999 rezultate për

teqe

FSK eleminon rrezikun nga orteqet në Brezovicë Ekipet e Kërkim-Shpëtimit dhe Çminimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë realizuar me sukses misionin për largimin e
1 metër borë, orteqet bllokojnë rrugën Qafë Mali -Fierzë Reshjet e fundit të dëborës kanë bllokuar një numër të madh rrugësh në vend duke shkaktuar probleme të mëdha në qarkulli
Padi penale ndaj Ministrit Fazliu Policia financiare ka ngritur padi penale kundër ministrit aktual të Vetëqeverisjes Lokale, Suhejl Fazliu dhe kundër par
35-vjeçari vdes duke korrur barin në Peqin Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Peqin. Mësohet se një burrë 35 vjeç është gjetur i vdekur në Peqin. Ilir Shark
Ndërron jetë Baba Arshi Bazaj i Teqes së Detroitit Ditën e sotme është ndarë nga jeta në moshën 109 vjeçare Baba Arshi Bazaj. Ai ka drejtuar të vetmen Teqe bektashiane
Ambasada Britanike dhe vetëqeverisja në veri nënshkruajnë Memorandumin e Mirëkuptimit Sot, Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O'Connell, mori pjesë në nënshkrimin e Memorandumit të Mirëkuptim
Përgënjeshtrimi/ Ministria e Vetëqeverisjes Lokale nuk ka botuar libra në maqedonisht Ministria e Vetëqeverisjes Lokale ka reaguar pas akuzave të Komunës Strugë për ndarjen e 500 librave në gjuhën maqedonas
Pranga 23 vjeçarit pas vjedhjes së Teqes në Lazarat Lidhur me një vjedhje që ka ndodhur në datën 4 korrik të këtij viti, policia ka vënë në pranga një 23 vjeçar. Spiro
I shitën tokën në pronësi të Teqes së Elbasanit, paditen dy persona Teksa i ka akuzuar dy persona se i shitën tokën në pronësi të Teqes së Elbasanit, ai kërkon zgjidhje për këtë çështje. T
Dhunohet në banesë Babai i Teqesë, i vjedhin 150 mijë lekë Mbrëmë gjatë mesnatës, pesë persona të maskuar kanë dhunuar babain e Teqesë “Baba Hasani” dhe djalin e tij në fshatin “S
Qeveria do të financojë përfundimin e Teqesë së Madhe (FOTO) Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook, ka komunikuar se qeveria është duke financuar p
Si grumbullohen puplat e shpendëve që përdoren për jastëqe dhe jorgane (VIDEO) Një video e tmerrshme ku shihen pamje gjatë shkuljes së puplave të shpendëve, sidomos patave, po bën xhiron e internetit
Zveçani e Zubin Potoku harmonizuan statutet me ligjet e Kosovës Kuvendet komunale Zveçan dhe Zubin Potok, mbrëmjen e djeshme kanë vendosur të harmonizojnë statutet e tyre me Ligjin për
Bejta me agjendë të ngjeshur në Kopenhagë Pas takimit me kryetarin e komunës së Veljes dhe përfaqësuesve të institucioneve të ndryshme lokale, kryetari i komunës
Arifi bëri homazhe në varrezat e dëshmorëve në Teqe dhe në fshatin Poroj Kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi sot bëri homazhe në varrezat e dëshmorëve në Teqe dhe në fshatin Poroj në nder të dëshm
Ligjet për zbatimin e marrëveshjes, ndryshojnë Kushtetutën Nëse nuk ka ndryshime në Kushtetutën e Kosovës, nuk do të ketë as zbatim të marrëveshjes së 19 prillit të arritur në Bru
Seancë për vetëqeverisje lokale Për vetëqeverisjen lokale do të zhvilohet një seancë ditën e sotme në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë. Në rend
Hani: Do ta rishqyrtoj vendimin për Sehtanskin Duke pasur parasysh se komuna e Tetovës nuk e shfrytëzoi mundësinë ligjore në afat prej tre ditësh që të parashtrojë ank
Haradinaj: Vetëqeverisja lokale për veriun, brenda Planit Ahtisaari Integrimi i serbëve të komunave veriore duhet të kalojë përmes ofrimit të vetëqeverisjes lokale sipas Planit të presiden
Bexheti takon banorët e lagjes Teqe dhe Bregu Diellit Kandidati i PDSH-së për Komunën e Tetovës, Sadi Bexheti, ka zhvilluar dje takimin e radhës me banorët e lagjes Teqe dhe