999 rezultate për

territorin

LAJMI I FUNDIT/ "Kakavijës" i vjen interneti, fillon kalimi i emigrantëve Udhëtarët e bllokuar në pjesën shqiptare të doganës së Kakavijës kanë filluar tashmë kalimin për në territorin grek pas
Gjuriç: Mitrovica, rëndësi strategjike për Serbinë "Serbia do të punojë për ekzistencën dhe përmirësimin e jetesës në gjithë territorin e Kosovës, e investime të posaçme d
BE synon të shndërrojë Serbinë, Maqedoninë e Shqipërinë në qendra refugjatësh Bashkimi Evropian pritet që të kërkojë nga vendet e Ballkanit Perëndimor, e në rend të parë nga Serbia, Maqedonia e Shqi
Federata serbe provokon, ndeshjet e Kupës luhen në Kosovë Sovraniteti i Kosovës duket se do të sfidohet edhe në sport. Fituesi aktual i Kupës së Serbisë, Çukariçki, mbrojtjen e t
Policia dhe EULEX aksion masiv në tërë Kosovën Policia e Kosovës bashkë me forcat e EULEX-it, ka vijuar në orët e para të mëngjesit të sotëm aksion masiv nëpër tërë te
Dje në Maqedoni kanë hyrë rreth 8000 refugjatë Sipas te dhena te "UNHCR"-se, organizata qe merret me trajtimin e refugjatëve, dje ne Maqedoni kane hyre rreth 7.900 ref
34 familje me prona në Malit të Zi, ja hartat (FOTO) Marrëveshja midis Kosovës e Malit të Zi për përcaktimin e vijës kufitare midis dy vendeve, si një prej kushteve për vazh
Refugjatët, "Agimi i Artë": Greqia të marrë shembull nga Maqedonia Edhe pse partia neo-naziste greke "Agimi i Artë" nuk e njeh fare Maqedoninë, gjatë konferencës për shtyp në Selanik depu
Pacolli: Kosova po e respekton marrëveshjen, Serbia jo Rrahim Pacolli, kryesues i delegacionit kosovar për kartonin e gjelbër, ka thënë se marrëveshja e arritur në Bruksel me
Kosova ka 203 heronj që ranë para luftës së UÇK-së Numri i tërësishëm i të rënëve në territorin e Kosovës para Luftës Çlirimtare të Kosovës është 203, ndërsa numri i të pl
Pesë emigrantë të plagosur gjatë përleshjeve me policinë (VIDEO) Përkeqësohet situata në kufirin mes Maqedonisë dhe Greqisë. Policia është përleshur me emigrantët gjatë tentativës për t
"Maqedonia ka të drejtë të ndalojë ata që hyjnë në territorin e saj" Maqedonia ka të drejtë, në pajtim me ligjet ndërkombëtare, të kontrollojë njerëzit që duan të hynë në territorin e saj d
Çfarë pati deklaruar Vuçiç për NATO-n në vitin 1999 (VIDEO) Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, gjatë luftës së fundit në Kosovë, disa ditë para se të fillonin bisedimet mes
Daciç: Rusia e detyruar t’i njohë pasaportat e Kosovës Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç është shprehur se Rusia nuk e ndryshon qëndrimin për Kosovën dhe se ka qënë e detyru
Kërkime në gjithë territorin e Lazaratit Policia ka arritur në pikat kyçe të Lazaratit, ndërsa ende vijojnë kontrollet në banesa. Ditën e djeshme, forcat RENEA k
Suad Misini i jep fund grevës 7-ditore Analisti Suad Misini i jep fund grevës së urisë 7-ditore. Ai kërkonte ndryshime ligjore që do të mundësonin procedurën q
Rrëfimi / Ramiz Alia: Shqipëria do ndërhynte nëse sulmoheshin shqiptarët e Kosovës Pasardhësi i diktatorit Enver Hoxha, Ramiz Alia, në intervistën e vitit 2006 për emisionin "Rubikon", kishte sqaruar se
Rama paralajmëron aksion kombëtar kundër abuzimeve me karburantet I pranishëm në prezantimin e punës së OSHEE, kryeministri Rama tha se do të nisë shumë shpejt në të gjithë territorin e
Irani – Izraelit: Nëse na sulmoni e shkatërrojmë Tel-Avivin Një zyrtar i lartë i Gardës Revolucionare të Iranit Mujteba Zulnur ka thënë se vendi i tij do ta shkatërrojë Tel-Avivin
Gjendet thesari një mijë vjeçar në brigjet e Izrael Zhytësit në Izrael në afërsi të portit Cezaree në Detin Mesdhe kanë gjetur 2.000 monedha ari të vjetra pothuajse një mij