999 rezultate për

terrorizmit

Mosanëtarësimi i Kosovës në INTERPOL, minus në luftimin e terrorizmit Në marrëveshjen e Uashingtonit, Kosova është zotuar se do ta shpallë Hezbollahun organizatë terroriste dhe t’i përmbushë
Trump dënon shtetin e radhës, u treguan të paaftë kundër terrorizmit Ushtria amerikane tha se do të ndërprejë fondin prej 300 milionë dollar ndaj Pakistanit, për shkak të dështimit për të n
Egjipt, ish-presidenti Morsi hiqet nga lista e terroristëve Gjykata më e lartë e apelit në Egjipt ka hequr mbi 1500 persona nga lista zyrtare e terrorizmit në vend, përfshirë edhe
Policia e Kosovës në aksion kundër terrorizmit, ka të arrestuar Policia e Kosovës njofton se sot, me datën 29 qershor 2018, pas hetimeve disamujore në bashkëpunim me Agjencionin Kosova
Prokurorë dhe gjyqtarë bëhen bashkë në Tiranë kundër terrorizmit dhe ekstremizmit të dhunshëm (FOTO LAJM) Gjyqtarë, prokurorë dhe ekspertë nga Ballkani Perëndimor, të ftuar nga organizatat ndërkombëtare dhe organizatat partner
Rritet numri i transaksioneve të dyshimta në Maqedoni Drejtoria e Inteligjencës Financiare (DIF) ka pranuar 232 raporte të transaksioneve të dyshimta ose 4 më shumë se vitin
RENEA shpallet forca më efektive kundër terrorizmit në Ballkan Departamenti i Neutralizimit të Elementeve të Armatosura. i njohur zakonisht nga akronimi i saj RENEA, është njësia krye
Arrestimi i njeriut të ISIS, SHBA falënderon policinë shqiptare Drejtësia amerikane ka falenderuar Policinë e shtetit shqiptar pasi vetëm nëpërmjet bashkëpunimit kanë arritur të arrest
Ermal Meta sërish në “Sanremo” me një këngë kundra terrorizmit Këngëtari me origjinë shqiptare Ermal Meta, do jetë pjesmarrës për herë të tretë në festivalin më të madh në Itali, “San
Britani, 6 të arrestuar për hetimet ndaj grupit terrorist neonazist Policia e qarkut metropolitan West Midlands njoftoi se pesë burrat dhe gruaja e arrestuar dyshohen për nxitjen dhe kryer
Delegacioni i BE-së i shqetësuar për kërcënimin e terrorizmit në Kosovë Një delegacion i BE’së ka qëndruar për dy ditë në Prishtinë. Qëllimi i këtij delegacioni, që u priten nga Kryeministri R
Komuna e Prishtinës blindon sheshet ndaj rrezikut të terrorizmit (VIDEO) Komuna e Prishtinës ka vendosur mbrojtëse të betonit në hyrje të shesheve. Zyrtarë të Komunës kanë thënë për Radion E
Sefaj: Kemi shkëlqyer në luftën kundër terrorizmit Institucionet e Republikës së Kosovës deri më tani kanë bërë një punë të shkëlqyer duke hetuar, arrestuar dhe dënuar rek
OKB kërkon nga Kosova masa të tjera ndaj terrorizmit Kombet e Bashkuara po kërkojnë nga autoritetet në Kosovë që të kenë një strategji të qartë për të penguar luftëtarët nga
Svilanoviç: Në Siri dhe Irak, jo më luftëtarë nga Ballkani 1000 individë nga Ballkani Perëndimor kanë udhëtuar në Siri dhe Irak, rreth 300 janë kthyer, më shumë se 200 janë vrarë
ISIS u kërkon xhihadistëve të sulmojnë Romën (FOTO LAJM) Organizata terroriste ISIS ka paralajmëruar se do të sulmojë së shpejti Romën dhe këtë njoftim ata e kanë bërë në një po
Ky është numri i kosovarëve që iu bashkuan terrorizmit Vetëm mes viteve 2012 dhe 2017, rreth 315 qytetarë të Kosovës kanë udhëtuar për në zona të konfliktit në Siri dhe Irak.
Thaçi i shqetësuar për sigurinë, kërkon masa të mëtejshme kundër terrorizmit Presidenti Hashim Thaçi ka njoftuar se ka takuar drejtuesit e institucioneve të rendit dhe sigurisë në Kosovë, nga të ci
Zbulohet cfarë diskutoi Ministri i Brendshëm i Italisë dhe Fatmir Xhafaj Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe homologu i tij italian Marco Minniti nënshkruan sot në Tiranë protokollin "Mbi f
Rama "ngroh" Serbinë dhe kërkon njohjen e Kosovës në OKB Kryeministri i vendit, Edi Rama ka mbajtur fjalimin e parë ditën e sotme në sesionin e 72 të Asamblesë së Përgjithshme t