999 rezultate për

terrorizmit

Trump mbështet kryeministren britanike në luftën kundër terrorizmit Metroja e Londrës u trondit mëngjesin e djeshëm nga një shpërthim, që policia e cilësoi sulm terrorist. Shpërthimi ndodh
Pas Katarit, Arabia Saudite akuzon Turqinë për mbështetje të terrorizmit Vendet arabe me në krye Arabinë Saudite i kanë vendosur një serë masash shtrënguese Katarit duke i kërkuar që të mos mbë
Marshim i imamëve kundër terrorizmit Imamët francezë, por edhe të tjerë të ardhur nga vende të ndryshme të evropiane, filluan sot në Paris një marshim kundër
Putin, thirrje shteteve të G20-ës të bashkohen kundër terrorizmit Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i ka bërë thirrje grupit të 20 vendeve më të industrializuara (G20) që të krijojë
Lumezi: Kosova ka parandaluar tentativa për sulme terroriste Financimi i terrorizmit dhe shpëlarja e parasë vazhdojnë të mbesin sfida për institucionet e Kosovës, edhe pse ka rezult
Trump, Katari të luftojë terrorizmin Presidenti amerikan, Donald Trump i ka bërë thirrje të Katarit që të zgjedhë problemin me vendet e Gjirit Persik, duke i
Trump, thirrje Katarit t’i japë fund mbështetjes për terroristët Presidenti amerikan, Donald Trump i ka bërë thirrje të premten Katarit që të zgjedhë problemin me vendet e Gjirit Persik
Arabët fusin në listën e terrorizmit klerikun e njohur dhe organizatat e Katarit Vendet e arabe si Arabia Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe, Egjipti dhe Bahrejni kanë ashpëruar masat ndaj Katarit me
Nis vajtimi i terroristëve për Lavdërimin “Kasapi i Kaçanikut” u raportua se u vra sot gjatë një sulmi amerikan kundër të ashtuquajturit “Shteti Islamik” (ISIS) n
Samiti G7, liderët pajtohen për luftë kundër terrorizmit Liderë të vendeve industriale udhëheqëse në botë, grupi G7, janë pajtuar të ndërmarrin veprime të reja në luftën kundër
Trump kërkon angazhim të fuqishëm kundër terrorizmit që nga Samiti i NATO-s Udhëheqësit e NATO-s janë mbledhur për takimin e parë në selinë e re të aleancës në Bruksel, e të parin ku merr pjesë pr
Presidenti Trump mbërrin në Bruksel Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka mbërritur në Bruksel, ku pritet të marrë pjesë në samitin e NATO-s.
Mbreti i Arabisë Saudite akuzon Iranin: Është udhëheqësi i terrorizmit global Mbreti Salman i Arabisë Saudite ka akuzuar sot Iranin duke thënë se është udhëheqësi i terrorizmit global. Ai i bëri
Operacion kundër terrorizmit në Barcelonë, 9 të arrestuar Nëntë persona, katër prej të cilëve të lidhur me të dyshuarit në hetimin për atentatet në mars të vitit 2016 në Bruksel
Frika e terrorizmit, Policia e Shtetit merr masa për ditën e Pashkëve Pas alarmit të dhënë nga Ambasada e ShBA në vendin tonë, e cila njoftonte shtetasit amerikanë që të kenë kujdes ditën e
Lufta kundër terrorizmit, ashpërsohen kontrollet e pasaportave në Shengen Në fokus janë para së gjithash xhihadistë që kthehen nga Lindja e Afërt. Në Gjermani preket qarkullimi i udhëtarëve në a
Londra, në protesta të dhunshme kundër terrorizmit (FOTO LAJM) Përleshje masive kanë shpërthyer mes policisë dhe protestuesve në një demonstrim kundër terrorizmit në qendër të Londrës
NATO-ja në Kosovë edhe në luftën kundër terrorizmit Situata në Ballkanin Perëndimor, sidomos në Bosnje-Hercegovinë dhe Kosovë, ka qenë po ashtu temë e diskutimeve të minist
Gjermania provokon Erdoganin: Kumbar i terrorizmit, ndjek politikën e jashtme të Hitlerit "Kumbar i terrorizmit", kështu e ka quajtur sot një përfaqësuese e Bundestagut gjerman presidentin turk, Rexhep Tajip Er
Sulmi në Londër, femrat myslimane protestojnë kundër terrorizmit (FOTO LAJM) Dhjetra gra myslimane kanë vendosur të bashkohen në urën e Westminster, duke formuar një zinxhir njerëzor në kujtim të v