999 rezultate për

tereza

Protestë ndaj Papulias, 3 të rinj djegin flamurin grek Ndërsa presidenti grek Karolos Papulias gjendej në një tryezë ekonomike me biznesin grek në Shqipëri në hotel Rogner, në
Largohen nga puna 80 punonjës tek “Nënë Tereza” Rreth 80 shkresa për largimin e punonjësve të administratës në spitalin “Nënë Tereza” janë firmosur gjatë ditëve të fund
10 vjet nga Lumturimi i Nënë Terezës Në 10- vjetorin e Lumturimit të humanistes shqiptare, Anjeze Gonxhe Bojaxhiu, e njohur botërisht si Nënë Tereza e Kalkut
Shqiptarët e Zvicrës në Atdhe, reportazh fotografik (FOTO LAJM) Kombëtarja e Zvicrës zbriti në aeroportin "Nënë Tereza" bashkë me koloninë e lojtarëve shqiptarë që militojnë në radhët
Zyrtare, Korridori 8 do të quhet "Nënë Tereza" Qeveria e Maqedonisë ka vendosur që “Korridori 8” të mbajë emrin e humanistes dhe nobelistes shqiptare “Nënë Tereza”.
Gruevski mburret me shqiptarët, "Korridori 8" pagëzohet Nënë Tereza Rruga e famshme "Korridori 8" do të marrë emrin e shqiptares së famshme, nobeliste e paqes, Nënë Tereza, ndërsa edhe një
Në spital për tu shëruar apo sëmurë? (FOTO-LAJM) Pas Kryeministrisë dhe Ministrisë së Brendshme, Kryeministri Edi Rama ka postuar sot në profilin e tij në Facebook foto
Asnjë personalitet shqiptarë nuk mori çmimin "Nënë Tereza" Çmimi vjetor shtetëror "Nënë Tereza" këtë vit shkoi për piktorin dhe humanistin Zhivko Popovski si dhe drejtorin e përg
Jeta e humanistes Nënë Tereza në foto (FOTO-LAJM) Humanistja e madhe shqiptare Nënë Tereza ditën e djeshme pati përvjetorin e ditës së lindjes. Në Kalkutë në kuadër të
Ditëlindja, Berisha: Nënë Tereza, shenjtore e mbarë njerëzimit Në ditëlindjen e Nobelistes Nene Tereza, përmes një postimi në Facebook, kryeministri Berisha shprehet se kjo dite, per
Mukaetov dhe Popovski marrin çmimin "Nënë Tereza" Çmimin "Nënë Tereza" për këtë vit e kanë fituar piktori Zhivko Poposki dhe presidenti i Këshillit Drejtues të "Alkaloid"
Përurohet objekti i ri i maternitetit "Nënë Tereza" Drejtuesit e maternitetit "Nënë Tereza" në Çair dhe Ministri i Shëndetësisë Nikolla Todorov sot kanë inaguruar objektin
Mitingu përmbyllës i PS-së, bllokohen disa rrugë në kryeqytet Policia e Tiranes merr masat per mbarevajtjen e mitingut permbylles te fushates nga ana e Partise Socialiste. Përmes një
PD çel zyrtarisht fushatën Aleanca e djathtë "Për Punësim, Integrim dhe Mirëqënie" çel sot zyrtarisht fushatën. Kryeministri Sali Berisha përmes rr
Lezhë, vetëvritet 35-vjeçari Një 35-vjeçar i ka dhënë fund jetës mëngjesin e sotëm në qytetin e Lezës duke u vetëvrarë me armë zjarri. Ngjarja ka ndo
Në 17 shkurt, FSK paradë ushtarake në sheshin ‘Nënë Tereza” Me rastin e 5-vjetorit të pavarësisë së Kosovës, pjesëtarët e Forcës së Sigurisë do të zhvillojnë të dielën një paradë u
Lirimi i Haradinajt, festë në Prishtinë Me dhjetra qytetarë kanë përshëndetur sot vendimin e Tribunalit të Hagës për lirimin e Ramush Haradinajn, Lahi Brahimaj
Rita Ora më 28 nëntor në Tiranë, nuk merr asnjë qindarkë për koncertin Këngëtarja me origjinë nga Kosova Rita Ora do të jetë prezente në Tiranë në ditën që shënon 100 vjetorin e shtetit shqip
Maggie Gobran “Nënë Tereza” e Egjiptit Lindi në Kajro para 63 vjetësh në një familje të pasur, por në vitin 1987 braktisin karrierën si ekonomiste për t’iu kus
Nëntë vjet nga Lumturimi i Nënë Terezës Gjashtë vjet pas ndarjes nga jeta në vitin 2003, Nënë Tereza u shpall “E Lumturuar” nga Papa Gjon Pali II, një moment q