999 rezultate për

teodor

Ministri i punëve të brendshme në Greqi: Nuk ndryshon Marrëveshja e Prespës Takis Teodorikakos, Ministri i punëve të brendshme në Greqi ka deklaruar se Marrëveshja e Prespës nuk ka kthim mbrapa, d
HARTA/ Kujdes! Si devijohet trafiku tek Sheshi "Shqiponja" (FOTO LAJM) Me nisjen e punimeve për ndërtimin e Unazës së Re, është krijuar një situatë kaotike me trafikun në këtë sheshin "Shqipo
Teodorakis: Java e ardhshme vendimtare për emrin Pas takimit me shefin e diplomacisë greke, Nikos Kocijas lideri i partisë opozitare “Potami”, Stavros Teodorakis konfirm
Mijëra njerëz në protestë për emrin Maqedoni, edhe Teodoris kundër qeverisë Qindra-mijëra persona kanë protestuar sot në sheshin “Syntagma” para parlamentit në Greqi kundër pranimit të emrit të Ma
Homazhe në kujtim të Teodor Laço-s, Berisha mesazh prekës Janë zhvilluar homazhe në shenjë respekti dhe nderimi për shkrimtarin dhe diplomatin Teodor Laço, i cili ndërroi jetë di
Politika, mesazhe ngushëllimi për Teodor Laçon Presidenti Nishani, sikundër edhe kreu i PD, Lulzim Basha, përmes një deklarate për mediat kanë shprehur ngushëllimet pë
Kadare dhe Agolli, nekrologji për Teodor Laçon Shkrimtari i njohur Teodor Laço ndërroi jetë në orët e para të mëngjesit të sotëm. Bashkëkohës të tij si edhe intelektua
Një letër prekëse nga Meta: Ja si e kam njohur Teodorin në dy kohë... Meta ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta në moshën 80-vjeçare të shkrimtarit të njohur Teodor Laço. Me anë të
Shuhet shkrimtari Teodor Laço Ka ndërruar jetë në moshën 80 vjeçare shkrimtari dhe diplomati Teodor Laço. Në nder të tij, paraditen e së dielës janë p
Ben Blushi dikur gazetar e sot politikan Ai është një zë shumë kritik brënda radhëve të PS, e ndërsa më herët mbante statusin e gazetarit. Sikurse në këtë fo
12 vjet pa Teodor Kekon Sot mbushen 12 vjet nga ndarja nga jeta e Teodor Kekos, shkrimtarit qe zbuloi praninë e tjetrit, kaq thjesht, kaq butë d
UEFA në Tiranë për trukimet dhe stadiumin Trukimet në futbollin shqiptar e kanë detyruar UEFA-n që të zbarkojë në kryeqytetin shqiptar me një delegacion të niveli
Teodor Keko merr medaljen "Mjeshtër i Madh" pas vdekjes Presidenti i Republikës Bujar Nishani nderoi pas vdekjes me urdherin 'Mjeshter i Madh' shkrimitarin, publicistin dhe per
Asnjë gjurmë për shqiptarin e hedhur nga trageti në det (UPDATE) Po vazhdojnë pa asnjë rezultat kërkimet në det të hapur për shtetasin shqiptar Eduard Teodori i cili u hodh nga