999 rezultate për

tera

Dita Botërore kundër SIDA-s, Manastirliu nxjerr shifrat e të infektuarve Në Ditën Botërore Kundër Sida-s, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu përmes një postimi n
18 viktima sot, zbulohen vatrat më të rrezikshme të Covid-19 në vend Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 18 persona nga Covid-19. Po ashtu
Bënë kërdinë me vjedhje, kapen "skifterat" e Shkodrës Një persona është arrestuar nga policia e Shkodrës dhe një tjetër është proceduar penalisht, të akuzuar për një sërë vje
COVID-19 i merr jetën foshnjes 16 muajshe tek Infektivi Mes viktimave të COVID-19 është edhe një foshnje 16 muajshe. Në lidhje me këtë ngjarje të rëndë ka reaguar edhe Minis
COVID-19/ Nuk ka më vende në terapi intensive, mjekëve u duhet të zgjedhin kush do të jetojë Zvicra po kalon ditë të vështira për shkak të valës së COVID-19 që ka pushtuar vendin. Zvicra ka njoftuar se 876 vend
COVID-19/ Kush nuk e beson koronavirusin, të mos i jepet ndihmë në spital Një ekonomist zviceran, deklaroi se të gjithë ata që mohojnë ekzistencën e Covid-19, nëse infektohen dhe kanë nevojë për
Pacienti ndërron jetë nga Covid-19, lihet për orë të tëra me të gjallët në dhomë Familjarët i jë të sëmuri me Covid që ndërroi sot jetë ankohen se i vdekuri u la në dhomë me të gjallët, për disa orë.
Të dënuar për dhjetëra krime, 21 shqiptarë dëbohen nga Britania 21 shtetas shqiptarë u dëbuan ditën e enjte nga Britania e Madhe, shkruan The Sun. Mes tyre kishte nga ata që merreshin
U bë police pa lejen e prindërve: E reja sulmohet nga talebanët, por kush ishte porositësi Hatera 33-vjeçe u punësua në polici kundër dëshirës së prindërve. Kështu, teksa ishte duke u kthyer nga puna, disa sulmu
Trump: Zgjedhjet amerikane do të zhyten në kaos Presidenti amerikan Donald Tramp paralajmëron se zgjedhjet presidenciale amerikane mund të zhyten në kaos. Përpara m
Dhjetëra dhi në majë të malit, Gerta që përloti shqiptarët fut "këmbët" në Kuvend (FOTO LAJM) Në 2017, fjalimi në Kuvend i Rigerta Lokut, ish-studente e Sapienzas e cila vendosi të rikthehej në Shqipëri për të gjet
Trump: Nuk vendoset gjithçka më 3 nëntor, do të presim me javë të tëra Presidenti amerikan Donald Trump zhvilloi katër tubime gjatë ditës së djeshme në Pensilvani, ku ka një betejë të madhe m
Merr fund grupi i "skifterave" në Selenicë, si ranë në kurthin e policisë Policia e Vlorës ka zbardhur tentativat për vjedhje në fshatin Kropisht, Selenicë dhe më pas ka arrestuar pesë autorët e
Arrestohen 9 persona në Tranë, mes tyre aedhe "skifterat" Bluë e Tiranës kanë arrestuar në flagrancë nëntë persona për vepra të ndryshme penale, ku dy prej tyre rezultojnë të shp
Ministrja belge përfundon në terapi intesie pas infektimit me koronavirus Ministrja e Jashtme belge Sophie Wilmès, ndodhet në terapi intensive vetëm pak ditë pasi rezultoi pozitive nga Covid 19.
Si i grabitën shqiptarët dhjetëra mijëra euro pronarit grek: Jemi policë, do t'ju arrestojmë djalin Më 11 shtator, rreth orës 5:30 të pasdites, dy burra me origjinë shqiptare dhe një grek, paraqiten jashtë një shtëpie në
Nëntë ditë në terapi intensive, COVID vret një tjetër mjek Mjeku Esat Pashaj, nga Skrapari ka humbur betejën me koronavirusin në moshën 72-vjeçare. Mësohet se doktori ishte sht
Revoltim para zyrës së veteranëve, protestuesit sulmojnë Policinë e EULEX-it Policia e EULEX-it ka zhvilluar sot një aksion brenda zyrave të Organizatës së Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimta
EULEX arreston kreun e veteranëve të UÇK-së Kreu i OVL-UCK’së, Hysni Gucati është arrestuar nga EULEX’i. Kështu ka deklaruar për Gazetën Express nënkryetari i ve
Alarm në spitale, Shqipëria merr borxh 30 respiratorë nga Danimarka Rritja e numrit të të shtruarve në spitale për shkak të koronavirusit duket se kanë detyruar Ministrinë e Shëndetësisë q