999 rezultate për

territorin

VMRO-DPMNE: Barazimi i gjuhës maqedonase dhe gjuhës shqipe në Maqedoni, i papranueshëm VMRO-DPMNE është kundër dygjuhësisë në të gjithë territorin e Maqedonisë, tha Ilija Dimovski, deputet i VMRO-DPMNE. “
Albin Kurti "Ne shpëtuam territorin dhe e ndalëm luftën" Albin Kurti në një takim të Lëvizjes së Vetëvendosjes ka deklaruar që përveç se kanë arritur të ndalin marrëveshjen kan
Turqia dërgon edhe 10 tanke të tjera në territorin sirian Turqia ka dërguar sot edhe 10 tanke të tjera në territorin sirian, një ditë pas një ofensive të rebelëve sirianë. Të
Arrestohet i riu pasi kaloi kufirin gjatë lojës Pokemon Go Një person është arrestuar pas kalimit në territorin e bazës së ushtrisë indoneziane. Arsyeja e arrestimit ishte se 2
Shpërthen Bregu: Ja sa kopshte janë pa licensë vetëm në territorin e Bashkisë Tiranë Deputetja e PD-së, Majlinda Bregu në rrjetin social Facebook ka postuar një shënim ku flet për një gjendje shumë të rënd
Mustafa: Kosova po e shtrin sovranitetin në territorin e saj Gjatë konferencës së përbashkët për mediat kryeministri i Kosovës Isa Mustafa është shprehur se Kosova është trajtuar va
Avionët në Seman/ Zbulohet arsyeja pse Rama s’do të fotografojë territorin Deputeti demokrat, njëherësh nënkryetar i Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Flamur Noka, në një prononcim për mediat, ka
VV: Isa Mustafa si zëdhënës i Qeverisë së Serbisë Lëvizja Vetëvendosje ka kritikuar Qeverinë e Kosovës për, siç thuhet, lejimin e mbajtjes së zgjedhjeve të Serbisë në Kos
Noka letër Ramës për drogën: Urgjent monitoroni vendin (FOTO) Partia Demokratike ka shprehur shqetësimin sot për sipërfaqet e mbjella me drogë në vendin tonë. Flamur Noka, në cilë
Ivanov: Nuk i ngjan një vendit-anëtar në BE dhe NATO si Greqia, të rrezikojë Maqedoninë Kryeministri i Maqedonisë Gjorge Ivanov, në një intërvistë për televizion grek Mega, ka kërkuar që Bashkimi Evropian t’i
Mustafa: Për Trepçën vendosim ne kryeministri Isa Mustafa gjatë vizitës së tij të zhvilluar ditën e sotme në operatorin e telefonisë mobile "Vala", ka ko
Vuçiç ka hyrë në territorin e Kosovës Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka hyrë në territorin e Kosovës nga pika kufitare në Jarinje dhe për momentin n
Newton: Mali i Zi nuk ka hyrë në territorin e Kosovës Eksperti britanik, Fred Newton, duke vlerësuar procesin e demarkacionit ka deklaruar se ekspertët nuk kanë gjetur asgjë
Ndalimi i Gafurr Dugollit, Fazliu: Kosova të arrestojë Ali Ahmetin e Musa Xhaferin Deputeti i Partisë Demokratike Shqiptare, Bekim Fazliu, ka kërkuar që shteti i Kosovës të veprojë në mënyrë reciproke ku
Situatë kritike me refugjatët në kufirin maqedono-grek Situata e refugjatëve na Idomeni të Greqisë është përkeqësuar pasi 600 deri 700 prej tyre janë nisur drejt Maqedonisë, n
Ja si u shpëtua në ajër piloti i F-16 që do binte në territorin e ISIS (FOTO LAJM) CNN raportoi se piloti i një avioni F-16 pothuajse u ndje i detyruar të hidhej nga avioni që po drejtonte, mbi një terri
Sot nis gjyqi për "Kumanovën" Sot fillon gjykimi për ngjarjet e Kumanovës. Nga kjo përleshje mes grupit të armatosur dhe forcave policore u vranë 8 pj
Serbia vendos radar në territorin e Kosovës, ky është okupim Vënia e radarit ushtarak nga Serbia në vijën kufitare të Kosovës, përkatësisht në maje të Pançiqit, në veri të vendit, p
Bie bora e parë në gjithë territorin e Kosovës Kanë filluar reshkjet e para të dëborës në Kosovë, mbrëmjen e djeshme rreth orës 12:00. Bora ka përfshirë të gjithë vend
Tensione në kufi, rebelohen refugjatët Situata me emigrantët në kufirin jugor po vazhdon të tensionohet. Qindra emigrantë nga Pakistani, Irani, Algjeria, Marok