999 rezultate për

termometri

Rrikthehet i nxehti përvëlues, sa do të tregojë termometri sot Moti do të jetë me kthjellime dhe shtim të vranësirave në zonën perëndimore. Era do të jetë me drejtim veriperëndim
Rikthehen temperaturat e larta, sa do të shënojë termometri sot Moti do të jetë me kthjellime në të gjithë vendin. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NË) me shpejtësi maksimale
I nxehti afrikan, mësoni sa do shënojë termometri për sot Ashtu edhe si një ditë më parë, dita e sotme do të karakterizohet nga temperatura të larta. Bashkë me ditën e martë,
"Çmendet" moti, mësoni sa do të shënojë termometri sot Sipas Meteoalb tepmeraturat maksimale për ditën e sotme do të arrijnë deri në 37 gradë. Deri në mesditë do të vijojnë
E diel përvëluese, mësoni sa do të shënojë termometri sot Vendi ynë ka mbetur në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme duke diktuar mot të kthjellët në të gjithë territorin, pë
Kujdes temperaturat e larta, termometri shënon sot 40 gradë Ditën e sotme moti do të mbetet i nxehtë dhe temperatrua të larta në të gjithë vendin. Era do të jetë me drejtim Veri
Rriten temperaturat, sa do të shënojë termometri sot Moti gjatë ditës së sotme, parashihet të jetë i kthjellët dhe me vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë
Riten sërish temperaturat, sa do të shënojë termometri për sot Ultësira Perendimore mbizotërohet nga kthjellime por zonat malore mbeten me kthjellime dhe vranesira kalimtare, më duksh
Riten sërisht temperaturat, sa do të shënojë termometri për sot Ultësira Perendimore mbizotërohet nga kthjellime por zonat malore mbeten me kthjellime dhe vranesira kalimtare, më duksh
"Troket" i nxehti afrikan, termometri pritet të shënojë 40 gradë Një valë potencialisht e rrezikshme të nxehti, si e quajnë ekspertët, mund të godasë Europën javën që vjen, duke i shtyr
Çmendet moti, termometri shënon 38 gradë celcius Vijon ndikimi i masave ajrore nga jugu i detit Mesdhe dhe veriu i Afrikës duke bërë që vendi jonë të mbetet me kthjellim
Minus 65 gradë, ngrin Amerika (FOTO LAJM) Verilindja e Shteteve të Bashkuara po përjeton një acar edhe më të ashpër se në Antarktidë. Veçanërisht në Çikago, gjith
Ndryshon moti, sa do të shënojë termometri sot Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë orët e para të ditës në të gjithë Shqipërinë. Pasditja dhe mbrëmja sjellin
Termometri shënon temperatura minimale, sot një nga ditët më të acarta Masat ajrore të qëndrueshme do të diktojnë mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare. Më të dendura vranësirat paraqit
Shqipëria në "frigorifer", harta e zonave ku priten temperatura ekstreme (FOTO LAJM) Temperaturat ekstreme kanë mbërthyer të gjithë Shqipërinë ditët e fundit, ndërsa periudha më e ftohtë pritet të jetë nes
Viti i Ri vjen me mot ekstrem, sa do të zbresë termometri Duke filluar nga e enjtja, i gjithë vendi do të përfshihet nga temperatura ekstremisht të ulëta, ku në zonat malore do t
Shqipëria pushtohet nga ngricat, termometri zbret nën zero Masat ajrore të ftohta dhe të thata me origjine verilindore do të vijojnë ndikimin e tyre në të gjithë territorin duke b
Termometri zbret nën zero, dëborë dhe ngrica në Kosovë Pas motit të butë që mbizotëroi në fundjavë, me temperatura maksimale që vende-vende arritën edhe në 13C deri 15C, në fi
Australia "digjet" për Krishtlindje, termometri shënon 47 gradë (FOTO LAJM) Një valë të nxehti pritet të godasë pjesën më të madhe të Australisë në Javën e krishtlindjeve, duke i rritur temperatur
Mot i ftohtë në Maqedoni, termometri zbret nën zero Sot në Maqedoni në orët e hershme ka mbizotëruar mot i ftohtë, shoqëruar me ngrica në zona të ndryshme të vendit. Tem