999 rezultate për

terroristi

Terroristi i ISIS-it thotë se është takuar shpesh me shërbimin sekret turk Një anëtar i ISIS-it, i cili tashmë ndodhet në një burg në Irak, ka thënë se si përfaqësues i Shtetit Islamik ka bashkëp
Terroristi Kaçifa nderohet si hero në SHBA, a duhet të reagojë BE? Festimet e Ditës së Pavarësisë në Boston të Shteteve të Bashkura të Amerikës, janë kthyer nga komuniteti grek në thirrje
Terroristi i Zelandës së Re mund të dali i çmendur, do t’i nënshtrohet kontrollit Australiani Brenton Tarrant, i akuzuari për vrasjen e 50 personave muajin e kaluar në dy xhami në Zelandë të Re, është u
Vrau 50 besimtarë, terroristi kërkon të drejta në burg Vrasësi i akuzuar për sulmin në Christchurch pretendon se ai është duke u trajtuar padrejtësisht pas grilave dhe ka bërë
Ushtarja maqedonase kërkon çmim Nobel për terroristin e Zelandës Shtabi Gjeneral i Armatës së Maqedonisë ka paralajmëruar sanksione për ushtaren profesioniste Tatjana Llazarovska, për s
Pse terroristi i Zelandës së Re ishte i magjepsur me historinë e Serbisë 28 vjeçari i akuzuar për vrasjen e 50 myslimanëve në dy xhamitë në Christchurch të premten kishte shkruar emrat e liderë
E pastër dhe mes gjelbërimit, ja burgu ku po qëndron terroristi që vrau 50 veta (FOTO LAJM) Qelia ku po mbahet terroristi i akuzuar për sulmet në Christchurch të Zelandës së Re, është përshkruar si një hapësirë m
Nderohet personi që tentoi t'i marrë armën terroristit (FOTO LAJM) Një viktimë pakistaneze e sulmit të Christchurch, i cili u vra duke u përpjekur ta ndalojë sulmuesin, do të shpërblehet
Misteri i Diellit të Zi, simboli që mbante terroristi Sulmuesi Brenton Tarrant, (28) i cili në emër të supermacisë së bardhë vrau 50 besimtarë myslimanë në Christchurch të Ze
Kryeministrja e Zelandës së Re merr një vendim për terroristin Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardern është betuar se kurrë nuk do ta përmend emrin e sulmuesit të xhamisë në Ch
DW zbardh vizitën e terroristit në Ballkan, a u ndikua nga lufta kundër Ottomanëve? Mbrojtës i vendeve të krishtera? Terroristi djathtist që vrau të paktën 50 vetë në dy xhami të Christchurch me emrat e s
I vrau gruan por burri fal terroristin e Zelandës së Re, i thotë vëlla (FOTO LAJM) Një burë me aftësi të kufizuara, gruaja e të cilit u qëllua për vdekje teksa po nxirrte jashtë gratë dhe fëmijët jashtë
S'ka më paqe për ty! Grupet kriminale kërcënojnë terroristin e Zelandës së Re Për terroristin Brenton Tarant nuk pa për të patur më paqe në jetë që prej momentit kur vrau në mënyrë makabre 50 myslim
Flet gjyshja e terroristit që vrau 50 besimtarë myslimanë Gjyshja e terroristit të dyshuar, Brenton Tarrant ka folur për tronditjen e fundit që mori Zelandan e Re nga sulmi në xh
Rritet numri i të vrarëve nga terroristi në Zelandën e Re Numri i të vrarëve në sulmin terrorist në Christchurch ka shkuar në 50 ka njoftuar pasditen e të shtunes Policia në Zela
Arrestohet britaniku që bëri një postim në mbështetje të terroristit Policia ka bërë të ditur se ka arrestuar një person në Manchester, i cili shprehu mbështetje për australianin që kreu dj
Terroristi i Zelandës kishte vizituar Kosovën në 2016 Ish-ministri i Punëve të Jashtme, i cili aktualisht shërben si shef ekzekutiv i Fondacionit “Sfidat e Mijëvjeçarit”, Pet
Ky është heroi që tentoi t'i marrë armën terroristit që sulmoi xhamitë Terroristi, Branton Tarrant vrau pa mëshirë sëbashku me celulën e tij 50 myslimanë gjatë ditës së djeshme në dy xhami në
Çfarë do të thotë simboli me tre gishta i terroristit në gjyq (FOTO LAJM) Njëri prej terroristëve që mori pjesë në sulmin ndaj myslimanëve në xhami në Zelandën e Re doli sot para gjyqit, por gja
Pas Skënderbeut, një tjetër emër shqiptari i shkruar në armën e terroristit Plot 49 të vdekur e mbi 20 të plagosur rëndë janë viktimat e të shtënave në dy xhami të Christchurchit, në Zelandën e Re