999 rezultate për

testi

Fluturojnë infektimet COVID-19 në Shqipëri, kaq raste u shënuan sot Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike të dhënat e fundit në lidhje me COVID-19 në Shqipëri. Në përditësimin e situ
Mali i Zi merr vendim të ri për hyrjet e qytetarëve të vendeve tjera Qeveria e Malit të Zi ka njoftuar se Kosova, Shqipëria, Bosnje dhe Hercegovina, Izraeli, Libani dhe Singapori, janë në l
Maqedonia e Veriut: 5 viktima në 24 orë, sa raste të reja u zbuluan nga 1507 testime Ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut janë shënuar një numër i ulët i rasteve me COVID-19, në raport me testet e realizua
Deputetja shqiptare dhe dy fëmijët e saj rezultojnë të infektuar me COVID-19 Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Donika Kadaj dhe dy fëmijët e saj janë infektuar me COVID-19. Lajmin e ka bërë të di
Hoti nuk u vetizolua pasi bëri testin për koronavirus, IKSHPK-ja i del në mbrojtje Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka reaguar pasi kryeministri, Avdullah Hoti, ka rezultuar
Zbulo personalitetin tënd përmes këtij testi të iluzionit optik A jeni plotësisht i vetëdijshëm për personin që ju jeni në të vërtet? Pavarësisht përgjigjes suaj, ky test mund t'ju ndi
Francë, test në aeroport për pasagjerët e vendeve të rrezikshme Edhe Franca ka bërë ndjekur hapat e Gjermanisë. Sipas Ministrisë së Brendshme Franceze, pasagjerët kanë filluar të t
166 raste të reja me COVID-19 Maqedoninë e Veriut Në 24 orët e fundit janë bërë 1419 testime, ndërsa 166 raste të reja të covid-19 janë regjistruar në: Shkup 47 Kuman
Hapi i madh: Italia nis testimin e vaksinës anti-COVID te njerëzit Pas gjunjëzimit që i bëri COVID-19, Italia nisi sot eksperimentimin e vaksinës anti-COVID te njerëzit. Vaksina është
Austria rihap kufijtë ajrorë! Ky është kushti i vetëm për udhëtarët Aeroplanët nga 18 shtete që e kishin ndaluar përkohësisht aterrimin në aeroportin e Vjenës, lejohen të aterrojnë përsëri
Bëni gati valixhen! Shtetet evropiane ku lejohet hyrja e shtetasve shqiptarë Shqiptarët nuk lejohen të udhëtojnë në Hungari, Island, Luksemburg, Holland, Rumani, Spanjë, dhe Suedi, sipas përditësim
Bien shifrat, sa raste pozitive dolën sot nga 500 testime COVID-19 Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 3 persona në Shqipëri për shkak të koronavirusit, ndërsa janë 79 raste pozitive ng
A është i dhimbshëm? Modelja shqiptare bën tamponin e COVID-19 dhe tregon çfarë ndjeu Prej disa muajsh koronavirusi ka përfshirë gjithë botën dhe sa shkon e përhapet akoma më shumë. E prej disa muajsh s
Gjermania merr vendim: Testi i Covid-19 me detyrim, nëse vini nga këto vende Kush do të vijë në Gjermani nga një vend që ndodhet në listën me 130 vende të konsideruara si zona rreziku duhet të test
Edhe shtetasit shqiptarë duhet të kenë testin negativ për të hyrë në Kosovë Kosova ka miratuar sot vendimet apo masat shtrënguese për të përballuar situatën ndaj COVID–19. Një prej vendimeve është
Infektohen me koronavirus dy nënkryetarët e Bashkisë Dy nënkryetarët e bashkisë së Lezhës kane rezultuar pozitiv me covid 19, pas kryerjes së testimeve. Mësohet se ata janë
Ish-deputeti akuza Ramës: Pse fshihet numri real i tamponëve? Ish-deputeti i Partisë Demokratike Bardh Spahia në një shkrim në mediat sociale ka akuzuar qeverinë se po fsheh numrin r
Lajm i mirë: Bie numri i të infektuarve me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut Për herë të parë pas fundit të muajit maj, Ministria e Shëndetësisë për katër ditë me radhë njofton se përqindja e perso
Përse qeveria nuk lejon asnjë media të filmojë brenda spitalit Infektiv në QSUT? Nga mjeku Artan Koni: Testo-gjurmo-trajto, kaq e veshtire eshte? 1-Testimet – Mbetemi akoma vendi me numrin me te
Testi 5 minutësh që zbulon sëmundjen e Alzheimerit dhjetë vjet përpara Një skanim pesë minutësh në qafë mund të parashikojë Alzheimer një dekadë para se të shfaqen simptomat, tregon hulumtimi