999 rezultate për

tereza

Dua Lipa ndez atmosferën në sheshin “Nënë Tereza” (VIDEO) Dua Lipa, tashmë një këngëtare me famë botërore, ka mbajtur të mërkurën në mbrëmje një koncert në sheshin “Nënë Tereza”
Dua Lipa në Tiranë, korcert madhështor tek sheshi Nën Tereza Të mërkurën në datën 10 Gusht në orën 20:00 Tirana mirëpret zërin e shqiptares me famë botërore Dua Lipa në sheshin Nënë
E pabesueshme/ Ndërpritet energjia në Aeroportin "Nënë Tereza", alarmohen qytetarët Aeroporti i “Nënë Terezës”, gjatë mbrëmjes së sotme është përballur më një situatë të pakëndshme, pasi rreth orës 21:30
Grabitje me armë dhe maska në aeroportin "Nënë Tereza" Ndonëse një ditë më parë Policia e Rinasit kishte rritur sigurinë në aeroport për shkak të sulmeve terroriste që ndodhën
Kuq e zi për Kombëtaren (FOTO LAJM) Albana Osmani, një nga tifozet më të zjarrta të Kombëtares është shfaqur në sheshin “Nënë Tereza”, e gjitha me të kuqe.
Sheshi "Nënë Tereza" kthehet në "stadium" Kryeqyteti po i jep dorën e fundit përgatitjeve të ambienteve që do jenë të dedikuara për të ndjekur nisjen e Kampionati
Pema tek “Nënë Tereza” zë poshtë qytetarët (VIDEO) Rrëzimi i një peme pranë spitalit "Nënë Tereza", tek Onkologjiku, ka zënë poshtë disa njerëz si dhe janë prishur më shum
Çfarë synojnë kinezët me blerjen e konçesionit të aeroportit "Nënë Tereza"? Pak ditë më parë, Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Tiranë, kaloi zyrtarisht në duart e kinezëve. Negociatat kishi
VMRO e pranon se Nënë Tereza dhe Skënderbeu janë shqiptarë Partia nacionaliste maqedonase, VMRO-DPMNE, ka pranuar sot se, Skënderbeu dhe Nënë Tereza janë shqiptarë, ndërsa ka kërk
Fotoja e ditës Sot kanë nisur festimet për Ditën e Verës, ku qytetarët kanë dalë nëpër sheshe për të festuar. Festa ka nisur në mesnatë
Aziz Pollozhani rektor i Universitetit "Nënë Tereza"? (VIDEO) Akoma pa u formuar komisionet amë në Universitetin e ri "Nënë Tereza" në Shkup, Alsat M mëson se tashmë është vendosur c
Kush do e drejtojë Universitetin "Nënë Tereza"? Flet ministri Ademi Pavarësisht njoftimeve paraprake se, rektori i Universitetit "Nënë Tereza" në Shkup do të jetë i huaj, Ministria e Arsim
Përdorni drogë? Ja si ta zgjidh mjeku hallin për testin e drogës Rastet kur ndodh abuzimi nga bluzat e bardha nuk janë të pakta dhe këto shpeshherë janë vënë në dukje dhe për autoritete
Autobusi në Tiranë përplaset me makinën (FOTO LAJM) Një autobus është përplasur me një makinë në kryeqytet, por fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar, por vetëm për dë
Bashkia fton qytetarët të festojnë natën e ndërrimit të viteve në sheshin “Nënë Tereza” Ndryshe nga vitet e tjera, Bashkia e Tiranës ka zgjedhur që festën e ndërrimit të viteve ta presë së bashku me qytetarët
Debate të ashpra në Kuvend për Universitetin e ri "Nënë Tereza" Universiteti "Nënë Tereza" mori sot dritë jeshile nga komisioni për arsim, shkencë dhe kulturë dhe do të shkojë në proce
Maqedonia raciste në Euronews, fsheh origjinën e Nënë Terezës (VIDEO) Maqedonasit përmes "Euronews" përvetësojnë nobelisten shqiptare Nëna Tereza. Në këtë dokumentar nuk përmendet fare fa
Nënë Tereza duke çuar lule te varri i Enver Hoxhës (VIDEO) Nënë Tereza vizitën e parë të saj në Shqipëri e kreu në muajin gusht të vitit 1989, dhe gjatë kësaj vizite ajo është fil
Ademi: Universiteti "Nënë Tereza" do të kushtojë 15-20 milionë euro (VIDEO) Themelimi i Universitetit Shtetëror në Shkup ishte tema e debatit në emisionin CLICK PLUS, në TV2. Debati u zhvillua mes
BDI: Universiteti "Nënë Tereza", arritje e madhe për shqiptarët në Maqedoni Kryesia Qendrore e Bashkimit Demokratik për Integrim, në mbledhjen e mbrëmshme ka përshëndetur edhe vendimin e Qeverisë