999 rezultate për

terezĂ

Fakte interesante për jetën e Nënë Terezës! 4 vite më parë, Nënë Tereza u kthye në shenjt të Kishës Katolike, pasi Papa Françesku njohu mrekullinë e dytë të saj, at
4 vite nga shenjtërimi i saj, 10 detaje të panjohura për Nënë Terezën 4 vite më parë, Nënë Tereza u kthye në shenjt të Kishës Katolike, pasi Papa Françesku njohu mrekullinë e dytë të saj, at
Sot 32 fluturime nga aeroporti "NĂ«nĂ« Tereza", apel pasagjerĂ«ve Sot janĂ« konfirmuar 32 fluturime nĂ« destinacione tĂ« ndryshme nga aeroporti NdĂ«rkombĂ«tar “NĂ«nĂ« Tereza”. Aeroporti NdĂ«r
Shpërthejnë rastet e reja, mbyllen kopshti dhe çerdhja në Pukë Rastet e shtuara të të prekurve me koronavirus ka detyruar bashkinë e Pukës që të mbylle kopshtin dhe çerdhen. Bashki
Recital live në sheshin "Nënë Tereza", Arilena Ara ndan me të gjithë këtë lajm (FOTO LAJM) Me anë të një postimi në rrjetet social, Arilena Ara ka treguar se shumë shpejt do të mbajë një koncert recital në shesh
Dita e parë e shtetrrethimit, Rama zgjedh disa fjalë të çmuara për ta nisur ditën Nderkohe qe mengjesi i sotem e gjen vendin ne shtetrrethim, me bllokim total te levizjes edhe per makinat private, me ad
UlĂ«rima, dridhej toka nga rĂ«nkimet! Tmerri qĂ« dĂ«gjuan ushtarĂ«t tek varri i Enverit 34 vite mĂ« parĂ« (FOTO LAJM) NjĂ« histori e publikuar nga “Catholic World Report” mbi disa ngjarje tĂ« çuditshme nĂ« varrin e Enver HoxhĂ«s natĂ«s qĂ« vdiq
Shtyhen të gjitha fluturimet nga aeroporti "Nënë Tereza" Moti i keq ka shkaktuar jo pak probleme në vend, ndërsa së fundmi burime bëjnë me dije se janë shtyrë edhe udhëtimet ajr
Kupa "Nënë Tereza", Shqipëria dhe Kosova planifikojnë zhvillimin e kupës së përbashkët Dy presidentët e federatave të futbollit në Kosovë dhe Shqipëri, Agim Ademi dhe Armand Duka po planifikojnë të bëjnë një
Nënë Tereza, gruaja e mrekullueshme që i ndryshoi jetën aktores spanjolle (FOTO LAJM) Aktorja e njëkohësisht modelja e njohur, Penelope Cruz ka zbuluar një rrëfim teje prekës për të kaluarën e jetës së saj,
Nexhmije Hoxha: Më thonë 'Merimanga e Zezë', por unë jam si Nënë Tereza! Përvjetori i 109 i lindjes së Enver Hoxhës, e gjente Nexhmijen me bindjen se "atë që bëri Nënë Tereza për Indinë, e bëra
3 vite nga shenjtërimi i Nënë Terezës, gruas shqiptare që mahniti botën Ditën e sotme është shenjërimi i Nënë Terezës dhe kjo është tashmë një festë zyrtare. Që nga 5 shtatori i vitit 2016 Nën
Skandali me "Blue Panorama", dĂ«noncon gazetarja: Shtyu fluturimin me 4 orĂ« se nuk kishte avion Gazetarja Klodiana Haxhiaj ka bĂ«rĂ« njĂ« denoncim sot nĂ« ldihje me linjat avionĂ«ve nĂ« aeroportin ‘NĂ«nĂ« Tereza”. Haxhiaj nĂ«
Haradinaj takon Tereza May, i kërkon mbështetje në dialogun me Serbinë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar me kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May, në kuadër të S
Atmosferë fantastike, Partizani ngre lart trofeun e kampionit U mbajt në "Selman Stërmasi", ceremonia e titullit kampion. Presidenti i FSHF-së Armand Duka se bashku me sekretarin e p
A e di Papa Françesku se Nënë Tereza është shqiptare? (FOTO LAJM) Papa Frençesku gjatë vizitës së tij në Maqedoninë e Veriut, kushtuar Nënë Terezës, qëndroi në Shkup, pikërisht në shtëpi
UlĂ«rima, dridhej toka nga rĂ«nkimet! Ushtari rrĂ«fen tmerrin nĂ« varrin e Enver HoxhĂ«s natĂ«n qĂ« vdiq (FOTO LAJM) NjĂ« histori e publikuar nga “Catholic World Report” mbi disa ngjarje tĂ« çuditshme nĂ« varrin e Enver HoxhĂ«s natĂ«s qĂ« vdiq
Nënë Tereza ngrihet edhe në Kroaci Mesazhe në frymën e paqes, mirëkuptimit dhe respektit reciprok ndërshtetëror, ka dhënë ministri për diasporë Edmond Adem
Rama nxjerr gazetarët jashtë sallës Kryeministri Rama njihet për qendrimet e tija armiqësore ndaj medias dhe gazetarëve dhe duket se kështu ka vepruar edhe
PS hap fushatĂ«n pĂ«r TiranĂ«n te sheshi “NĂ«nĂ« Tereza”: Do tĂ« vijnĂ« edhe shumĂ« demokratĂ« Kur na ndajnĂ« 100 ditĂ« nga data e zgjedhjeve, Kryetari i BashkisĂ« sĂ« TiranĂ«s Erion Veliaj ka ftuar qytetarĂ«t qĂ« tĂ« marr