999 rezultate për

territoriale

Zgjerimi i ujërave territorialë të Greqisë, Rama lëviz "gurët" e jep lajmin e rëndësishëm Pas akuzave dhe kundër akuzave me Bashën, në lidhje me zgjerimin e ujërave territorialë të Greqisë, kryeministri Rama ka
Ndarja e kufirit detar me 12 milje? Zbulohet harta, ja si e merr Greqia Mesdheun (FOTO LAJM) Deklarata e Kryeministrit grek, Kyrjakos Mitsotakis, në Parlament, ku foli për një zgjerim me 12 milje të hapësirës terr
Zgjerimi i Greqisë në detin Jon, Rama tregon ku i takon shtrirja Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish përsa i përket zgjerimit të Greqisë me 12 milje në detin Jon. Sipas Ramës, kj
Merkel, përpjekje për të ndalur shkëmbimet territoriale Kosovë-Serbi Në një kohë që kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron kanë organizuar në 29 Prill në B
Bregu: Integrimi Ballkanit, jo agjendë territoriale, por transformuese Vjenë - "Integrimi evropian i Ballkanit Perëndimor nuk është një axhendë territoriale. Është një axhendë transformuese,
Çipras sjell ndryshime në marrëveshjen e detit, s'ka zgjerim të ujrave Kryeministri dhe Ministër i Jashtëm, Aleksis Çipras, është distancuar publikisht sot nga deklaratat Nikos Kotzias për zg
Turqia kërcënon Greqinë me luftë për detin, Shqipëria ia fal në tavolinë Turqia ka paralajmëruar Athinën zyrtare se nuk do të toleronte ndryshim të kufirit detar grek, kjo pasi kishte planifiku
Turqia paralajmëron Greqinë për kufirin detar Turqia paralajmëroi Greqinë të martën se nuk do të tolerojë një ndryshim në kufirin detar grek. Paralajmërimi vjen pak d
SKANDALI/ Greqia vjen deri në Karaburun: Gazetari grek zbulon tradhtinë Rama-Bushati (FOTO LAJM) Ndërkohë që në Shqipëri, aparati propagandistik i qeverisë po përpiqet që ta "harrojë" marrëveshjen e detit me Greqinë,
Një deputet beson se Thaçi po zbaton projektin e Millosheviçit Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, përmes një postimi në Facebook ka shkruar se copëtimi i Jugosllavisë në vija
Grekët i gëzohen "fitores": Po zgjerojmë detin tonë! Grekët kanë nisur t'i gëzohen marrëveshjes së Shqipërisë me Greqisë për zgjerimin e detit të tyre me 12 milje. Ditën
Del harta: Ujërat greke shtrihen deri në Karaburun, Rama dhe Bushati kanë gënjyer Televizioni grek "Sigma" ka publikuar gjatë ditës së djeshme një hartë të zonave ekskluzive ekonomike të Greqisë dhe Qip
Turqia sfidon hapur Greqinë: Anija ushtarake parakalon pranë plazhit grek (FOTO LAJM) Greqia dhe Turqia kanë fërkime të forta në Egje për shkak të disa ishujve që kontestohen nga të dyja vendet, gjë e cila
Përplasja në Egje, telefonatë e tensionuar mes Tsipras dhe Yildrim Marrëdhëniet mes Greqisë dhe Turqisë janë tensionuar gjatë dy ditëve të fundit lidhur me çështjet e vazhdueshme në Egje
Greqia hap tenderin për kërkime nafte pranë ujërave territoriale të Shqipërisë Greqia ka hapur tenderin për kërkime hidrokarburesh edhe në dy zona të mëdha, njëra prej të cilave është shumë pranë ujë
Deputetët “ofendojnë” flamurin shqiptar, heqin shqiponjën dhe vënë simbolet e Vorio-Epirit Një takim i organizuar nga himariotët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka bërë bashkë ish-deputetin i LSI-së, Nikollaq
Patozi "ironizon" deputetët e PD-së: Kam frikë se do ju nxehet Monika Një nga kritikët kryesorë të Partisë Demokratike, Astrit Patozi ka ironizuar demokratët me një postim së fundmi në prof
“Zgjidhja” del kundër Bashës për zhbërjen e reformës territoriale Pas deklaratave të bëra nga kreu i opozitës Lulzim Basha se do të zhbëjë reformën Territoriale, ka ardhur dhe reagimi i
Manovra të përbashkëta ushtarake Francë-Egjipt në Mesdhe Franca dhe Egjipti filluan sot manovrat e përbashkëta ushtarake në ujërat territoriale egjiptiane, që do të zgjasin disa
Tension në Mesdhe, anija ushtarake spanjolle hyn në ujërat territoriale të Gjibraltarit (FOTO LAJM) Një anije ushtarale spanjolle hyri në ujërat territoriale të Gjibraltarit gjatë paradites së sotme duke vënë në alarm ro