohet numri i të infektuarve, sa raste u konfirmuan në 24 orët e fundit Ka shkuar në 842 numri i të prekurve nga koronavirusi në vendin tonë, teksa gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 10
Dalin rezultatet e testeve të dyta te Frankfurt, asnjë i infektuar me koronavirus Skuadra gjermane e Frankfurt ka marrë rezultatet e testeve të dyta ndaj koronavirusit, ku asnjë prej lojtarëve dhe stafi
Kosova sërish dështon të bëjë teste, bëhen mesatarisht 140 në ditë, ka kapacitet për 700 testime ditore (VIDEO) Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë Kosova ka kapacitete të bëjë deri në 700 teste në ditë pacientë me COVID-
SI po skuqet Shqipëria, 29 raste të reja në 24 orët e fundit Ka shkuar në 663 numri i të prekurve me koronavirus në vend, me 29 raste te reja. Rastet e reja, sipas Ministrisë së
Mbi 2 mijë viktima, si paraqitet situata e COVID 19 në Turqi 117 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Turqi, duke çuar në 2.376 numrin e viktimave deri më tani.
COVID-19/ Gjermania jep "ok" për testimin e vaksinës tek njeriu Instituti Paul Ehrlich Institut në Gjermani, është autorizuar për herë të parë për eksperimentimin klinik të një vaksine