999 rezultate për

terrorizem

Arrestohen 8 persona në Maqedoninë e Veriut të dyshuar për terrorizëm Ministria e Brendshme e Maqedonisë arrestoi tetë terroristë në Shkup dhe Kumanovë në aksionin e policisë dhe Agjencisë s
Në kërkim për terrorizëm, arrestohet gruaja në Tiranë Një grua është arrestuar në Tiranë, për llogari të drejtësisë italiane. Gruaja ishte në kërkim në Itali, ndërsa akuzo
"Islami nuk është terrorizëm", tre myslimanë tregojnë paragjykimet që hasen në shoqërinë shqiptare Nga Alma Janka "Të tjerët mos i paragjyko, mos armiqëso kënd, mësohu të duash e të respektosh njerëzit. Jo
Bënte thirrje për luftë, dënohet për terrorizëm në Itali shqiptari nga Kosova Gjykata e Apelit në Brescia të Italisë ka konfirmuar dënimin me 2 vjet burg për 27 vjeçarin nga Kosova, Gafurr Dibranin.
I akuzuar për terrorizëm, Apeli vendos 2 vjet burg për shqiptarin (FOTO LAJM) Gjykata e Apelit në Brescia të Italisë ka konfirmuar dënimin me 2 vjet burg për 27 vjeçarin nga Kosova Gafurr Dibrani.
Sulmi në Zelandën e Re, autori i masakrës në xhami akuzohet për terrorizëm Mbi njeriun e akuzuar për vrasjen e 51 personave në sulmin e xhamive në Christchurch rëndon akuzua për terrorizëm, thotë
SHBA lë në burg shqiptarin, akuzohet për terrorizëm Një gjykatë në Missoula ka lënë në burg shqiptarin Fabjan Alametin, i cili akuzohet se gënjeu agjentët federale rreth pl
Mesazhe kundër Krishtlindjes, dëbohet nga Italia për terrorizëm emigranti shqiptar Publikoi mesazhe kundër festës së Krishtlindjeve në faqen e tij në Facebook dhe në saj të lidhjeve me imamë të arrestuar
Gjykata e Apelit merr vendimin për të akuzuarit për terrorizëm Gjykata e Apelit e Kosovës, e ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, kundë
Terroristët e ISIS pretendojnë se bënë sulmin në Australi Grupi militant terrorist ISIS tha se një prej pjesëtarëve të tij ka kryer një sulm me thikë, të premten në Melburn të Au
Prokurori që hetoi Shefqetin dhe të tjerët për terrorizëm merr një vendim befasues Prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovës, Elez Blakaj, ka dhënë dorëheqje para dy ditësh nga Prokuroria. Lajmin p
Gjykata liron njërin prej të akuzuarëve për terrorizëm Gjykata e Apelit e ka liruar nga akuzat për vepra penale që lidhen me terrorizëm, Ardian Gjurajn. Kështu, Apeli e ka apr
Gjykata për 3 të dyshuarit për terrorizëm: Të rrezikshëm për jetën e qytetarëve Dy prej tre kosovarëve të arrestuar për terrorizëm, javën e shkuar në Kosovë, janë deklaruar të pafajshëm para gjykatës,
Apeli konfirmon 10 aktakuza për terrorizëm Gjykata e Apelit e Kosovës e ka lënë në fuqi aktvendimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë, të datës 18.05.2018, me anë
Të dënuarit për terrorizëm dalin nga burgjet franceze Prokurori francez kundër terrorizmit, Francois Molen tha sot se rreth 40 terroristë të dënuar do të lirohen nga burgjet
Vendimi për 27 prillin, Alimi ofron garanci shtëpinë e tij Për të dyshuarin për terrorizëm më 27 prill, Abdylfeta Alimi, Gjykata e Apelit do të vendosë nesër mbi ankesën ndaj vend
ISIS terrorizon Botërorin: Vritini të gjithë (FOTO LAJM) ISIS janë shfaqur sërisht këtë herë me mision Botërorin e Rusisë, “Vritini të gjithë” titullohet misioni i tyre i radhës
Mbrojtja e çuditshme e shqiptarit të akuzuar për terrorizëm Vetëm tre nga 10 kosovarët e akuzuar për terrorizëm kanë pranuar që të deklarohen të martën para Gjykatës. Tre të tje
Detajet, Gjermania dënon një shqiptar për terrorizëm Gjykata e Lartë Rajonale e Munihut të Gjermanisë i ka dënuar tre persona nga Bosnje e Hercegovina dhe Kosova me burg dhe
Bindi 12-vjeçarin të bënte sulm kimikaz, ky shqiptar akuzohet për terrorizëm Djali që shikoni në foton më sipër është një djalë me origjinë nga Shqipëria i cili akuzohet për terrorizëm. Të mërku