999 rezultate për

terrorizem

Nis seanca për të dyshuarit e rastit "Badovc" Në Gjykatën Themelore të Prishtinë ka filluar seanca ndaj pesë të dyshuarve për terrorizëm. Ata dyshohen se kishin për q
Shpallen të pafajshëm tre kosovarët e dyshuar për terrorizëm në Gjermani Tre kosovarët e arrestuar të martën pasi dyshoheshin se mund të kishin lidhje me terrorin islamik, janë liruar gjatë dit
Policia e Kosovës: Të arrestuarit në Gjermani nuk dyshohen për terrorizëm Për tre personat nga Kosova të arrestuar pranë kufirit me Austrinë, deri më tani, sipas Policisë së Kosovës, nuk ka asnj
Bruksel, plagosen 3 policë gjatë operacionit antiterrorizëm (FOTO LAJM) Zyrtarë të policisë në Bruksel kanë bërë të ditur se 3 prej oficerëve të tyre kanë plagosur lehtë, pasi është qëlluar në
Policia italiane arreston dy shqiptarë, akuzohen për terrorizëm Anti-terrori italian ka arrestuar dy shqiptarë dhe një tunizian pas përgjimeve të telefonatave dhe se u zbulua se këta p
Operacion anti-terrorizëm në Itali, arrestohen dy shqiptarë nga Maqedonia Një operacion antiterrorizëm nga policia italiane ka çuar në arrestimin e 3 personave, 2 prej tyre shqiptarë nga Maqedon
KMSH: Të jepet drejtësi për grupin e imamëve të akuzuar për terrorizëm KMSH ka reaguar "zëshëm" ndaj një çështje mjaft të ndjeshme, e cila lidhet me të akuzuarit për nxitje përmes predikimit
Ja çfarë shkruan BBC për Thaçin (FOTO) Gjiganti britanik televiziv, BBC në një profil për Hashim Thaçin pasi ai zgjodh president i Kosovës ka shkruar se ai ësh
Ja çfarë deklaruan në sallën e gjyqit të akuzuarit e "Grupit të Kumanovës" Sot u mbajt seanca e rradhës gjyqësore në ngarkim të Grupit të Kumanovës, të akuzuar nga drejtësia maqedonase për "terro
Shkupi zgjohet i blinduar nga toka dhe nga qielli (FOTO LAJM) Helikopterët e policisë kanë prishur qetësinë mbi Shkup që nga orët e para të mëngjesit të sotëm, ndersa forca të shumta
Valë arrestimesh për terrorizëm në Gjermani (FOTO LAJM) Një sërë personash të dyshuar për lidhje me ISIS janë arrestuar nga policia gjermane në çeljen e një feste që mobilizon
Tre vëllezërit nga Dibra dënohen me burgim të përjetshëm për terrorizëm Vëllezërit Dritan, Shahin dhe Elvir Duka nga Dibra, 37, 35 dhe 32 vjecare, janë dënuar me burg të përjetshëm në SHBA, pa
Apeli lë në paraburgim të dyshuarin për terrorizëm Kolegj penal prej tre gjyqtarësh, i Departamentit të Krimeve të Rënda të Gjykatës së Apelit, të mërkurën ka lënë në fuq
Kjo 21-vjeçare akuzohet për terrorizëm Vajza në këtë fotografi është Elma Gjyshinca, të cilën autoritetet e Bosnjë e Hercegovinës e kanë arrestuarpër përfshirj
200 shtetas të Kosovës po hetohen për terrorizëm Sipas Policisë së Kosovës, nga 2013 dhe deri më tani kane nisur hetime ndaj rreth 200 personave të dyshuar për terrorizë
Kosovari Ardit Ferizi, i pari që akuzohet për terrorizëm kibernetik në SHBA (FOTO LAJM) Ardit Ferizi është mes 60 të akuzuarve nga Departamenti i Drejtësisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për krime të lid
Avokatët e "Kumanovës": Ka dëshmi se nuk kemi të bëjmë me "terrorizëm" "Këshilli nuk jep ndonjë arsyetim, tregon vetëm se cili avokat çfarë ka kërkuar e çfarë ka kundërshtuar. Kjo është njëfa
Arrestohen dy persona për terrorizëm në Gjenevë (FOTO LAJM) Gjeneva është shndërruar në një qytet të rrezikuar nga aktet terroriste. Dy persona me origjinë siriane u ndaluan nga
Avokatët mohojnë akuzat për Grupin e Kumanovës (VIDEO) Të hënën, më 7 dhjetor, në Gjykatën Themelore në Shkup do të mbahet seanca për vlerësimin e aktakuzës ndaj 29 personave
30 ditë paraburgim të dyshuarit për terrorizëm I është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh të arrestuarit të djeshëm për terrorizëm, Samet Imishti. “Gjyqtari