999 rezultate për

termi

Nëna harron fëmijën në aeroport, detyron avionin të kthehet E harroi fëmijën në aeroport, nëna detyron avionin të ulet. Një avion është kthyer mbrapsht në aeroport pasi një nënë p
Pas kësaj ditë termi Maqedoni zëvendësohet me Maqedonia e Veriut “Pas plotësimit të të gjitha kushteve juridike për hyrje në fuqi të Marrëveshjes së Prespës, Qeveria e Maqedonisë do ta
Piloti pezullohet nga puna pas manovrës që tmerroi pasagjerët Një pilot në karrierë ka bërë një manovër të papritur përpara se të ulte aeroplanin me 200 pasagjerë në aeroportin e Dus
Ky është politikani i parë jashtë vendit që përdor termin Maqedonia e Veriut Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Ka shkruar se Ko
Shpallet fituesi i tenderit në garën për aeroportin e Kukësit Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka përmbyllur fazën e vlerësimit të ofertave dhe ka shpallur fituesin për garë
E bukur, joshëse dhe e re, njihuni me gruan e diktatorit që ka skllavëruar një popull (FOTO LAJM) Shumë pak dihet për jetën private të diktatorit koreanoverior Kim Jong, ndërsa publikimi i fotove familjare konsiderohet
Pas këtyre fotografive kaq të bukura, fshihet një histori e dhimbshme Disa fotografi janë bërë virale në botë vetwm sepse fotografi kishte arritur të kapte castet më të bukura dhe më të dhim
Kalojnë projektligjet e FSK-së, nuk përmendet termi "Republikë" Komisioni Parlamentar për Integrime Europiane me vota unanime ka miratuar Projektligjet për Forcën e Sigurisë së Kosovës
Prokurori ndryshon termin, Ramizi shpëton nga gjykimi për vepër të rëndë Ndryshimi i veprës penale të Ramiz Kelmendit ka bërë që ai të "shpëtojë" nga gjykimi në Gjykatën Themelore të Prishtinës
Zyrtari gjerman: Kosova ta formojë ushtrinë pa termin ushtri “Mali i Zi, anëtarja më e re e NATO-s, është shembull i mirë se në cilin drejtim mund të shkohet”, ka thënë për DW, Thom
Fjala “Sarrismo” hynë në enciklopedinë italiane Stili i futbollit te menaxherit të Chelseat, Maurizio Sarri, që ka pasur nofkën Sarrismo, është futur si fjalë në encikl
Nuk ka fluturim VIP, Kombëtarja drejt Skocisë si udhëtarë të thjeshtë Kombëtarja e Shqipërisë pas fitores me Izraelin është nisur drej Skocisë ku e pret një përballje e rëndësishme me këtë s
Skandal! Kombëtares i refuzohet kalimi në terminalin VIP Kombëtarja e Shqipërisë pasi debutimit në Ligën e Kombeve me fitore kundër Izraelit, tashmë do të drejtohet për në ishul
Ky është moti për ditën e sotme Shqipëria mbetet në kushtet e kthjellimeve deri pas mesditës kur vranësira lokale zhvillohen në Veri dhe zonat Lindore.
Muzeu kroat me këtë term ofendon shqiptarët, Vuçiç tregon arsyen e vendosjes Një muze në Zarë të Kroacisë po justifikohet pasi u gjet duke përdorur një term fyes për shqiptarët në një ekspozitë të
Mësoni parashikimin e motit për ditën e sotme Shqipëria mbetet në kushtet e kthjellimeve deri pas mesditës kur vranësira lokale zhvillohen në Veri dhe zonat Lindore.
Gazeta greke zbulon tradhtinë e Ramës dhe Bushtatit ndaj çamëve: Zhduket termi "Çamëri" Pala shqiptare dhe pala greke duket se janë pranë zgjidhjes së problemeve mes dy vendeve. Gazeta greke “Protothema” k
Greqia nuk pret referendumin, përdor termin " Maqedonia e Veriut" Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kocias vazhdon që në paraqitjet e tij publike vendin ta quaj sipas emrit të marrëveshjes,
Nacionalistët grekë përsëri dalin kundër marrëveshjes me Maqedoninë Partneri i koalicionit në Qeverinë greke, ministri grek i Mbrojtjes dhe kryetar i Grekëve të Pavarur, Panos Kamenos mbet
Ndërron jetë aktorja e mirënjohur (FOTO LAJM) Aktorja austriake, Cathy Godbold, ka vdekur në moshën 43-vjeçare, pas një beteje 10 vjeçare me kancer të trurit. Cath