999 rezultate për

terren

Nis rehabilitimi i Urës së Vanës në Delvinë Prej disa ditësh, Ura e Vanës në Delvinë ka qenë e dëmtuar për shkak të rreshjeve të dendura të shiut. Ditën e sotme,
A do të zbrisni në terren tek banorët e Astirit? Basha i shmanget pyetjes së gazetarëve Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ishte i pranishëm në spitalin e Traumës për të vizituar banorët e lënduar di
Ambasada e SHBA nxjerr në terren agjentët për luftën kundër korrupsionit (FOTO LAJM) Ambasada e SHBA në Tiranë ka ndërmarrë një nismë për luftën kundër korrupsionit në Shqipëri. Këtë javë, ambasada nëpë
Debat brenda PD, ish-deputetët i kërkojnë Bashës që të mos bëj marrëveshje me Ramën Paraditen e së dielës, kreu i opozitës, Lulzim Basha zhvilloi një mbledhje me grupin parlamentar dhe kryesinë e PD. P
Kamza përmbytet gjatë natës, Lleshaj e Balluku dalin në terren (VIDEO) Ministria e Energjetikës informon sot në mëngjes si pasojë e reshjeve të dendura të shiut të rëna gjatë orëve të mbrëmje
Zidane kishte nevojë për këtë: Ndeshja më e mirë pas rikthimit Zinedine Zidane e ka vlerësuar fitoren e Real Madridit 1:0 kundër Sevillës si paraqitjen më të mirë të të bardhëve që pr
Aksion në të gjithë Shqipërinë kundër të fortëve, lëshohen 20 urdhër-ndalime Një megaoperacion kundër grupeve kriminale po zhvillohet sot nga Policia e Shtetit. Operacioni përfshin edhe persona
Dalin pamjet, Njësia Speciale kundër të fortëve gati të zbresë në terren (VIDEO) Njësia Speciale kundër 'të Fortëve' është gati për të dalë në terren në aksion. Ministri i Punëve të Brendshme, Sandër L
Zjarr masiv përfshin ullishten në Mallkastër Një zjarr i fuqishëm ka rënë në Hekal të Mallakastrës. Burimet paraprake pohojnë se nën zjarr janë sipërfaqe të tëra me
“Apple” humb terren në tregun e smartfonëve “Apple” ka humbur më shumë terren në tregun e smartfonëve duke i dhënë vendin e tretë një prodhuesi kinez më pak të njoh
Hyri me dhunë në bashki, flet Krali: Nuk më duhet zyra, mua më duhet terreni Policia Bashkiake e Kavajës ka hapur pasditen e sotme forcërisht derën e godinës së bashkisë pasi ajo ishte mbyllur nga
Greqia sërish mes flakëve, dhjetra zjarrfikës dhe helikopterë në terren (VIDEO) Një zjarr i madh po përhapet me shpejtësi në zonën pas stadiumit Markopoulo, në Attica, Greqi. Për lokalizimin e flak
Rrogozhinë, kamioni del nga rruga, ka të plagosur Një tjetër aksident ka ndodhur ditën e sotme. Bëhet fjalë për një kamion që ka dalë nga rruga në Rrogozhinë.Si pasojë e
Protesta e opozitës, 1300 policë në terren dhe barriera metalike Edhe pak kohë na ndan nga protesta e 10 kombëtare e opozitës së bashkuar dhe e para pas zgjedhjeve të 30 qershorit. G
Protesta e opozitës, policia bën gati terrenin, 1200 efektivë në gadishmëri Pas zgjedhjeve të 30 qershorit, opozita bëhet gati që ditën e nesërme të organizojë një tjetër protestë kombëtare në orë
Shpërndahen nën masa ekstreme sigurie materialet zgjedhore në QV Elbasani është qyteti i parë në të cilin ka nisur shpërndarja e materialeve zgjedhore në qendrat e votimit. Siç bëri
Avokati i Popullit: Ishim në terren, protesta mund të quhet paqësore Një ditë pas protestës së opozitës së bashkuar para kryeministrisë dhe parlamentit, e cila u shoqërua me dhunë nga Polic
Nisin punimet në Kamëz, si parashikohet të lëvizin mjetet për 2 muaj Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor informojnë median dhe opinionin publik, se: Duke nisur ng
Era dhe terreni i vështirë, zjarrfikëset në luftë me flakët në Shëngjin Një zjarr ka përfshirë mbrëmjen e sotme një zonë në Shëngjin pranë lagjes Sake. Policia dhe zjarrfikësit kanë shkua
Mbeti e bllokuar në terrenin e vështirë, shpëtohet alpinistja në Vlorë Një alpiniste 31-vjeçare e cila ishte bllokuar prej tre orësh në malin e Çikës në Vlorë është shpëtuar më në fund. Op