999 rezultate për

terrorist

Tentoi të ngrinte memorial për terroristin Katsifa, shoqërohet një person Një person është proceduar nga policia për shkak se tentoi që të ngrinte memorial për ultranacionalistin greke Katsifa,
Sulm terrorist në Angli: Një i vdekur dhe shumë të plagosur (VIDEO) Të paktën pesë persona janë plagosur dhe një tjetër ka humbur jetën pas një sulmi me thikë në një qendër tregtare në Man
Mori përpara disa makina në Gjermani, shtohen spekulimit për një akt terrorist Në fillim dukej si aksident rrugor. Tani spekulimet për një akt terrorist po shtohen. A e ka shkaktuar shoferi i kamioni
Sulm terrorist në Paris: Ka shumë të vdekur Një sulm i rëndë terrorist ka ndodhur pak më parë në Paris, nga i cili mbetën të vdekur katër policë. Mësohet se një
Në kërkim nga policia, tifozi i Tiranës dedikim prekës vajzës së tij (FOTO LAJM) Alban Rexha një nga tetë tifozët e Tiranës të dënunar nga Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptarë të Futbollit, pë
"Akt terrorist": Partizani zbulon planin e ultrasve të Tiranës me ekskplozivët në stadium Klubi i Partizanit, nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, ka reaguar ashpër në lidhje me incidentin e ndodhur para fil
Pamja e shtyllës së tensionit të lartë pas aktit terrorist në Ersekë Një ditë më parë dy shtylla të tensionit të lartë të linjës 110kV Korçë-Ersekë u rrëzuan në tokë, veprim të cilin Prokur
"Terrorist nuk jam unë, por Putin", Gjykata e Durrësit merr vendim për rusin e ISIS Gjykata e Durrësit ka vendosur ekstradimin e shtetasit ru Rasul Milsaves cili u arrestua disa kohë më parë në vendin ton
Eksperti amerikan bën deklaratën e fortë: Ballkani Perëndimor, në rrezik nga terroristët Njoftimet se organizata terroriste “Shteti Islamik” është në ditët e saj të fundit, nuk do të thotë fund i ideologjisë q
Berisha: Zyrtarit të PD i vendosën tritol, Rama do të mbajë përgjegjësi Ish- kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim të fortë këtë të premte nga ku ka deklaruar se rreth prëve të para t
Terroristët "pushtojnë" spitalin, lënë pas 20 të vdekur dhe 47 të plagosur Një shpërthim i fuqishëm shkaktoi vdekjen e 20 personave si dhe plagosi 47 të tjerë ndodhi të dielën në Kajro të Egjipti
Tmerri në SHBA, 30 sekondat e sulmit para se policia të ekzekutonte terroristin (VIDEO) Mediat ndërkombëtare kanë publikuar pamje tronditëse nga momenti i sulmit me armë në Dejton të Ohaios, ku 24- vjeçari Co
Sulmi terrorist në SHBA, reagon Thaçi: Jam i tronditur Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është shprehur i tronditur nga ngjarja në El Paso të Teksasit kur mbetën të vdekur 2
Reagon Haradinaj për sulmin terrorist në SHBA: Lutemi për ju Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas sulmit terrorist në El Paso të Teksasit. "Mendimet
Paralajmëim i OKB: Sulme të mundshme terroriste në 2020 Organizata e Kombeve të Bashkuara paralajmëron një valë sulmesh terroriste brenda fundit të vitit. Në një raport të p
Prezantohej si "Diego Maradona", kush është terroristi rus që u kap në Shqipëri "Unë krijova një organizatë për të mbledhur ndihma për viktimat luftës në Siri, nuk jam terrorist. Mos më dorëzoni në
U arrestua si terrorist, gjykata e Durrësit merr vendimin për rusin Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për shtetasin rus Rasul Mislaev 34 vjec, me qëllim ekstradi
Arrestohet në Shqipëri terroristi rus (VIDEO) Policia e Shtetit shqiptar ka vënë në pranga një 34 vjeccar rus, i dyshuar si terrorist. Ky shtetas ka ardhur si emig
I quajti shqiptarët terroristë, aktakuzë ndaj ish-minitrit serb Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur aktakuzë kundër ish-Ministrit të Administrimit të Pushtetit Loka
Terroristi që masakroi 50 myslimanë në Zelandë pretendon pafajësinë Personi që u akuzua për të shtënat me armë në dy xhamitë e Zelandës së Re në muajin mars, ka mohuar se është sulmuesi te