999 rezultate për

termetit

Një vit pas tërmetit, Rama bën bilancin: Jemi krenarë! Ndërkohë që ka kaluar 1 vit nga tërmeti tragjik, kryeministri Edi Rama ka bërë bilancin e rindërtimit në Durrës. Rama
Sizmiologu i njohur bën paralajmërimin e fortë pas tërmetit të sotëm Turqia u godit nga një tërmet me magnitudë 4.9 të shkallës Rihter gjatë paradites së sotme duke rikthyer frikën pas lëku
Një tjetër tërmet i fuqishëm godet Turqinë Turqia është tronditur sërish nga një tërmet me magnitudë 4.9 i shkallës Rihter. Lëkundjet janë ndjerë në orët e para të
Një vit pas tërmetit, Evi Reçi përkujton 7 personat e afërm që humbën jetën (FOTO LAJM) Më 26 nëntor të vitit që lamë pas, këngëtarja dhe moderatorja Evi Reçi humbi shtatë persona të afërm për shkak të tërmet
Rama në vit pas tërmetit: Ditët më të çmendura të jetës sime, kam vetëm nevojë për kohë Një vit pas tërmetit të 26 Nëntorit i cili mori 51 jetë dhe la në qiell të hapur mijëra njerëz, kryeministri Edi Rama ka
Këngëtari turk bën gjestin e madh për 4-vjeçaren që i shpëtoi tërmetit Ayda Gezgin është vogëlushja që u shpëtua nga rrënojat e tërmetit në Turqi pas 91 orësh. Video e shpëtimit të 4-vjeçares
Pamje që po bëjnë xhiron e botës: 15 vjeçari turk filmon veten nën rrënojat e tërmetit (VIDEO) Video e një djali 15-vjeçar nga Turqia po bën xhiron e rrjetit. Ai ka filmuar veten nën rrënoja pas shembjes së shtëpisë
Bilanc i zi në Turqi, kaq persona janë nxjerrë të pajetë nga rrënojat e tërmetit Ka shkuar në 91 numri i viktmave që kanë humbur jetën për shkak të tërmetit në Izmir. Ndërkohë autoritetet raportojnë
Ndodhej në Izmir, aktorja turke tregon si i shpëtoi tërmetit shkatërrimtar (FOTO LAJM) Tërmeti shkatërrimtar me magnitudë 6.6 në Izmir, i cili la pas 79 viktima dhe qindra të plagosur, është përjetuar shumë
Shkon në 69 numri i viktimave të tërmetit shkatërrues në Turqi Numri i të vdekurve nga tërmeti që goditi rajonin e Egjeut të Turqisë u rrit ditën e sotme, sipas Autoritetit të Menaxhi
"Mami nuk dua të vdes", thirrja e dhimbshme e vajzës së vogël gjatë tërmetit në Turqi (VIDEO) Një moment i dhimbshëm është bërë publik në media nga tërmeti në Turqi dhe Greqi. Lëkundjet e tmerrshme shkaktuan fri
Momenti kur nxirret i gjallë 77 vjeçari nga rrënojat e tërmetit në Turqi (VIDEO) Ekipet e shpëtimit kanë nxjerrë të gjallë pas 33 orësh një 77-vjeçar, i cili ndodhej nën rrënojat e një ndërtese të shem
Tërmeti shkatërrimtar, adoleshenët u gjetën të përqafuar nën rrënoja Greqia dhe ishulli Samos kanë mbajtur dje zi për vdekjen e dy të rinjve, Aris, 17 vjeç dhe Claire, 15 vjeçe, të cilët i
U gjetën të pajetë përqafuar, historia e dhimbshme e dy të rinjve që tërmeti i mori jetën Detaje rrëqethëse dalin në dritë nga dy të rinjtë, që humbën tragjikisht jetën një ditë më parë nga tërmeti katastrofik
Shkon në 26 numri i viktimave të tërmetit në Turqi dhe ishullin grek, Samos Të paktën 26 persona humbën jetën dhe qindra të tjerë janë plagosur pas goditjeve të tërmetit në Izmir në Turqi dhe ishu
Tragjike! Nëna mbulon me trup fëmijën gjatë tërmetit të fuqishëm që shkundi Turqinë (VIDEO) Në një video të shpërndarë ne Instagram, shfaqen momente prekëse të një nëne në Turqi që mundohet të mbulojë me trupin e
Tërmeti në Turqi, shkon në 6-të numri i viktimave Ka shkuar në 6 numri i viktimave dhe 202 i të plagosurve, si pasojë e tërmetit shkatërrimtar që goditi mesditën e sotme
Ambasada shqiptare në Turqi thirrje qytetarëve të saj pas tërmetit Ambasada shqiptare në Turqi ka reaguar në lidhje me tërmetin e fuqishëm që goditi sot Turqinë perëndimore, pranë zonës s
"Koha të kthejmë borxhin", Meta ragon pas tërmetit të fuqishëm që tronditi Turqinë dhe Greqinë Presidenti Ilir Meta ka shprehur solidaritet për popullin turk dhe grek pasi u goditën nga tërmeti i fuqishëm me magnitu
Momenti i frikshëm kur shembet pallati pas tërmetit të fuqishëm që shkundi Turqinë (VIDEO) Ky është momenti kur një pallat shumëkatësh është shembur pas tërmetit të fuqishëm që goditi Egjeun, Turqinë dhe Greqinë