999 rezultate për

termetit

Tërmeti i 26 nëntorit u regjistrua vetëm 15 sekonda, lëkundja dëmtoi stacionin elektrik IGJEUM ka regjistruar vetëm 15 sekondat e para të tërmetit të 26 nëntorit, kjo për shkak të ndërprerjes së energjisë ele
Ferdinand Xhaferraj akuza qeverisë: Po përfiton nga fatkeqsia e tërmetit Kreu i degës së Partisë Demokratike në Durrës, Ferdinand Xhaferraj ka akuzuar qeverinë për keqmenaxhim të tragjedisë që
Rrënojat e tërmetit i morën jetën 2 personave, arrestohet pronari i lokalit shpallur në kërkim Tërmeti i 26 nëntorit do të mbahet mën si një nga tërmetet më të fuqishme që ka goditur vendin tonë, ku 51 persona humbë
Lëkundje tërmeti në vend, sa ishte magnituda Lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë pak më parë në kryeqytet. Nga Qendra Evropiane e Tërmeteve, mësohet se lëkundje
Policia përndoqi gazetarët pas tërmetit dhe COVID-19: Janë kriminela! Policia e Shtetit kërkoi ndjekjen penale të një duzine qytetarësh – shumica e tyre gazetarë dhe drejtues mediash, me aku
Lëkundet Shqipëria, ku ishte epiqendra e tërmetit Një lëkundje tërmeti është regjistruar pak më parë në vendin tonë, në zonën e Korçës. Sipas ESMC tërmeti ishte me mag
Specialisti: Pas tërmetit në nëntor, në Shqipëri janë ndjerë 3000 lëkundje Pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit të vitit të shkuar, përjetuam pandeminë nga Covid 19. Tani duket sikur aktivit
Një tjetër tërmet godet Thumanën, sa ishte magnituda Një tërmet me magnitudë 3 është regjistruar sot në vend rreth orës 10:18. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Thumanë, me th
Tërmeti i fuqishëm shkund Ishullin e Kretës Ishulli i Kretës është shkundur nga një tërmet i fortë vetëm pak minuta më parë. Tërmeti ka qenë me magnitutë 5.5 të
BE mban fjalën: 100 milion € për rindërtimin pas tërmetit Pavarësisht situatës së vëhstirë nga pandemia, Bashkimi Europian ka mbajtur fjalën dhe ka alokuar 100 milionë euro për S
Tërmeti lëkund Korçën, sa ishte magnituda Një tërmet me magnitudë 3.7 të shkallës righter është regjistruar mëngjesin e sotëm në vendin tonë. Epiqendra e tërme
E dhimbshme në Kroaci, tërmeti nxjerr në rrugë njerëzit e frikësuar nga koronavirui (FOTO LAJM) Kroacia u godit sot nga një tërmet i fuqishëm 5.3 ballë i shkallës rihter, duke shkatërruar disa makina dhe banesa. Nga
Toka nuk po gjen qetësi, një tjetër vend zgjohet nga tërmeti Një tërmet i fortë është ndjerë mëngjesin e kësaj të diele në Zagreb të Kroacisë. Sipas Qendrës Sizmologjike Evropian
Pas tërmetit, Rama i jep Ahmetajt një tjetër detyrë shumë të rëndësishme Ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj ka marrë një tjetër detyrë të rëndësishme. Pas përballimit të situatës së tërmetit
Kjo ishte fuqia e tërmetit në Kosovë (FOTO LAJM) Rreth orës 22:10 ka ndodhur një tërmet i lehtë në Kosovë. Këtë e ka konfirmuar për Klan Kosovën Shemsi Mustafa nga In
Tërmeti "shkund" gjatë natës Greqinë, sa ishte epiqendra Një tërmet me mganitudë 4.1 të shkallës righter ka goditur sot Greqinë. Epiqendra e tërmetit u regjistrua në fshatin
Shkatërrimi pas tërmetit, Ahmetaj: 4000 familje do të futen në shtëpi të reja brenda këtij viti! Ministri për Rindërtimin Arben Ahmetaj duke folur përpara banorëve të Thumanës, deklaroi se qeveria shqiptare po bën të
Tërmeti i mori njërën vajzë, babai me lot në sy kërkon të flasë me vajzën tjetër (FOTO LAJM) Pak muaj më parë, në ditët e tmerrshme pas tërmetit një baba u bë pjesë e medias pasi i kërkoi ndihmë kryeministrit për
51 "shpirtra", Kongresi i PS-së nis me 1 minutë heshtje për viktimat e tërmetit Dita e dytë e Kongresit të PS ka nisur me nderime për viktimat e tërmetit të 26 nëntorit që goditi Shqipërinë, ku kreu i
KNFSH zhvillon një aktivitet social dhe kulturor me fëmijët jetimë të zonës së tërmetit Në kuadër të 10 vjetorit të Javës Botërore të Harmonisë Ndërfetare, Departamenti i Gruas dhe Departamenti i Rinisë në Kë