999 rezultate për

territorit

Kosnett: SHBA nuk do të detyrojë Kosovën të pranojë marrëveshje të padëshiruar Ambasadori amerikan, Philip Kosnett ka folur rreth marrëveshjes finale mes Kosovës dhe Serbisë. Në një intervistë të dhë
Ulen temperaturat, reshje dëbore në pjesën më të madhe të territorit Vendi ynë gradualisht është prekur nga vala e të ftohtit polar që në fillim të kësaj jave kishte përfshirë Evropën. Temp
Sinoptikania flet për motin në Shqipëri: 90% e territorit do përfshihet nga reshje dëbore! Sinoptikania Adiola Bani ka folur për reshjet e dendura të shiut që prej ditësh kanë prekur vendin tonë duke thënë se ng
Mos bëni plane për fundjavën pa parë njëherë motin! E diela në mbrëmje pritet të sjellë reshje shiu thuajse në gjithë territorin shqiptar. Meteorologa e Meteoalb Adiola Ban
Rrëzohet avioni armen, dalin fotot: Reagon Turqia (FOTO LAJM) Një ditë më parë, Armenia deklaroi se një avion Su-25 i forcave ajrore ishte rrëzuar prej avionëve turq që operojnë sipa
U vra babai i 4 vajzave, Artan Hoxha tregon çfarë fshihet pas atentatit të Elbasanit Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka reaguar lidhur me atentatin në Elbasan ku u ekzekutua Emiljano Ramazani.
Kishte hapur tokën për kanabis, si u zbulua me dron 28 vjeçari në Shkodër Një 28 vjeçar nga Shkodra ka rënë në prangat e Policisë pasi nga filmimet nga ajri me dron dhe helikopter është konstatu
Policia "lëshon" dronin në Kukës, përfundojnë në pranga babë e bir Babe e bir janë arrestuar nga Poilicia në Kukës, pas nje operacioni per kontrollin masiv te territorit, për parandalimin
Artan Hoxha: Pse grupet kriminale kthehen dhe "lajnë hesapet" në Shqipëri Nisur nga situata e krimit pas pandemisë në vend, gazetari Artan Hoxha thotë se izolimi i diktuar nga epidemia i grupeve
Aksion në Këlcyrë: Çfarë zbuluan dhjetra efektivë policie dhe dronë (VIDEO) Dhjetra efktivë policie kanë "zbarkuar" në Këlcyrë për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike. Sipas policise,
Kuksianët bëjnë gjetjen gjeniale për mbjelljen e kanabisit, por droni i nxjerr zbuluar (VIDEO) Kuksianët kanë vendosur të punojnë malet e thella të zonës për t'i kthyer në ferma kanabisi. Një e tillë është zbulua
Policia "lëshon" dronin në Berat, e pëson 31 vjeçari (VIDEO) Policia e Beratit ka vënë në pranga një 31-vjeçar i cili ishte dënuar edhe më parë për kultivim të bimëve narkotike.
100 policë bashkë me dronë zbarkojnë në Fier për të zbuluar kanabisin, arrestohet 27 vjeçari Vazhdojnë akoma akisonet anti-drogë në vend. Këtë herë policia e Shtetit dhe agjentët anti-drogë kanë zbarkuar në Fie
Në kopësht iu "gëlonte" kanabisi, 4 persona përfundojnë në pranga në Tepelenë e Fier Policia vijon kontrollin e territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike. Kështu në Tepelenë janë vënë
Shtrëngata e rrufe, si do të jetë moti të dielën Ditën e diel, në vend parashikohet mot me vranësira deri të dendura dhe intervale të shkurtra me diell në qendër të terr
Një grua kosovare në ISIS, i ngritet aktakuzë në Prishtinë Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore të Prishtinës –Departamenti speci
1600 efektivë policie, aksion blic në të gjithë Shqipërinë (VIDEO) Policia ka filluar kontroll masiv në të gjithë territorin për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit të bim
Meta kundra Ramës, i kthen mbrapsht ligjin për "planifikimin dhe zhvillimin e territorit" Institucioni i Presidentit të Republikës bën me dije se, Presidenti i Republikës në ushtrim të kompetencave të Tij, në m
Me bimë kanabisi gati për ti mbjellur, arrestohet 57-vjeçari në Vlorë Policia e Vlores ka vene ne pranga nje 57 vjeç i dyshuar për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”. Nderkohe q
Gjykata urdhëron kapjen e Elvana Gjatës Gjykata e Tiranë ka nxjerrë një vendim ku i kërkon të gjitha pikave doganore në Shqipëri që të ndalojnë Elvana Gjatën dh