999 rezultate për

terroriste

Gruaja që iu bashkua terroristëve nuk pranohet në SHBA Një grua që la Alabaman për t’u bashkuar me grupin terrorist – ISIS në Siri, nuk është qytetare e SHBA-së. Duke qenë
Parandalohet sulmi terrorist nga ISIS në Maqedoni, reagon SHBA MPB ka njoftuar se një sulm terrorist nga struktura të ISIS është parandaluar që të kryhet në Maqedoninë e Veriut. P
Kapet në Vlorë terroristi nga Kosova Policia kufitare ka kapur në portin e Vlorës një shtetas të Kosovës, i cili ishte në kërkim nga autoritetet për pjesëmar
Komisioni Parlamentar nxjerr raportin për shtetasit turq, gjenden 31 shkelje Komisioni Parlamentar në Kosovë që hetoi dëbimin e gjashtë shtetasve turq vitin e kaluar ka publikuar sot raportin në më
Speciali i SAS lufton i vetëm me terroristët në Kenia (FOTO LAJM) Një grup terroristësh sulmoi gjatë ditës së djeshme një hotel në kryeqytetin e Kenias, Nairobi duke vrarë disa prej turi
Egjipti vret 40 terroristë pas sulmit ndaj turistëve Ministria e Brendshme e Egjiptit ka deklaruar se ka vrarë 40 militantë gjatë disa aksioneve të forcave të sigurisë në ve
Ngritet aktakuzë ndaj shtatë personave në Maqedoni për pjesëmarrje në ISIS Prokuroria publike për krim të organizuar dhe korrupsion në Maqedoni ka ngritur padi penale ndaj shtatë personave, nën a
Do kryenin sulme terroriste, Irani reagon ashpër për debimin e dy zyrtarëve nga Shqipëria Disa ditë më parë Shqipëria, ka dëbuar ambasadorin e Iranit së bashku me drejtorin e shërbimeve inteligjentë të ambasadë
Si u shmangën dy sulme terroriste në Shqipëri, lidhja me dëbimin e diplomatëve iranian Fakte të reja kanë dalë në "skenë", për sa i përket dëbimit nga Shqipëria të ambasadorit të Iranit në Tiranë, Golamhosei
Alarm në Gjermani, policia dhe ushtria në kërkim të katër terroristëve Aeroportet më të mëdha në Gjermani janë vënë në gjendje të lartë gatishmërie, pasi u pikasën nga policia katër persona t
Gjermania në gjendje alarmi, frikë nga sulme terroriste Aeroportet më të mëdha të Gjermanisë janë vënë në gjendje alarmi pasi 4 persona të dyshuar për terrorizëm u vunë re teks
Reagon edhe Pompeo: Ambasadori iranian kishte planifikuar sulme terroriste Kryeministri Edi Rama ka dëbuar sot dy diplomatë iranianë, njëri ndër ta Ambasadorin e Iranit në Tiranë, Gholamhossein M
Edhe shkuan e luftuan për terroristët mizorë edhe ankohen se shteti nuk i ndihmon Në emisionin ”Drejtësia në Kosovë” u paraqitën dëshmi rreth rrethanave që shtynë Kosovarët që të shkojnë në Siri dhe Ira
"Terroristë të dashur...!" ByPass Show i përgjigjet ekstremistëve grekë (VIDEO) Një organizatë ekstremiste greke e quajtur ‘A.T.A.K’ ka përpiluar një listë vdekje për 64 shqiptarë, mes tyre deputetë,
Terroristët e ISIS pretendojnë se bënë sulmin në Australi Grupi militant terrorist ISIS tha se një prej pjesëtarëve të tij ka kryer një sulm me thikë, të premten në Melburn të Au
24 vjet më parë, kur terroristët grekë sulmuan Shqipërinë, vranë dy ushtarët dhe mbajtën peng qindra të tjerë Nuk është hera e parë që forca të shoviniste të shtetit fqinj Greqisë sulmojnë territorin shqiptar madje duke vrarë edhe
Kryente rekrutime për ISIS, kush është shqiptarja që u dëbua nga Italia Gjatë ditës së sotme shteti fqinjë, Italia ka dëbuar një shtetase shqiptare e cila akuzohet për lidhje me organizatën te
Terroristët e Al Shabaab vrasin mësuesit brenda në shkollë Militantë të grupit terrorist të Al Shabaab kanë vrarë dy mësues në një shkollë në Kenia, në kufi me Somalinë. Grupi
Sot, deputetët duhet të zgjedhin ndërmjet kërcënimit të Bashës dhe Ligjit për Teatrin Sot në orën 10:00 pritet të zhvillohet seanca plenare në Kuvend. Opozita vazhdon bojkotin, por dy deputetët e LSI-së, Le
BE do gjobisë rrjetet sociale që nuk heqin mesazhet ekstremiste brenda 1 ore Bashkimi Evropian është gati të vendosë masa edhe më të ashpra për platformat e medias sociale të cilat nuk reagojnë me