999 rezultate për

tera

Veterani Huntelaar dhe talenti Hoppe synojnë ringjalljen e Schalkes Fati i një prej klubeve më të famshme të futbollit në Gjermani do të varet prej dy sulmuesve me një dallim në moshë prej
Analizë gjaku që sinjalizon herët për kancerin Duke pasur rastin e babait dhe të fëmijës së tij të diagnostikuar me kancer, Solomon Moshkevich, punonjës në kompaninë k
Materazzi: Ja çfarë do të bëja në dhomat e zhveshjes para Inter-Juventus Ish-mbrojtësi i Italisë dhe Inter-it, Marco Materazzi, ka folur për Inter-Juventus në një intervistë të dhënë për Inter
Shirat e dendur prishin urën, izolohen dhjetëra banorë në Kukës Reshjet e shiut, kanë prishur një nga urat e vetme që lidh një fshat me qytetin e Kukësit duke lënë dhjetëra njerëz të i
"Kam parë të vdesin me dhjetëra njerëz", ish-deputeti rrëfen 55 ditët e tmerrit me COVID-19 Një prej personave të infektuar me koronavirus në vendin tonë, ka qenë dhe ish-deputeti i PS, Fatmir Toçi. Si pasojë e i
Foto e adhurueshme! Binjakët lënë repartin e terapisë intesive e kthehen në familjen e tyre Ministria e Shëndëtësisë ka publikuar një fotot të adhurueshme nga materniteti "Koço Glozheni", ku dy fëmijë binjakë që
Mposhti COVID-19, 102-vjeçarja shqiptare zbulon sekretin e jetëgjatësisë së saj Ruke Dervishaj, 102-vjeçarja nga Isniqi i Deçanit ka kaluar koronavirusin pa përdorur ndonjë terapi. Ajo thotë se vir
Dita Botërore kundër SIDA-s, Manastirliu nxjerr shifrat e të infektuarve Në Ditën Botërore Kundër Sida-s, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu përmes një postimi n
18 viktima sot, zbulohen vatrat më të rrezikshme të Covid-19 në vend Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 18 persona nga Covid-19. Po ashtu
Bënë kërdinë me vjedhje, kapen "skifterat" e Shkodrës Një persona është arrestuar nga policia e Shkodrës dhe një tjetër është proceduar penalisht, të akuzuar për një sërë vje
COVID-19 i merr jetën foshnjes 16 muajshe tek Infektivi Mes viktimave të COVID-19 është edhe një foshnje 16 muajshe. Në lidhje me këtë ngjarje të rëndë ka reaguar edhe Minis
COVID-19/ Nuk ka më vende në terapi intensive, mjekëve u duhet të zgjedhin kush do të jetojë Zvicra po kalon ditë të vështira për shkak të valës së COVID-19 që ka pushtuar vendin. Zvicra ka njoftuar se 876 vend
COVID-19/ Kush nuk e beson koronavirusin, të mos i jepet ndihmë në spital Një ekonomist zviceran, deklaroi se të gjithë ata që mohojnë ekzistencën e Covid-19, nëse infektohen dhe kanë nevojë për
Pacienti ndërron jetë nga Covid-19, lihet për orë të tëra me të gjallët në dhomë Familjarët i jë të sëmuri me Covid që ndërroi sot jetë ankohen se i vdekuri u la në dhomë me të gjallët, për disa orë.
Të dënuar për dhjetëra krime, 21 shqiptarë dëbohen nga Britania 21 shtetas shqiptarë u dëbuan ditën e enjte nga Britania e Madhe, shkruan The Sun. Mes tyre kishte nga ata që merreshin
U bë police pa lejen e prindërve: E reja sulmohet nga talebanët, por kush ishte porositësi Hatera 33-vjeçe u punësua në polici kundër dëshirës së prindërve. Kështu, teksa ishte duke u kthyer nga puna, disa sulmu
Trump: Zgjedhjet amerikane do të zhyten në kaos Presidenti amerikan Donald Tramp paralajmëron se zgjedhjet presidenciale amerikane mund të zhyten në kaos. Përpara m
Dhjetëra dhi në majë të malit, Gerta që përloti shqiptarët fut "këmbët" në Kuvend (FOTO LAJM) Në 2017, fjalimi në Kuvend i Rigerta Lokut, ish-studente e Sapienzas e cila vendosi të rikthehej në Shqipëri për të gjet
Trump: Nuk vendoset gjithçka më 3 nëntor, do të presim me javë të tëra Presidenti amerikan Donald Trump zhvilloi katër tubime gjatë ditës së djeshme në Pensilvani, ku ka një betejë të madhe m
Merr fund grupi i "skifterave" në Selenicë, si ranë në kurthin e policisë Policia e Vlorës ka zbardhur tentativat për vjedhje në fshatin Kropisht, Selenicë dhe më pas ka arrestuar pesë autorët e