999 rezultate për

ternava

Qindra shqiptarë të Kosovës nisën për Haxha: Më i vjetri, 90 vjeç (FOTO LAJM) Është nisur grupi i parë prej 216 personave nga Kosova për në vendet e shenjta, për kryerjen e haxhit. Prijës i këtij
Vëllai i Tërnavës rreh brutalisht një të mitur dhe e hedh nga ura, arsyeja është banale Një ngatërresë për motive krejt të ulëta ka mundur për pak të përfundojë edhe tragjikisht për dy familje nga fshati Lism
Tërnava po hetohet nga prokuroria për vjedhje, akuzat shokuese ndaj tij Kreu i Bashkësisë Islame Naim Tërnava po ballafaqohet me akuza të rënda, vjedhje e keqpërdorim të detyrës zyrtare. Teolo
"Vodhi 300 mijë marka", imami ngre padi ndaj Naim Tërnavës Teologu nga Vushtrria, Emin Behrami, pretendon që kreu i BIK-ut, Naim Tërnava, i cili gjatë vitit 2002 ushtronte pozitë
A do të tentojë Tërnava ta ndërtojë me paratë e Turqisë xhaminë pa leje? Lokacioni i kësaj xhamie është në lagjen “Ulpiana”, afër objektit të Telekomit të Kosovës, por një kohë e saktë për nisj
Tërnava i pamposhtur, fiton garën për të udhëhequr BIK-un Me 52 vota në favor, Naim Tërnava do ta mbajë postin e myftiut të Bashkësisë Islame të Kosovës edhe për një mandat. M
Naim Tërnava drejt mbretërimit të përjetshëm me një kundër kandidat kukull Të shtunën do të zgjidhet kryetari i ri i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK). Procesi i zgjedhjes së myftiut të ri do të
Tërnava tregon nëse Rugova ka qenë mysliman deri në fund Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka thënë se ka pasur raporte të mira me ish- presidentin historik Ibrahim Rugova. “Me
Luks i shfrenuar, dalin fotot e pabesueshme të djalit të Naim Tërnavës (FOTO LAJM) Naim Tërnava vazhdon të drejtojë Bashkësinë Islame të Kosovës dhe sipas mediave kërkon edhe një mandat të ri. Por ndë
Falet Namazi në Prishtinë, bëhet thirrje për mirësi Qinda qytetarë të besimit myslimanë kanë marrë pjesë në ceremoninë e faljes së namazit të Fitër Bajramit në Xhaminë e Ma
Edhe Naim Tërnava kërkon rritje të pagave Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava, ka bërë thirrje që të zgjidhet statusi juridik i bashkësive
Kurti si Veseli, shtron iftar për BIK-un Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje ka shtruar iftar për myftiun e Kosovës, Naim Tërnava, me shumë bashkëpunëtorë. Kurti
Naim Tërnava uron Ramazanin: Agjërim, që t'ju kujtojë shijen e hidhur të urisë Myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava ka mbajtur një konferencë për media me rastin e fillimit të mu
Tërnava i reagon Myftiut të Beogradit: Je një argat, nuk jemi djep i Serbisë Deklarimi i të ashtuquajturit Myftiu i Beogradit Jusufspahiq që Kosova është Serbi, për Kryesinë e BIK-ut, besimtarët my
Vdes vëllai i Myftiut Tërnava Haxhi Imer Tërnava, vëllai i myftiut të Kosovës, Naim Tërnava ka ndërruar jetë mbrëmë në mesnatë. Këtë e ka bërë të d
Grafite të reja rreth xhamisë: “Hashim Thaçi e Naim Tërnava do të vriten” Po vazhdon kërcënimi me afishe i kreut të shtetit dhe atij të Bashkësisë Islame të Kosovës. Është gurthemeli i Xhamis
Kërcënohen sërish Hashim Thaçi, Naim Tërnava e Shpend Ahmeti (FOTO) Vazhdojnë të kërcënohen kreu i shtetit dhe kreu i Bashke=ësisë Islame në Kosovë. Është një gur i Xhamisë Qendrore i c
Kërcënohen me jetë Thaçi, Kurti, Tërnava e Ahmeti (FOTO LAJM) Kërcënohen me jetë publikisht Hashim Thaçi, Albin Kurti, Naim Tërnava e Shpend Ahmeti. Kërcënimi drejt tyre është bër
Tërnava: Dashakeqët mbollën urrejtje por ka një rrugë Besimtarët e fesë islame sot kremtojnë Fitër Bajramin Qindra qytetarë të besimit myslimanë kanë marrë pjesë në ceremoni
Tërnava: Në festën e Fitër Bajramit të përhapim ndjenjën e dashurisë dhe vëllazërisë Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava iu është drejtuar të besimtarëve mysliman me rastin e përfundimit të muajit të Ramazanit