999 rezultate për

terezes

Gent Cakaj bën gafën teksa uron shenjtërimin e Nënë Terezës (FOTO LAJM) Sot është shënuar 3 vjetori i shenjtërimit të Nënë Terezës, shqiptares së madhe dhe humanists me përmasa të njohjes në m
200 lekëshi kthehet në monedhë: BSH e prezanton ditën e Shenjtërimit të Nënë terezës Banka e Shqipërisë, në 3-vjetorin e Shenjtërimit të Nënë Terezës, ka sjellë monedhën e emetuar në vitin 2012, si shenjë
31 mesazhet e mëdha të Nënë Terezës që duhen rilexuar vazhdimisht Nënë Tereza, humanistja e njohur shqiptare, fituese e çmimit Nobel për paqe, lindi më 26 gusht 1910. Ajo ishte fëmija
3 vite nga shenjtërimi i Nënë Terezës, gruas shqiptare që mahniti botën Ditën e sotme është shenjërimi i Nënë Terezës dhe kjo është tashmë një festë zyrtare. Që nga 5 shtatori i vitit 2016 Nën
A e di Papa Françesku se Nënë Tereza është shqiptare? (FOTO LAJM) Papa Frençesku gjatë vizitës së tij në Maqedoninë e Veriut, kushtuar Nënë Terezës, qëndroi në Shkup, pikërisht në shtëpi
Papa: Vizitën ia kushtoj Nënë Terezës Maqedonia Veriore do të jetë vendi i 42-të që do të vizitojë Papa Francesk nga fronti i tij si Papa i Kishës Katolike Ro
Papa Francesku pritet të vizitojë Maqedoninë: Ia kushtoj Nënës Terezës Shkupi po përgatitet për vizitën e Papa Françeskut, i cili do të qëndrojë në Maqedoninë e Veriut pas një vizite treditor
Historia e Terezës që papunësia nga ekonomiste e bëri artizane Terezë Gega është një artizane. Para 26 vjetësh ishte ekonomiste. Por, papunësia e shtyu të mësonte endjen në tezgjah. A
Dita e Shenjtërimit të “Nënë Terezës”, Veliaj shërben drekë për njerëzit në nevojë Në Ditën e Shenjtërimit të Nënë Terezës, Bashkia e Tiranës zgjodhi të shtrojë drekë në të gjitha qendrat e saj sociale p
Thaçi sot reagon për Nënë Terezën Presidenti i vendit, Hashim Thaçi thotë se 110 vjet më parë u lind gruaja më e madhe shqiptare, që u bë misionare dhe hu
Rektori i Nënë Terezës zgjidhet në mënyrë të dyshimtë Universiteti Nënë Tereza nuk përballet vetëm me probleme dhe vonesa rreth projektit themelor për objektin e posaçëm të t
Gati biletat? Rama u jep një tjetër ditë pushimi administratës Ditën e sotme është miratuar një tjetër festë zyrtare. Me propozimin e përfaqësuesit të ministrisë së Kulturës Endri
Drita, mbesa e nënë Terezës që po ndihmon shqiptarët e braktisur në Francë Nënë Tereza, shqiptarja më e dashur në botë për veprat e saj ka lënë pas një pasardhëse të denjë. Mbesa e saj, Drita, ka
Lumturimi i Nënë Terezës, Veliaj dhe Noizy shërbejnë drekën për njerëzit në nevojë 19 Tetori është një ditë shprese për të gjithë njerëzit në nevojë në kryeqytet. Në Ditën e Lumturimit të Nënë Terezës, B
Imazhi i Nënë Terezës shfaqet në një pemë në Britani (FOTO LAJM) Imazhi i shenjtores shqiptare Nënë Tereza është shfaqur befasisht në një pemë në Britani. Fotoja është shkrepur nga
Rrëfen McCain: Falë Nënë Terezës, tani unë kam një vajzë Senatori amerikan, John McCain, i cili ka mbajtur një fjalim para deputetëve të Kosovës, ka rrëfyer një histori personal
Mozaiku i Nënë Terezës, punuar nga Saimir Strati raportohet në CNN Mozaiku më i madh në botë në librin e Guinnes është i krijuar me rreth 1.5 milionë kapëse teli, shkruan CNN. Mozaiku
Doktoresha filipinase ‘ngjall’ beben e vdekur duke iu lutur Nënë Terezës Vetëm pak ditë pasi Nënë Tereza e Kalkutës u shpall shenjtore më 4 shtator, ndodhi një mrekulli. Drolah Sanchez, një
Del në shitje portreti i Shën Terezës, vizatuar në pjesë të Murit të Berlinit Portretet e personaliteteve të njohura si Nënë Tereza, Gandi, Nelson Mandela, Aung San Suu Kyi janë vizatuar në pjesë të
Nishani uron shqiptarët për Ditën Kombëtare të Nënë Terezës Me anë të një mesazhi të bërë publik, Kreu i Shtetit shqiptar u uron të gjithë bashkëkombasve kudo ku jetojnë, punojnë e