999 rezultate për

tensionit

Taulant Balla "zbulon" kush ia vuri eksplozivin shtyllës në Fushë-Krujë Ditën e sotme një sasi e kosniderueshme tritoli i është vënë një shtylle të tënsionit të lartë në zonën e Fushë-Krujës.
Sulm terrorist në Fushë-Krujë, hidhet në erë shtylla e interkonjeksionit me Malin e Zi Vendosja e një eksplozivi ka dëmtuar një nga këmbët e shtyllës të linjës të tensionit të larte 400kV, Tirana2 – Podgoric
Shkakton kancer, zbulohet përmbajtja e rrezikshme tek ilaçet e tensionit (FOTO LAJM) Agjencia Rregullatore mbi Barnat Mjekësore në Britaninë e Madhe ka dhënë alarmin mbi një ilaç, i cili shërben për uljen
Alarm për bombë, Ministria e Jashtme Greke u tremb nga një aparat për matjen e tensionit Godina e Ministrisë së Jashtme greke është evakuar për disa minuta për shkak të një sinjali për një objekt të dyshimtë n
Rrëzohet pema mbi shtyllën e tensionit, zjarr i madh në Levan Një zjarr ka rënë sot në Levan në një sipërfaqe me ullinj. Nga të dhënat paraprake mësohet se vatra e zjarrit u përhap n
I vuri tritolin shtyllës së tensionit, arrestohet 20 vjeçari në Kalimash Ka rënë në pranga 20-vjecari i cili mbrëmjen e djeshme i vuri tritolin një shtylle tensioni në Kalimash. Feim Lugja m
Në kulmin e tensionit, Meta takon Thaçin në Durrës Presidenti i Republikës Ilir Meta është takuar sot në Durrës me Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Meta ka publikuar
Ushqimet verore që ulin tensionin e lartë në gjak Tensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor. Vlerat normale të presionit arterial duhet të
Zbulohet shkaku që çoi në tragjedi: U dogjën së gjalli 82 njerëz Vazhdojnë hetimet në lidhje me zjarrin që shkrumboi një fshat të tërë dhe vrau 82 njerëz. Zyrtarët sugjeruan në filli
Mes zhurmës dhe tensionit, miratohet ligji për Teatrin Maxhoranca votoi me 75 vota pro, duke miratuar kështu në parim ligjin për Teatrin Kombëtar. Edhe pse protestat jashtë
Lufta ndaj tensionit të lartë nis nga tavolina Flitet gjithnjë e më shumë për ushqimin e shëndetshëm dhe raportin mes shëndetit të organizmit tonë dhe asaj që hamë.
Lufta ndaj tensionit të lartë nis nga tavolina Flitet gjithnjë e më shumë për ushqimin e shëndetshëm dhe raportin mes shëndetit të organizmit tonë dhe asaj që hamë.
Ushqimet verore që ulin tensionin e lartë në gjak Tensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor. Vlerat normale të presionit arterial duhet të
Ushqimet që ndihmojnë në uljen e tensionit të gjakut Tensioni i lartë i gjakut, i njohur si vrasës i qetë, po godet gjithnjë e më shumë popullsinë e re. Ai mund të shkakt
Prokurorët në shtëpinë e Tahirit, momentet e tensionit për ish-ministrin Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën “arrest shtëpie” për ish-ministrin. Ka qenë vetë Prokuroria që nëpërmjet nj
U ngjit mbi skenë, i riu humb jetën pasi prek telin e tensionit të lartë (VIDEO) Mijëra të rinj që kishin shkuar për ta ndjekur nga afër një koncert, ishin dëshmitarë të një tmerri që kishte ndodhur pa
Sa të rrezikuar jeni nga tensioni i lartë i gjakut? Zbuloni nëse i keni këta faktorë Tensioni i lartë i gjakut ka disa faktorë rreziku, si: Rreziku për zhvillimin e tensionit të lartë të gjakut rritet m
Moratoriumi i gjuetisë risjell lejlekët në vendin tonë (FOTO LAJM) Lejlekët e bardhë, këta shpendë tradicional dhe sot të rrallë në Shqipëri, janë kthyer tashmë dhe po bëhen gati të folez
Si duhet të jetë tensioni i gjakut në bazë të moshës Një ndër problemet shëndetësore më të përhapura është tensioni. Ulja apo rritja e tensionit, ose shtypjes së gjakut, mun
Katër orë mbi shtyllë, i riu habit me kërkesën e çuditshme Një i ri në Fier ka hipur në një shtyllë të tensionit të lartë prej katër orësh dhe nuk pranon të zbresë. Ngjarja ka