999 rezultate për

termet

Përfundojnë hetimet për dëmet nga tërmeti,16 persona do të shkojnë në gjyq Prokuroria e Durrësit ka përfunduar hetimet për dëmet nga tërmeti i 26 nëntorit, ku për vetëm një javë bëhet një vit.
Shifër rekord! BE i ka dhënë Shqipërisë 268 milionë euro për COVID-19, tërmetin dhe integrimin Bashkimi Evropian i ka dhënë vendit tonë 268 milionë euro ndihma financiare dhe mjete për përballimin e pandemisë, tërme
"Termeti" i radhës te Liverpooli, Alisson Becker rezulton pozitiv me Covid-19 Liverpooli po kalon një krizë të jashtëzakonshme me lëndimin e lojtarëve. Klubi anglez ka njoftuar që portieri Alisso
"U frikësuam shumë nga tërmeti, dolëm në rrugë me fëmijët" (VIDEO) Banorët e Gostivarit i ka zgjuar një tërmet i fuqishëm prej 5 ballësh me epiqendër në afërsi të Mavrovës. Para kamer
Tërmetet e fuqishme, sizmologu: Nuk ka vend për panik! Në orët e para të mëngjesit të kësaj të mërkure, një tërmet i fuqishëm goditi Maqedoninë e Veriut. Lëkundjet e fuqishme
Tërmeti lëkund Maqedoninë e Veriut, lëkundjet ndjehen edhe në Shqipëri Lëkundje të lehta tërmeti tronditën Shqipërinë pak minuta më parë. Lëkundjet janë ndjerë në Tiranë, Dibër, Bulqizë, etj.
Tërmeti godet Maqedoninë, lëkundjet ndjehen në Shqipëri dhe Kosovë Një termet me magnitudë 5.4 i shkallës s Rihterit është regjistruar në Maqedoninë e Veriut në orët e para të mëngjesit t
Këngëtari turk bën gjestin e madh për 4-vjeçaren që i shpëtoi tërmetit Ayda Gezgin është vogëlushja që u shpëtua nga rrënojat e tërmetit në Turqi pas 91 orësh. Video e shpëtimit të 4-vjeçares
Gjuzi i ngre tabelën Ramës, acarohet kryeministri: Boll, boll Gjatë ditës së sotme është zhvilluar seanca plenare e radhës, ku në qendër të saj qëndrojnë diskutimet mbi projektbuxhet
Tërmeti i dhimbshëm në Turqi, përfundojnë punimet e kërkim-shpëtimit Kryetari i Agjencisë së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), Mehmet Güllüoğlu njoftoi se kanë përfund
Shifra tragjike nga Turqia, tërmeti shkatërrimtar vrau 111 persona Numri i jetëve të humbura nga tërmeti i fuqishëm që javën e kaluar goditi qytetin turk Izmir është rritur në 111, shkrua
Rëndohet bilanci në Turqi, shkon në 109 numri i viktimave nga tërmeti Ka shkuar në 109 numri i personave që humbën jetën nën rrënojat e tërmetit famëkeq që goditi të premten Turqinë. Auto
Pamje që po bëjnë xhiron e botës: 15 vjeçari turk filmon veten nën rrënojat e tërmetit (VIDEO) Video e një djali 15-vjeçar nga Turqia po bën xhiron e rrjetit. Ai ka filmuar veten nën rrënoja pas shembjes së shtëpisë
Tërmeti shkatërrues në Turqi, shkon në 100 numri i viktimave Numri i të vdekurve nga një tërmet i fuqishëm që goditi Turqinë perëndimore u rrit në 100 të martën, thanë autoritetet.
Nuk gjen qetësi toka në Turqi, regjistrohen 1,286 pas goditje tërmeti Agjencia e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) ka bërë të ditur se numri i personave që kanë humbur jetën
Bilanc i zi në Turqi, kaq persona janë nxjerrë të pajetë nga rrënojat e tërmetit Ka shkuar në 91 numri i viktmave që kanë humbur jetën për shkak të tërmetit në Izmir. Ndërkohë autoritetet raportojnë
Ndodhej në Izmir, aktorja turke tregon si i shpëtoi tërmetit shkatërrimtar (FOTO LAJM) Tërmeti shkatërrimtar me magnitudë 6.6 në Izmir, i cili la pas 79 viktima dhe qindra të plagosur, është përjetuar shumë
Një tjetër tërmet godet Greqinë Një tjetër tërmet ka goditur Greqinë rreth orës 01:10 në zonat e Etoloakarnania. Tërmeti kishte një magnitudë prej 4.
Shkon në 69 numri i viktimave të tërmetit shkatërrues në Turqi Numri i të vdekurve nga tërmeti që goditi rajonin e Egjeut të Turqisë u rrit ditën e sotme, sipas Autoritetit të Menaxhi
"Mami nuk dua të vdes", thirrja e dhimbshme e vajzës së vogël gjatë tërmetit në Turqi (VIDEO) Një moment i dhimbshëm është bërë publik në media nga tërmeti në Turqi dhe Greqi. Lëkundjet e tmerrshme shkaktuan fri