999 rezultate për

tereza

Rrëfehet prifti: "Si e pastruam Nënë Terezën nga Djalli" Kryepeshkvi Henry D'Souza i Kalkutës, ka rrëfyer historinë se si e ka pastruar nga 'Djalli' Nënë Terezën. Kjo ndodhi
Durrës/ 18-vjeçarja vetëhelmohet me fotoksinë Për shkaqe ende të paqarta, një 18-vjeçare nga Durrësi i ka dhënë fund jetës duke u helmuar me fotoskinë. Burime zyrtare
Maqedonia përgatitet për universitetin e ri "Nënë Tereza" Ministria e Arsimit në Maqedoni po bën përgatitjet për fillimin e punës së universitetit të ri shtetëror “Nënë Tereza” m
Zbardhet misteri/ Ja pse merret gjaku i deshëve në QSUT Pas publikimit të fotos në Qendrën Spitalore “Nënë Tereza”, ku disa mjekë e infermiere i merrnin gjak një dashi, një rea
Akademia e Shkencave në Maqedoni mohon origjinën shqiptare të Shën Terezës Gjatë një eventi përkujtimor të ASHAM-it kushtuar shenjtërimit të Terezës nga Vatikani, kryetari i saj Taki Fiti deklaro
Stresi: Nënë Tereza nuk i lagu këmbët me shampanjë... (FOTO) Një ditë më parë rrjetet sociale shpërthyen nga statuset me shprehje të shumta nga Nënë Tereza, por kishte edhe nga ata
Koha kur Nënë Tereza telefonoi Bill Clinton: Biri im, bëj diçka për shqiptarët e mi Gjatë luftës në Kosovë, Nënë Tereza i telefonoi presidentit të atëhershëm amerikan Bill Clinton dhe iu lut që të ndërhyn
Fëmija që e shpëtoi Nënë Tereza, sot një pilot i suksesshëm “Shenjtorja që është nëna ime”. Me këto fjalë e kujton Shën Terezën e Kalkutës Gautam Lewis, një nga ish-fëmijët e je
Fotot e veçanta nga Shenjtërimi i Nënë Terezës (FOTO LAJM) Nënë Tereza u shenjtërua sot në Vatikan nga Papa Françesku, e respektuar për punën e saj me të varfrit në Indi. Tashm
Ja shtëpia ku jetoi Nënë Tereza deri në moshën 18-vjeçare (FOTO) Këto janë foto nga Shtëpia Muze e Nënë Terezës në Shkup të Maqedonisë, ku ajo jetoi deri në moshën 18-vjeçare. Shtëpi
Sherr mes Shqipërisë e Maqedonisë për Nënë Terezën Shqipëria dhe Maqedoni "po grinden" se cilit shtet i përket Nënë Tereza, ndërkohë që Vatikani po bën Shenjtërimin e saj.
Befason Donald Trump: Nënë Tereza ishte e shenjtë (VIDEO) Kandidati republikan për Shtëpinë e Bardhë Donald Trump ka komentuar shenjtërimin e të madhes Nënë Tereza. “Nënë Tere
Lorik Cana reciton poezinë që Nënë Tereza shkroi pak ditë para vdekjes Vazhdon të mbahet në Vatikan koncerti madhështor në nderim të Nënë Terezës. Nder të tjerë Lorik Cana recitoi para pa
"Nënë Tereza i kontribuoi injorancës dhe shtypjes së njeriut" Anjezë Gonxhe Bojanxhiu ose e njohur për botën si Nënë Tereza, vlerësohet si humanistja më e madhe e botës, por me këtë
“Shqipëria i ka sjellë një kontribut të madh botës, Nënë Tereza është një prej tyre” Senatori i shtetit të Nju Jorkut, Martin Golden, ushqen respekt të madh për Nënë Terezën dhe ka dalë me një rezolutë me
“Nënë Tereza shenjtorja që ishte edhe nëna ime” Është e pamundur për mua të harroj Nënë Terezën- së shpejti do të jetë Shën Tereza e Kalkutës. Ajo më dha një shans p
Universiteti i Harvardit shkruante për Nënë Terezën në 1982-shin (FOTO) Në vitin 1982, Nënë Tereza udhëtoi për në Amerikë, në një ekspeditë e cila do të përfshinte edhe tre fjalime të rëndësis
Mrekullia e parë e bamirëses shqiptare/ “Si më shëroi Nënë Tereza” Inxhinieri brazilian Marcilio Haddad Andrino është dëshmia e mrekullisë së parë të humanistes shqiptare Nënë Tereza.
Zemërgjërësia e djalit për të moshuarin që i binte fyellit (VIDEO) Janë të shumtë njerëzit të cilët mundohen të shfaqin aftësitë e tyre në rrugë apo në sheshe në mënyrë që të fitojnë disa
Maqedonia hedh në treg kartmonedhën “Nënë Tereza” Banka e Maqedonisë së shpejti pritet të hedhë në treg një kartmonedhë të re, me në qendër figurën e shenjtores “Nënë Te