999 rezultate për

termeti

Historia e jetimit nga Mamurrasi që ngeli pa shtëpi nga tërmeti dhe tani po humbet edhe syrin Stafi i emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” udhëtuan në Mamurras, në qytezën e vogël në veri të Shqipërisë. Këtu i sol
Një vit pas tërmetit, Rama bën bilancin: Jemi krenarë! Ndërkohë që ka kaluar 1 vit nga tërmeti tragjik, kryeministri Edi Rama ka bërë bilancin e rindërtimit në Durrës. Rama
Tërmeti i nëntorit mori 51 jetë, eksperti zbulon kur mund të bie sërish në Shqipëri Ditën e djeshme u shënua një vit nga tërmeti tragjik i cili i mori jetën 51 shqiptarëve dhe plagosi shumë të tjerë. P
Sizmiologu i njohur bën paralajmërimin e fortë pas tërmetit të sotëm Turqia u godit nga një tërmet me magnitudë 4.9 të shkallës Rihter gjatë paradites së sotme duke rikthyer frikën pas lëku
Një tjetër tërmet i fuqishëm godet Turqinë Turqia është tronditur sërish nga një tërmet me magnitudë 4.9 i shkallës Rihter. Lëkundjet janë ndjerë në orët e para të
Humbi të afërmit nga tërmeti, Evi Reçit shpërthen në lot pas kamerave (VIDEO) Si sot një vit më parë u rregjistrua tërmeti tragjik i 26 nëntorit, ku humbën jetën 51 persona. Moderatorja Evi Reci,
I vdiq vajza nga tërmeti, familja Biqiku ende jeton në pallatin e dëmtuar (FOTO LAJM) Kalendari i familjes Biqiku, ka ndaluar më 26 nëntor 2019, kur familja banuese në kombinat humbi vajzën nga tërmeti.
Një vit pas tërmetit, Evi Reçi përkujton 7 personat e afërm që humbën jetën (FOTO LAJM) Më 26 nëntor të vitit që lamë pas, këngëtarja dhe moderatorja Evi Reçi humbi shtatë persona të afërm për shkak të tërmet
Tërmeti i 26 nëntorit, Oliverd Varhelyi: Be do qëndrojë krah Shqipërisë Komisioneri për Zgjerimin në BE Oliver Varhelyi në 1-vjetorin e goditjes nga tërmeti të Shqipërisë, ku 51 persona humbën
Tërmeti i shoi gjithë familjen, i mbijetuari: Do bëhesha gjysh, por nuk jam as baba Tërmeti i 26 nëntorit do i shuante familjen Albert Carës. Sot, një vit pas tërmetit tragjik Cara vijon ta përjetojë si a
1 vit nga tërmeti, me qindra familje vazhdojnë të jetojnë në çadra Edhe pse ka kaluar një vit nga tërmeti, qindra familje ende jetojnë në çadra, ndërsa problemi i tyre s'ka gjetur një zgj
51 persona humbën jetën në 26 nëntor, kush është sot pas hekurave? Tërmeti i 26 nëntorit në 2019 mori 51 jetë në Shqipëri. Por sot kush është pas hekurave për këtë fatkeqsi që nuk u k
Rama në vit pas tërmetit: Ditët më të çmendura të jetës sime, kam vetëm nevojë për kohë Një vit pas tërmetit të 26 Nëntorit i cili mori 51 jetë dhe la në qiell të hapur mijëra njerëz, kryeministri Edi Rama ka
Sot, 1 vit nga tërmeti që vrau 51 jetë (FOTO LAJM) Sot, një vit më parë Shqipëria u zgjua nga një goditje e fortë tërmeti. Shtëpi dhe shkolla të shkatëruara, jetë poshtë r
Ndërhyri në pallat e shkaktoi 1 viktimë nga tërmeti, pronari shpallet i pafajshëm Një vit nga tërmeti i 26 nëntorit Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet dhe ka dërguar në gjykatë vetëm një nga 40
Tërmeti godet Greqinë, sa i fortë dhe ku ishte epiqendra Një tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës rihter u regjistrua pak para mesnate në jug të Kretës. Sipas Institutit të A
Përfundojnë hetimet për dëmet nga tërmeti,16 persona do të shkojnë në gjyq Prokuroria e Durrësit ka përfunduar hetimet për dëmet nga tërmeti i 26 nëntorit, ku për vetëm një javë bëhet një vit.
Shifër rekord! BE i ka dhënë Shqipërisë 268 milionë euro për COVID-19, tërmetin dhe integrimin Bashkimi Evropian i ka dhënë vendit tonë 268 milionë euro ndihma financiare dhe mjete për përballimin e pandemisë, tërme
"Termeti" i radhës te Liverpooli, Alisson Becker rezulton pozitiv me Covid-19 Liverpooli po kalon një krizë të jashtëzakonshme me lëndimin e lojtarëve. Klubi anglez ka njoftuar që portieri Alisso
"U frikësuam shumë nga tërmeti, dolëm në rrugë me fëmijët" (VIDEO) Banorët e Gostivarit i ka zgjuar një tërmet i fuqishëm prej 5 ballësh me epiqendër në afërsi të Mavrovës. Para kamer