999 rezultate për

tereza

AK në Rinas: Panariti të shpallet person ‘non grata’ (FOTO-LAJM) Aktivistët e Aleancës KuqeZi bllokuan të premten daljen e ministrit të Jashtëm, Edmond Panariti, nga aeroporti “Nënë Ter
Sot 102 vjetori i lindjes së Nënë Terezës Sot është 102 vjetori i lindjes së humanistes dhe nobelistes shqiptare Nënë Tereza ndërsa në Shkup janë organizuar cerem
Nënë Tereza Anjezë Gonxhe Bojaxhiu e njohur si Nënë Tereza lindi në Shkup më 26 gusht të vitit 1910 dhe vdiq më 5 shtator 1997 në Ka
Spitali i Shkupit do të quhet "Nënë Tereza" Me propozim të kryeministrit të vendit Nikolla Gruevski në mbledhjen e fundit të qeverisë është vendosur që klinikat spi
20 vjetori i themelimit të shërbimit shëndetësor “Nëna Tereza” Presidentja e Atifete Jahjaga mori pjesë sot në ceremoninë e 20 vjetorit të themelimit të Shërbimit Shëndetësor në kuadë
U festua Dita e Verës (FOTO LAJM) Dy prej qyteteve kryesore të cilat e kanë kthyer në një draditë festimin e Ditës së Verës, Elbasani dhe Tirana janë vizi
Basha: Nënë Tereza frymëzim për njerëzimin Në tetë vjetorin e lumturimit të Nënë Terezës, Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha zhvilloi një vizitë në një ng
Tetë vjetori i Lumturimit të Nënë Terezës Sot shënohen tetë vjetori i Lumturimit të humanistes shqiptare Gonxhe Bojaxhiu, e njohur botërisht si Nënë Tereza. Nënë
Bie nga ndërtesa, vdes 55-vjeçari Viktima në të cilën humbi jeten vetëm pak orë më parë në një pallat në zonën e Unazës së Re është identifikuar. Punëtori
Skandali me naftën, shtrohet në spital Hajri Elezaj Administratori i firmës “Euroil” Hajri Elezaj i arrestuar për skandalin e naftës "Virgine", është dërguar me urgjencë mb
Mbyllet viti i Nënë Terezës Me disa fjalë të Nënë Terezës, të recituara me ndjenjë nga aktori Mirush Kabashi kanë shënuar epilogun e një viti kushtu
Kryeparlamentarja Topalli viziton Indinë Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli ndodhet në Indi për një vizitë dyditore me ftesë të homologes së saj, Meira Kumar.
Festat e fundvitit, Tirana nis zbukurimin Kryeqyteti shqiptar nis të zbukurohet me dekorin e festave të fundvitit. Këtë herë pema e gjatë 13 metra dhe që do ndri
India krijon monedhën me imazhin e Nënën Terezës Qeveria indiane ka krijuar të dielën monedhën prej pesë rupi-sh në nderim të Nënë Terezës për të shënuar ditëlindjen e s
"Rruga e Paqes", prjojekti në nder të Nënë Terezës Me rastin e 100 vjetorit të lindjes së Nënë Terezës, Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bamir Topi priti sot në një t
Nënë Tereza, 100 vjetori i lindjes përkujtohet në gjithë botën Kryeqyteti shqiptar përkujton sot me një numër aktivitetesh kulturore 100 vjetorin e lindjes së Nënë Terezës. Humanistja
Spitali i Çairit do të quhet "Nënë Tereza" Spitali special i Gjinekologjisë dhe Akusherisë në Çair, prej tani do të quhet "Nënë Tereza". Kështu vendosi Qeveria në
Berisha: Nene Tereza te prehet ne atdhe Tirana synon kthimin e eshtrave të Nënë Terezës në Shqipëri. Nobelistja shqiptare prehet n
Nene Tereza kishte pasaporte nderi te SHBA-se Ndoshta pak njerëz e dinë që ekziston edhe një pasaportë amerikane, që i tejkalon të
Edhe Nënë Tereza përdoret për përfitime politike nga Anila LIMANIPër Shoqatën e Historianëve Shqiptarëve të Maqedonisë (SHHSHM) dislokimi i