999 rezultate për

territoreve

Berisha në kah të Azerbajxhanit: Po çliron tokat e pushtuara nga Armenia " Shkaku i ketij konflikti qendron ne pushtimin e territoreve te gjera nga Armenia e mbeshtetur nga Rusia te Republikes
Gazeta serbe nxjerr emrat e ideatorëve për shkëmbimin e territorëve: Mes tyre edhe Rama Gazeta serbe Danas ka shkruar në lidhje me idenë e shkëmbimit të territorëve mes Serbisë dhe Kosovës, duke zbuluar edhe
Grenell për dialogun Kosovë-Serbi: Shkëmbimi i territoreve nuk është diskutuar asnjëherë I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për çështjen e dialogut në mes të
Hoti: Nuk dua dhe nuk kam mandat të negocioj për shkëmbimin e territoreve Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka thënë se në dialogun me Serbinë, integriteti territorial i Kosovës është i pane
Lajçak: Shkëmbimi i territoreve nuk do të jetë në rend dite në dialogun Kosovë-Serbi Në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, Bashkimi Evropian duhet të shkojë “dorë për dore” me Shtetet e Bashkuara, th
Kurti: Qeveria u rrëzua sepse duan marrëveshje të shpejtë për copëtimin e territoreve Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka rikujtuar punët e Qeverisë në tre muajt e parë. Ai ka thënë se për këta tre m
Shkëmbimi i territoreve me Serbinë/ Kurti për mediat gjermane: Ideja nuk ka vdekur Albin Kurti ka folur për herë të parë si kryeministër i Kosovës për një gazetë prestigjioze gjermane. Për “Süddeutsche Z
SHBA-ja mbështet shkëmbimin e territoreve? Reagon me urgjencë diplomati amerikan I dërguari i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, ka mohuar se ai, dhe qarqet ameri
Amerika e hapur ndaj shkëmbimit të territoreve? Grenell reagon ashpër Richard Grenell, e ka konsideruar fakë neës lajmin se Shtetet e Bashkuara të Amerikës ende janë të hapur për një shkëmbi
A është SHBA pro shkëmbimit të territoreve? Ja si përgjigjet Haradinaj Ramush Haradinaj është përballë gazetarëve teksa po flet në Open në Top Channel edhe për çështjen e shumë përfolur për s
Analisti kosovar: Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi do të ndodhë Analisti Finsik Halimi, ka thënë se për çështjen e dialogut Kosovë-Serbi janë duke u bërë shumë lojëra. “Nëse e shohim s
Kurti: Shqipëria nuk e përkrah shkëmbimin e territoreve mes Kosovës e Serbisë Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti pas takimit të djeshëm me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama është shpre
Vuçiç i prekur: Askush nuk e pranoi idenë e shkëmbimit të territoreve Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç, në një intervistë për „Zërin e Amerikës“ ka deklaruar se propozimi i tij për këmb
Joseph: Zgjedhjet në Kosovë janë edhe referendum për “shkëmbim të territoreve” Zgjedhjet në Kosovë do të jenë pjesërisht edhe referendum për disa çështje siç është “shkëmbimi i territoreve”, ka thënë
"Pse nuk del kundër shkëmbimit të territoreve?" Haradinaj zbulon bisedën me Bushatin "E kam shef Edi Ramë", kjo është fjalia me të cilën sipas kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i është përgjigjur
Pendarovski: Idea e ndryshimit të kufijve, arkaike Ideja për korrigjimin e kufijve apo shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë për presidentin e maqedonisë së Veri
Hill godet planin Thaçi: Shkëmbimi i territoreve nuk është zgjidhje Christopher Hill, ish-ambasadori amerikan në Shkup në fund të viteve ’90, që ndërmjetësonte në konfliktin ndërmjet Kosov
Thaçi ende vazhdon me lojëra fjalësh, mendon se i merr Serbisë pa i dhënë Hashim Thaçi ka thënë se nuk prek asgjë nga takimi i Berlinit i thirrur nga Kancelarja Angela Merkel ku do të takohen zy
Daçiq rreth “shkëmbimit të territoreve”: Të presim çfarë do të ndodhë në Berlin Mesazhi i një prej zyrtarëve të lartë të BE-së, komisionerit të zgjerimit Johannes Hahn se shkëmbimi i territoreve mund
Hahn thotë se ka marrëveshje finale Kosovë-Serbi, por a përfshihet shkëmbimi i territoreve? Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e