999 rezultate për

tepĂ

Rama thirrje Bashës: Mos bojkoto Këshillin Politik Ditën e djeshme opozita ra dakord që të firmoste votimin e marrëveshjes së arritur më 5 qershor mes të gjithë palëve pol
"E kurova kancerin nga uji", 30 mjekë nisen drejt vendit të shenjtë Një i moshuar beson se e ka kuruar kancerin nga uji i shenjtë i Kishës Katolike romake, në Lurdë të Francës. Kazik St
U tregoi gishtin protestuesve, Basha 'hakmerret' me ambasadorin e OSBE Gjesti jo diplomatik i ambasadorit Bern Bochard ndaj protestuesve të Astirit, ngjalli pak ditë më parë reagimin e fortë
DW: Zgjedhjet e parakohshme, kusht i Gjermanisë për negociatat? Opozita i rikthehet idesë së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, përsëritjes së Lokaleve 2019 dhe rifillimit të prot
DW: Opozita i rikthehet idesë për zgjedhje të parakohshme Opozita i rikthehet idesë së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, përsëritjes së Lokaleve 2019 dhe rifillimit të prot
Agjenti i mesfushorit të Milanit: Dëshira e tij është të luaj në Champions Agjenti i mesfushorit Lucas Biglia, Enzo Montepaone ka folur për të ardhmen e klientit te tij Milani. "Biglia është s
Deshi të qëllonte me armë mbi vëllain, policia arreston 38 vjeçarin Dy vëllezër janë përfshirë në një konflikt në fshatin Shtëpanj, Cërrik por fatmirëisht policia ka ndërhyrë para se të pë
Mos hyni në Shqipëri për pushime pa marrë këtë fletëpalosje Policia e Shtetit në të gjitha Pikat e Kalimit Kufitar, plazhe e biznese po vijon shpërndarjen e fletëpalosjeve me këshi
Kur kafsha shtëpiake është një ari 300 kilogamësh (FOTO LAJM) Disa foto të mahnitshme janë publikuar në rrjetet sociale ku shihen disa fëmijë duke bërë fototgrafi me një ari të madh
Aksident tragjik në Elbasan, humb jetën 20-vjeçari Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Cërrik- Mollas ku ka humbur jetën një i ri. Burime zyrtare nga polic
Nuk ndalet prerja ilegale e pyjeve në Kosovë Numër më i vogël i prerjeve ilegale të pyjeve është evidentuar gjatë 2017-s, krahasuar me vitet paraprake. Megjithatë, k
Drejtor i ri, huqe të reja: Posta Shqiptare, tender 42 milion lekë për fletëpalosje Laert Duraj erdhi në krye të Postës Shqiptare direkt nga terreni i fushatës së Partisë Socialiste duke qenë numri 4 i li
E FUNDIT/ Makina përplas për vdekje 65-vjeçaren në Gramsh Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në aksin rrugor Cërrik-Gramsh ku ka humbur jetën një 65-vjeçare. Burim
Partitë jashtëparlamentare bëhen gati për në qeverinë e Zaevit Pas formimit të qeverisë me partitë parlamentare shqiptare, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev do të fillojë bisedimet edhe me
Italia e ashpër, subvencionon Call Center-at që të mos flasin shqip Pas sanksioneve të vitit të kaluar, propozimi i ri synon subvencionimin e punonjësve “ALO”. Ines Muçostepa shprehet skep
Familja ruse që ka një ari për pjesëtar (FOTO LAJM) Fotografja ruse Olga Barantseva ka shkrepur disa foto fantastike të një familjeje ruse. Në foto pjesëtarët luajnë me një
Neziri: Dy partitë më të vjetra shqiptare mund të ballafaqohen me një sfidë serioze më 11 dhjetor Analisti Xhelal Neziri në një prononcim për "balkaninsight" ka thënë se dy partitë më të vjetra shqiptare mund të ballaf
Ja si ka lindur Ana Karenina “e vërtetë” Jemi dashuruar të gjithë me Ana Kareninën, protagonisten fatkeqe të romancierit të madh rus Lev Tolstoi, dhe ndoshta të
Xhinset që vetëpastrohet nga njollat (VIDEO) Njollat nga ushqimet në rroba shpesh janë dhe shqetësimi më i madh për të gjithë ne. Pantallonat janë gjëja më stresuese
Nissan teston makinën që vetëpastrohet (VIDEO-FOTO) Shumë shpejt lavazhet e makinave do i përkasin të shkuarës. Gjiganti japonez i makinave, Nissan, ka shpikuar makinën që